Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Ustájení koně

Ustájení koně

KONĚ DLOUHODOBĚ USTÁJENÍ V NAŠÍ STÁJI  

 

1) ODETA

klisna českého teplokrevníka nar.2006 po Lopez-17 z matky Ori po Frühesch Měník v majetku Veroniky Konvalinkové. Odí a Verča jsou již více než deset let nerozdělitelná dvojka, prošli spolu pod vedením skvělých trenérů jezdeckými začátky i prvními závodními zkušenostmi. V roce 2013 měla Odeta mateřskou dovolenou a dala hřebečka jménem Dark Moon po Dylano. V roce 2014 sloužila Odí jako profesionální závodní kůň pro děvčata z jezdeckého kroužku a s Veronikou absolvovali dvoje oficiální drezurní závody. V roce 2015 měla opětovně mateřskou dovolenou, tentokrát však byla březí panička. V roce 2016 a 2017 Odí reprezentovala náš klub na drezurních závodech stupně L a věříme že v roce příštím se jim podaří postoupit zase o krůček dál.   

2) JASMÍNA

klisna plemene hafling nar. 2001 po Stony z matky Jasněnka po Ginter. Jasmína je u nás ustájená od roku 2011, v roce 2012 porodila krásnou kobylku Jerry po Ajax G. Se svou mladou majitelkou účastnili úspěšně westernových i parkurových hobby závodů, kde jim to s paničkou šlo tak dobře, že Johanka přesedlala na velké koně. Jasmínka nyní slouží jako učitelka pro svou druhou paničku Elenku a pro naše nejmenší děti z jezdeckého kroužku. 

 

 

3) BONITA

klisna českého teplokrevníka nar. 1995 po Boruschkin z matky Leda po Dněstr v majetku Jany Slaboňové. Bonita k nám přišla v roce 2013 užít si zasloužený důchod, protože má bohaté závodní zkušenosti (parkur L, drezura ST) a je to opravdová paní profesorka, pronajala si ji Nikola Pauchová. Bonita s Nikčou v roce 2014 úspěšně absolvovala ZZVJ a nyní si skutečně užívá důchodového nicnedělání. 

 

4) SJOERDJE

klisna plemene fríský kůň nar. 2005 po Rik z matky po Gradus v majetku Stanislavy Kanamüllerové. Madla je velmi hodná kobylka, byla využívána i jako jezdecký kůň pro zkušenější děvčata z jezdeckého kroužku a nyní je učitelkou i kamarádkou pro svou milující majitelku. 

 

5) PAIDIN

soukromý valach plemene Irish Draught, nar.2005. Velmi komunikativní koník v majetku Kamily Tesařové. Pro svou paničku je tím nejlepším učitelem na jízdárně i v terénu. Prostě kůň jak má být! Od roku 2018 pronajatý Sáše Novotné, se kterou se účastní drezurních i skokových hobby závodů a připravují se na ZZVJ. Moc jim fandíme. 

 

6) EVROPA

klisna slovenského teplokrevníka nar. 2005 po Edminton z matky po Ramiro 47. Evropa má za sebou sportovní kariéru se Zbyňkěm Zušťákem (vl.:S : ST ). Nyní si užívá mateřskou dovolenou. V roce 2017 porodila krásného hřebečka Eliota po Cassini´s Son T. 

 

7) BASKET 

valach plemene ČMB nar. 1997. Věk na Béďovi je již pomaličku znát, ale i tak je to velký pracovitý srdcař a stále pracuje s páníčkem v lese. 

 

 

8) CLEOPATRA

klisna plemene slovenský teplokrevník nar.2006 po Corrado II z matky Radost po plnokrevném hřebci Sapo. ,,Kleuška" je pravá dáma a vyžaduje svůj standart, který jí u nás rádi dopřáváme. S majitelkou Janou se pilně připravují na sportovní parkurovou sezónu.   

 

9) CHEVROLET 

oldenburský valach nar. 2008 po Charming Boy byl původně určen pro parkurový sport, který mu příliš nevyhovoval. Jeho panička mu splní každé přání a tak místo parkurů se začínají věnovat drezurnímu ježdění, kde to vypadá, že se ,,Chevi" prostě našel :o) 

 

 

10) THOMAS

valach plemene shagya arab nar.2009. Temperamentní citlivý valášek a jeho mladá panička k sobě pomalu ale jistě hledají cestu. Po nejistých začátcích se z nich stává nerozlučná dvojka v terénu i na jízdárně. 

 

11) BARY

Barák alias ,,maličkej" je mladý chladnokrevný valášek, který k nám přijel na jaře 2017. Páníček s ním pravidelně pracuje v lese a přes den odpočívá v boxu nebo ve dnech volna skotačí ve výběhu. 

 

12) GOOD LUCK SHARM

soukromý hřebeček nar.2016 po Go On TS z matky Lacosta po Calypso II

13) ELIOT

hřebeček nar.27.3.2017 po Cassini´s Son T z matky Evropa po Edminton. Eliot se u nás narodil a nyní dovádí společně s dalšími hřebečky v klučičím stádě.   

   

 

 

14) SAKÉ TRINYDAD

soukromá klisna CS nar. 2004 po Silvio II z matky Toska po Taarlo.  Saké má za sebou sportovní minulost - skoky L** a nyní předává své zkušenosti své nové majitelce.   

15) SHY JELLY 

soukromá klisna plemene welsh nar.2009 po Sunwillow Galong z matky po Rhydyfelin Shooting Star.  Skutečná ponička pro princezny. Jelly naučila jezdit svou mladou paničku a než se bude chystat na mateřskou dovolenou, bude dělat radost i našim malým dětem. Děkujeme.  

 

16) HEBRON

soukromý valášek nar. 1999 po Przedswit Horymír z matky po Century Chief. Bobík si užívá odpočinek na Šumavě. Je to výborný učitel a tak čas od času potěší pod sedlem svou majitelku a je výborným průvodcem malé Amálky na prvních hobby drezurních závodech. 

 

17) RUSSEL BOY 

soukromý hřebeček nar. 2016 po hřebci Russel II z matky po Jasper´s Boy. 

 

 

18) SÁRA

soukromá klisna nar. 2001 po Libero 6 z matky po Darex 

 

19) SAN ROBINSON

soukromý valach plemene ČT nar. 1996 po Almhirt týnský z matky po 49 Servátor-51 

 

 

20) BELAGIO

soukromý hřebeček nar.2017 po Clin D´Or z matky po Cascavello 

21) COCA COLA

soukromý hřebeček nar. 2017 po Cola z matky po Dantes 

22) GILLIEN

soukromý hřebeček nar. 2017 po Go On TS z matky po Carbido 

 

 

23) KAMIN  

soukromý valach nar.2008  

 

 

24) GUMERSINDO

soukromý valach plemene ČT nar. 2006 po Loutanos Orion z matky po Boston. Gumís má výkonnost v drezurě stupně L a nyní se svou paničkou pilně trénují na skokové závody.  

 

25) NELA 

soukromá klisna plemene hucul.  

 

26) REBUS

soukromý valach plemene CS nar.2012 po hřebci Rubicon z matky Herba po Literat 

 

27) DŽAMA I

soukromá klisna nar.2009 po Eibisch II z matky po Almhirt chlumecký

 

28) HONEY OF PAIN 

 

29) LADY JANE  

soukromá klisna plemene hafling nar.2005 po Nepoleon z matky Lady po Madit 

30) VENDY

soukromá klisna nar.1999 po hřebci QH z teplokrevné matky 

31) LUCKY WITCH

soukromá klisna plemene QH nar.2000 po Lucky Midnight King z plnokrevné matky po Antler (GB) 

32) OMAHA INDI WITCH 

nejmladší členka našeho stáda nar.2018 po hřebci Jacs Indi Striped z matky Lucky Witch 

33) IRTYS

soukromý valach nar. 1999 po Gelidius-T z matky po Aldan 

34) SNOOPY

soukromý valach  

35) NARA 

soukromá klisna plemene slezský norik nar.2007 po Navar z matky Rita po Gonát