Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Pro začátečníky

Pro začátečníky

Hipodrom

 

Svezeme vás i vaše děti na klidných koních za vaší asistence a odborného doprovodu. Preferujeme procházku do přírody (30 min.), při nepřízni počasí je k dispozici krytá jízdárna. 

Pro větší skupiny je možné zajistit až 4 zkušené koně. 

Pro jízdu na koni doporučujeme dlouhé kalhoty a pevnou uzavřenou obuv. Jezdecká helma je u nás z zapůjčení zdarma. 

Váhový limit našich koní je 90 kg, děkujeme za pochopení.

Nutná rezervace minimálně 24 hodin předem na tel.: +420 777 157 600

 

 

Jezdecký výcvik na lonži

 

Začátek jezdecké výuky pro děti i dospělé probíhá vždy na lonži a slouží k upevnění správného sedu, získání rovnováhy a vysvětlení základních pomůcek k ovládání koně. Výuka probíhá postupně ve všech chodech - trénink zastavení a rozcházení koně, klidné stání, pobídka do klusu a nácvik správnéhé vysedání, cval v pokročilejších stupních výcviku. 

K dispozici je písková kruhová ohrada a při nepřízni počasí i krytá jízdárna.  

Malé děti učíme formou hry, pomocí jednoduchých voltižních cvičení a postupného získávání sebejistoty při jízdě na koni.  

Dbáme na dodržování zásad bezpečnosti při manipulaci s koněm. Budeme se vám trpělivě věnovat před i po jezdecké lekci a naučíme vás vše potřebné :  přivedení koně z výběhu, správný přístup ke koni, bezpečnostní úvaz, vodění koně, čištění koně včetně zvedání nohou a čištění kopyt, sedlání a uzdění, pouštění koně zpět do výběhu. Výuka ošetření koně plus jezdecká lekce trvá dohromady 60 min - prosíme o informaci již při rezervaci jízdy na koni. 

Délka lekce na lonži  je maximálně 30 min. Minimální věková hranice pro jezdecký výcvik je od 6 let (pro mladší děti je určený hipodrom - vodění na koních) 

Nutná rezervace minimálně 24 hodin předem na tel.: +420 777 157 600.  

 

  

Jezdecký výcvik na jízdárně

 

Výcvik probíhá pod odborným vedením cvičitele dle počasí na venkovní jízdárně nebo v kryté hale s důrazem na individuální přístup ke každému jezdci.

Při jezdeckém výcviku si prohloubíte základy komunikace a jízdy na koni. Vždy dbáme na korektní sed a dodržení správnosti pomůcek při projíždění základních jízdárenských cviků.

V současné době máme k dispozici deset zkušených školních koní, na kterých si začátečník osvojí základní jízdárenské cviky a vedení koně po jízdárně ve všech chodech. 

Tento typ výuky doporučujeme zájemcům, kteří se chtějí naučit základním dovednostem. Zároveň je možné si zakoupit balíček ,,Permanentka VÝCVIK" , který obsahuje hodinových lekcí za zvýhodněnou cenu. 

Délka jedné jezdecké lekce pro začátečníky je 30 min.

Dbáme na dodržování zásad bezpečnosti při manipulaci s koněm. Budeme se vám trpělivě věnovat před i po jezdecké lekci a naučíme vás vše potřebné :  přivedení koně z výběhu , správný přístup ke koni, bezpečnostní úvaz, vodění koně, čištění koně včetně zvedání nohou a čištění kopyt, sedlání a uzdění, pouštění koně zpět do výběhu. Výuka ošetření koně plus jezdecká lekce trvá dohromady 60 min - prosíme o informaci již při rezervaci jízdy na koni.   

Individuální jezdecké lekce probíhají vždy v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli odpoledne v časech 13-16:00. Středa a pátek 12:30-14:00 . 

Při pravidelné docházce doporučujeme zakoupení základního jezdeckého vybavení - helma, bezpečnostní vesta, rajtky, jezdecká nízká obuv, chapsy. 

Nutná rezervace minimálně 24 hodin předem na tel.: +420 777 157 600.