Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Pro začátečníky

Pro začátečníky

Hipodrom

Svezeme vaše děti na klidných koních za vaší asistence a odborného doprovodu. U nejměnších dětí je možný i asistovaný sed (rodič + dítě). Preferujeme procházku do přírody (30 minut) , při nepřízni počasí je k dispozici krytá jízdárna. Pro větší skupiny je možné zajistit až 4 zkušené koně. Doporučujeme dlouhé kalhoty a pevnou uzavřenou obuv. Jezdecká helma u nás k zapůjčení zdarma. Váhový limit našich koní je 90 kg, děkujeme za pochopení. Nutná rezervace minimálně 24 hodin předem na tel.: 777 157 600


Jezdecký výcvik

Při jezdeckém výcviku se naučíte základy jízdy a komunikace s koněm. Při první lekci se seznámíte s bezpečností a se zásadami správného ošetřování koní. Součástí výcviku je i příprava koně - čištění, sedlání. Výcvik probíhá v kryté jízdárně s důrazem na individuální přístup ke každému jezdci. Začátek vždy na lonži k upevnění správného sedu, rovnováhy a vysvětlení pomůcek k ovládání koně. V současné době máme k dispozici deset zkušených školních koní, na kterých si začátečník osvojí základní jízdárenské cviky a vedení koně v terénu ve všech chodech. 

Tento typ výuky doporučujeme zájemcům, kteří se chtějí naučit základním dovednostem. Zároveň vám nabízíme možnost zakoupit si výhodný balíček „Permanentka VÝCVIK“, který obsahuje kurz hodinových lekcí. Či možnost zakoupit si výhodný balíček „Permanentka JÍZDY“, který obsahuje 10 hodinových vyjížděk. Obě katričky jsou přenositelné, takže ji může využít i vaše rodina nebo přátelé.

 

 

 

 

 

Dvoudenní soustředění ,,začátečník"

 

Tento program obsahuje ubytování na 2 noci v zámeckých apartmánech, 5 hodin výuky. Na tomto intenzivním soustředění se naučíte teorii o chovu, ošetřování a jízdě na koni. Minimální počet účastníků 2, maximální 8 osob. V ceně je zahrnuta lahev "Bohemia Sektu" :-).