Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Ustájení koně

Ustájení koně

KONĚ DLOUHODOBĚ USTÁJENÍ V NAŠÍ STÁJI  

 

1) ODETA

klisna českého teplokrevníka nar.2006 po Lopez-17 z matky Ori po Frühesch Měník v majetku Veroniky Konvalinkové. Odí a Verča jsou již více než deset let nerozdělitelná dvojka, prošli spolu pod vedením skvělých trenérů jezdeckými začátky i prvními závodními zkušenostmi. V roce 2013 měla Odeta mateřskou dovolenou a dala hřebečka jménem Dark Moon po Dylano. V roce 2014 sloužila Odí jako profesionální závodní kůň pro děvčata z jezdeckého kroužku a s Veronikou absolvovali dvoje oficiální drezurní závody. V roce 2015 měla opětovně mateřskou dovolenou, tentokrát však byla březí panička. V roce 2016 a 2017 Odí reprezentovala náš klub na drezurních závodech stupně L a věříme že v roce příštím se jim podaří postoupit zase o krůček dál.   

2) JASMÍNA

klisna plemene hafling nar. 2001 po Stony z matky Jasněnka po Ginter. Jasmína je u nás ustájená od roku 2011, v roce 2012 porodila krásnou kobylku Jerry po Ajax G. Se svou mladou majitelkou účastnili úspěšně westernových i parkurových hobby závodů, kde jim to s paničkou šlo tak dobře, že Johanka přesedlala na velké koně. Jasmínka nyní slouží jako učitelka pro svou druhou paničku Elenku a pro naše nejmenší děti z jezdeckého kroužku. 

 

 

3) BONITA

klisna českého teplokrevníka nar. 1995 po Boruschkin z matky Leda po Dněstr v majetku Jany Slaboňové. Bonita k nám přišla v roce 2013 užít si zasloužený důchod, protože má bohaté závodní zkušenosti (parkur L, drezura ST) a je to opravdová paní profesorka, pronajala si ji Nikola Pauchová. Bonita s Nikčou v roce 2014 úspěšně absolvovala ZZVJ a od té doby si skutečně užívá důchodového nicnedělání. 

 

4) SJOERDJE

klisna plemene fríský kůň nar. 2005 po Rik z matky po Gradus v majetku Stanislavy Kanamüllerové. Madla je velmi hodná kobylka, byla využívána i jako jezdecký kůň pro zkušenější děvčata z jezdeckého kroužku a nyní je učitelkou i kamarádkou pro svou milující majitelku. 

 

5) EVROPA

klisna slovenského teplokrevníka nar. 2005 po Edminton z matky po Ramiro 47. Evropa má za sebou sportovní kariéru se Zbyňkěm Zušťákem (vl.:S : ST ). Nyní si užívá mateřskou dovolenou. V roce 2017 porodila krásného hřebečka Eliota po Cassini´s Son T a v roce 2019 hřebečka Elvise po Bannany. V roce 2020 se opět těšíme na dalšího potomka. 

6) ELIOT

hřebeček nar.27.3.2017 po Cassini´s Son T z matky Evropa po Edminton. Eliot se u nás narodil a nyní dovádí společně s dalšími hřebečky v klučičím stádě.   

 

7) SHY JELLY 

soukromá klisna plemene welsh nar.2009 po Sunwillow Galong z matky po Rhydyfelin Shooting Star.  Skutečná ponička pro princezny. Jelly naučila jezdit svou mladou paničku. Nyní je učitelkou pro ty nejmenší holčičky z naší stáje, které s ní v roce 2019 absolvovali své první hobby závody. Jen tak dál. 

 

8) BELLAGIO

soukromý hřebeček nar.2017 po Clin D´Or z matky po Cascavello. 

9) COCA COLA

soukromý hřebeček nar. 2017 po Cola z matky po Dantes. 

10) GILLIEN

soukromý hřebeček nar. 2017 po Go On TS z matky po Carbido. 

 

11) KAMIN  

soukromý valach nar.2008. Kamin v roce 2019 se svou paničkou úspěšně absolvoval ZZVJ, účastnil se několika parkurových hobby závodů i oblastního SCM a společně se poctivě připravují na sezónu 2020. Držíme jim palce! 

 

 

12) NELA 

soukromá klisna plemene hucul.  Nelča už je dáma v letech. Občas nečekaně ukáže svou tvrdohlavou huculí povahu a své majitelce byla dlouhá léta spolehlivým učitelem i parťákem. Nelu můžete sem tam vidět i v sedle našich nejmenších dětí na vyjížďkách do terénu. Děkujeme za důvěru. 

 

13) REBUS

soukromý valach plemene CS nar.2012 po hřebci Rubicon z matky Herba po Literat. Pan černý byl obsednut v roce 2018 ale pořádně pracovat pod sedlem začíná až od jara 2019. Na svůj věk toho má poměrně dost za sebou a díky Nikče, která s ním neztrácí trpělivost snad i před sebou. 

14) DŽAMA I

soukromá klisna nar.2009 po Eibisch II z matky po Almhirt chlumecký. Džama je prostě kobyla s názorem. Pro paničku je skvělým učitelem ze země i ze sedla a holky dělají maximum, aby vzájemný vztah vyladili na výbornou. 

 

15) VENDY

soukromá klisna nar.1999 po hřebci QH z teplokrevné matky. Vendy je dáma v letech. Ač ji občas potrápí zdraví, je spolehlivým parťákem pro svou paničku a tou nejlepší učitelkou pro malé jezdce. 

 

 

16) NARA 

soukromá klisna plemene slezský norik nar.2007 po Navar z matky Rita po Gonát. Velká kobyla s velkým srdcem je u nás ustájená od roku 2018. Ve stádě ji rozhodně nepřehlédnete. 

 

17) TT LOVELY BOY 

soukromý valach plemene Apaloosa nar. 2015 po TT Wattani King z matky Leopolda po Java Gold (USA)

 

 

18) EDMOND 

soukromý valach českého teplokrevníka nar.2005 po Ex Caliber z matky Samanta po Duel 

 

 

19) ELVIS 

soukromý hřebeček nar. 2019 po hřebci Bannany z matky Evropa po Edminton 

 

20) MAKARSKÁ RIVIERA

soukromá klisna anglického plnokrevníka 

 

 

21) ELCO

valach nar. 2004 po Poor Boy (Polydor) z matky Vanessa po Coronado Elco má za sebou bohatou parkurovou kariéru v Belgii i v Čechách. V léte 2019 zaparkoval u nás. Vysoké parkury jsou pro něj ,,hračka" a na 80cm se teprve zahřívá do toho správného tempa. Od léta 2019 bydlí u nás. Je to prostě spolehlivý pan profesor a ideální kůň pro splnění ZZVJ. 

 

 

22) BLACK RUBIN

soukromý valach nar.2010 po Quidam´s Rubin. Rubín má za sebou poměrně bohatou parkurovou kariéru, kterou bohužel na stupni L ukončil zhoršený zdravotní stav. Od roku 2019 bydlí u nás a ač by neměl skákat, je vynikajícím učitelem pro pokročilé členy jezdeckého kroužku. Se Štěpánkou absolvoval drezurní závody stupně L a věříme, že se nám ho i v roce 2020 podaří udržet ve správné formě a třeba i na závodech posunout o stupínek dál.  

 

23) CASIE 

soukromá klisna plemene ČT po Cocain nar. 2016 

 

 

24) HONEY OF PAIN 

soukromá klisna 

 

25) AMADA 

soukromá klisna plemene starokladrubský kůň 

 

26) RUSTIC

soukromý hřebeček nar.2019 po Acordino T