Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Ustájení koně

Ustájení koně

KONĚ DLOUHODOBĚ USTÁJENÍ V NAŠÍ STÁJI  

 

1) ODETA

klisna českého teplokrevníka nar.2006 po Lopez-17 z matky Ori po Frühesch Měník v majetku Veroniky Konvalinkové. Odí a Verča jsou již více než deset let nerozdělitelná dvojka, prošli spolu pod vedením skvělých trenérů jezdeckými začátky i prvními závodními zkušenostmi. V roce 2013 měla Odeta mateřskou dovolenou a dala hřebečka jménem Dark Moon po Dylano. V roce 2014 sloužila Odí jako profesionální závodní kůň pro děvčata z jezdeckého kroužku a s Veronikou absolvovali dvoje oficiální drezurní závody. V roce 2015 měla opětovně mateřskou dovolenou, tentokrát však byla březí panička. V roce 2016 a 2017 Odí reprezentovala náš klub na drezurních závodech stupně L a věříme že v roce příštím se jim podaří postoupit zase o krůček dál.   

2) JASMÍNA

klisna plemene hafling nar.2001 po Stony z matky Jasněnka po Ginter. Jasmína je u nás ustájená od roku 2011, v roce 2012 porodila krásnou kobylku Jerry po Ajax G, poté byla využívána jako provozní kůn pro děti z jezdeckého kroužku i pro výcvik začátečníků. Nyní je v péči své mladé majitelky, se kterou v roce 2014 absolvovali své první westernové hobby závody.  V letošním roce se vrhli do parkurového skákání, kde jim to s paničkou šlo tak dobře, že Johanka přesedlala na velké koně a Jasmínka slouží jako učitelka pro svou druhou paničku Elenku. 

 

 

3) BONITA

klisna českého teplokrevníka nar. 1995 po Boruschkin z matky Leda po Dněstr v majetku Jany Slaboňové. Bonita k nám přišla v roce 2013 užít si zasloužený důchod, protože má bohaté závodní zkušenosti (parkur L, drezura ST) a je to opravdová paní profesorka, pronajala si ji Nikola Pauchová. Bonita s Nikčou v roce 2014 úspěšně absolvovala ZZVJ a nyní si skutečně užívá důchodového nicnedělání. 

 

4) PRIM

valach nar. 2007 z matky Lusi po Topas 14 v majetku Niny Hausmanové. Prim k nám přijel s Káťou v září 2014, ihned si sjednal sjednal pořádek ve stádě hřebečků a dal jasně na jevo že Káťa je jeho. Ve stádě je nyní jako doma a společně se svojí majitelkou podnikají výzvědné expedice po okolí Bohumilic a pravidelně se účastní závodů v nové moderní disciplíně extreme trail.   

 

5) ROYAL JUNEE RAY

hřebeček nar.2013 se v majetku Bořka pomalu ale jistě připravuje na obsedání. Z malého ošklivého káčátka se postupem času vyklubal sebevědomý talentovaný koník, který jak věříme bude svému majiteli přinášet samou radost a stane se pro něj tím správným partnerem do pohody i nepohody.

 

6) SJOERDJE

klisna plemene fríský kůň nar. 2005 po Rik z matky po Gradus v majetku Stanislavy Kanamüllerové. Madla je velmi hodná kobylka, byla využívána i jako jezdecký kůň pro zkušenější děvčata z jezdeckého kroužku a nyní je učitelkou i kamarádkou pro svou milující majitelku. 

 

7) PAIDIN

soukromý valach plemene Irish Draught, nar.2005. Velmi komunikativní koník v majetku Kamily Tesařové. Pro svou paničku je tím nejlepším učitelem na jízdárně i v terénu. Prostě kůň jak má být! 

 

8) EVROPA

klisna slovenského teplokrevníka nar. 2005 po Edminton z matky po Ramiro 47. Evropa má za sebou sportovní kariéru se Zbyňkěm Zušťákem (vl.:S : ST ). Nyní si užívá mateřskou dovolenou. V roce 2017 porodila krásného hřebečka Eliota po Cassini´s Son T. 

 

 

9) BAX

chladnokrevný valach využívaný na práci v lese.  

10) BASKET 

valach plemene ČMB nar. 1997. Věk na Béďovi je již pomaličku znát, ale i tak je to velký pracovitý srdcař a stále pracuje s páníčkem v lese. 

 

 

11) CLEOPATRA

klisna plemene slovenský teplokrevník nar.2006 po Corrado II z matky Radost po plnokrevném hřebci Sapo. ,,Kleuška" je pravá dáma a vyžaduje svůj standart, který jí u nás rádi dopřáváme. S majitelkou Janou se pilně připravují na sportovní sezónu.  

 

12) CHEVROLET 

oldenburský valach nar. 2008 po Charming Boy byl původně určen pro parkurový sport, který mu příliš nevyhovoval. Jeho panička mu splní každé přání a tak místo parkurů se začínají věnovat drezurnímu ježdění, kde to vypadá, že se ,,Chevi" prostě našel :o) 

 

 

13) MARFI

velký dobrosrdečný valach plemene ČT nar. 2002 po Thurin Frýbert z matky Meci po Cattaro. ,,Fin" se k nám přestěhoval v zimě 2016 a společně se svou paničkou Adélou prozkoumávají terény kolem Bohumilic.  

 

14) THOMAS

valach plemene shagya arab nar.2009. Temperamentní citlivý valášek a jeho mladá panička k sobě pomalu ale jistě hledají cestu. Po nejistých začátcích se z nich stává nerozlučná dvojka v terénu i na jízdárně. 

 

15) BARY

Barák alias ,,maličkej" je mladý chladnokrevný valášek, který k nám přijel na jaře 2017. Páníček s ním pravidelně pracuje v lese a přes den odpočívá v boxu nebo ve dnech volna skotačí ve výběhu. 

 

16) GOOD LUCK SHARM

soukromý hřebeček nar.2016 po Go On TS z matky Lacosta po Calypso II

17) ELIOT

hřebeček nar.27.3.2017 po Cassini´s Son T z matky Evropa po Edminton. Miláček všech a nejmladší , nejmenší přírůstek do našeho stáda.  

 

18) DACLIN

soukromá klisna nar. 2014 po Clin D´Or z matky Dakota po Duellano II-57. Daclin k nám přijela na jaře a ihned si našla ve stádě nové kamarády. Na začátku června proběhlo obsedání a nyní se za pomoci Filipa Žlábka připravuje na výkonnostní zkoušky tříletých klisen. 

 

19) SAKÉ TRINYDAD

soukromá klisna CS nar. 2004 po Silvio II z matky Toska po Taarlo.  Saké má za sebou sportovní minulost - skoky L**  a nyní předává své zkušenosti našim dětem. Děkujeme!  

20) SHY JELLY 

soukromá klisna plemene welsh nar.2009 po Sunwillow Galong z matky po Rhydyfelin Shooting Star.  Skutečná ponička pro princezny. Jelly naučila jezdit svou mladou paničku a než se bude chystat na mateřskou dovolenou, bude dělat radost i našim malým dětem. Děkujeme.  

 

21) HEBRON

soukromý valášek nar. 1999 po Przedswit Horymír z matky po Century Chief. Bobík má za sebou pestrou kariéru jezdeckého koně a nyní si užívá odpočinek na Šumavě. 

 

22) RUSSEL BOY 

soukromý hřebeček nar. 2016 po hřebci Russel II z matky po Jasper´s Boy. 

 

 

 

23) SÁRA

soukromá klisna nar. 2001 po Libero 6 z matky po Darex 

 

24) SAN ROBINSON

soukromý valach plemene ČT nar. 1996 po Almhirt týnský z matky po 49 Servátor-51 

 

 

25) CARAT GOLD

soukromý hřebeček nar.2017 po Clin D´Or z matky po Clintord II 

 

26) BELAGIO

soukromý hřebeček nar.2017 po Clin D´Or z matky po Cascavello 

 

27) COCA COLA

soukromý hřebeček nar. 2017 po Cola z matky po Dantes 

 

28) GILLIEN

soukromý hřebeček nar. 2017 po Go On TS z matky po Carbido 

 

 

29) KAMIN  

soukromý valach nar.2008  

 

 

30) BACARDI