Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Pro začátečníky

Pro začátečníky

Hipodrom

 

Svezeme vás i vaše děti na klidných koních za vaší asistence a odborného doprovodu. Preferujeme procházku do přírody (30 min.), při nepřízni počasí je k dispozici krytá jízdárna. 

Pro větší skupiny je možné zajistit až 4 zkušené koně. 

Pro jízdu na koni doporučujeme dlouhé kalhoty a pevnou uzavřenou obuv. Jezdecká helma je u nás z zapůjčení zdarma. 

Váhový limit našich koní je 90 kg, děkujeme za pochopení.

Nutná rezervace minimálně 24 hodin předem na tel.: +420 777 157 600

 

 

Jezdecký výcvik na lonži

 

Začátek jezdecké výuky pro děti i dospělé probíhá vždy na lonži a slouží k upevnění správného sedu, získání rovnováhy a vysvětlení základních pomůcek k ovládání koně. Výuka probíhá postupně ve všech chodech - trénink zastavení a rozcházení koně, klidné stání, pobídka do klusu a nácvik správnéhé vysedání, cval v pokročilejších stupních výcviku. 

K dispozici je písková kruhová ohrada a při nepřízni počasí i krytá jízdárna.  

Malé děti učíme formou hry, jednoduchých voltižních cvičení a postupného získávání sebejistoty při jízdě na koni.  

Dbáme na dodržování zásad bezpečnosti při manipulaci s koněm - správný přístup ke koni, bezpečnostní úvaz, vodění koně, čištění koně, sedlání a uzdění, pouštění koně zpět do výběhu. 

Délka lekce na lonži je maximálně 30 min. Minimální věková hranice pro jezdecký výcvik je od 6 let (pro mladší děti je určený hipodrom - vodění na koních) 

Nutná rezervace minimálně 24 hodin předem na tel.: +420 777 157 600.  

 

  

Jezdecký výcvik na jízdárně

 

Výcvik probíhá pod odborným vedením cvičitele dle počasí na venkovní jízdárně nebo v kryté hale s důrazem na individuální přístup ke každému jezdci.

Při jezdeckém výcviku si prohloubíte základy komunikace a jízdy na koni. Vždy dbáme na korektní sed a dodržení správnosti pomůcek při projíždění základních jízdárenských cviků.

V současné době máme k dispozici deset zkušených školních koní, na kterých si začátečník osvojí základní jízdárenské cviky a vedení koně po jízdárně ve všech chodech. 

Tento typ výuky doporučujeme zájemcům, kteří se chtějí naučit základním dovednostem. Zároveň je možné si zakoupit výhodný balíček ,,Permanentka VÝCVIK" , který obsahuje 10 hodinových lekcí. 

Délka jedné lekce pro začátečníky je 30 min. , doporučujeme přijít alespoň 15 min před domluveným časem. 

Individuální jezdecké lekce probíhají vždy v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli odpoledne v časech 13-16:00. 

Při pravidelné docházce doporučujeme zakoupení základního jezdeckého vybavení - helma, bezpečnostní vesta, rajtky, jezdecká nízká obuv, chapsy. 

Nutná rezervace minimálně 24 hodin předem na tel.: +420 777 157 600.