Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Pro pokročilé

Pro pokročilé jezdce i skupiny

Jezdecký výcvik

Na těchto individuálních hodinách budete dále zdokonalovat a prohlubovat své již nabyté zkušenosti. K dispozici vám bude celoročně krytá písková jízdárna, skokový materiál a zkušený cvičitel. Pro pokročilé možnost získání členství v jezdeckém klubu a přípravy na ZZVJ. Pro ambiciózní jezdce umožnujeme účast na závodech s našimi zkušenými koňmi (drezura L, parkur L).

Zároveň vám nabízíme možnost zakoupit si výhodný balíček „Permanentka VÝCVIK“, který obsahuje 10 výukových lekcí za výhodnou cenu.

V případě dohody je možný i trénink na vašem koni u Vás! 

 

 

 

 

Dvoudenní soustředění „POKROČILÝ“

Tento program obsahuje ubytování na 2 noci v zámeckých apartmánech, 5 hodin výuky. Na tomto intenzivním soustředění se zdokonalíte v jízdě i teorii. Úroveň výuky bude přizpůsobena zkušenostem jezdců. Minimální počet účastníků 2, maximální 8 osob. V ceně je zahrnuta lahev "Bohemia Sektu" :-).

 

 

 

 

 

 

Vyjížďky do okolí s doprovodem

Na vyjížďkách do šumavských luk a hájů si vyzkoušíte, co jste se při výcviku již naučili a vychutnáte si překrásnou okolní přírodu. Vyjížďky jsou hodinové. Vyjížďky na našich koních jsou realizovány vždy s doprovodem zkušené osoby s ohledem na jezdecké zkušenosti klienta. Tempo vždy přizpůsobeno vašim jezdeckým dovednostem. 

Vyjížďky do okolí jsou pouze pro pokročilé jezdce schopné ovládat bezpečně koně ve všech chodech (krok, klus, cval). Vyjížďky do terénu umožňujeme nejprve po absolvování kurzu VÝCVIK , případně při prokazatelných předchozích jezdeckých zkušenostech. 

Zároveň Vám nabízíme možnost zakoupit si výhodný balíček „Permanentka JÍZDY“, který obsahuje 10 hodinových vyjížděk. 

 

 

 

 

Celodenní vyjížďka "Sv. Máří"

Příjemný výlet na našich koních až na samotný vrchol kopce sv. Máří, kde naleznete přírodní křížovou cestu, která je zakončena nově zrekonstruovanou rozhlednou s krásným výhledem. Zde si také odpočinete a občerstvíte se. Celá vyjížďka, včetně přípravy koní a zastávek, trvá cca 4 hodiny a je dlouhá cca 20 km. Začátek je otázkou dohody, doporučujeme však vyjet nejpozději do 10 hod. Čerstvě nabyté zážitky poté můžete vstřebat například u ohně a upéci si vuřty nebo klobásy, občerstvit se nápoji a vychutnat tak krásně strávený den.

 

 

 

 

 

 

Romantická noc na hradě Helfenburk

Velice úspěšná nabídka dvoudenního putování na 20 km vzdálený hrad Helfenburk. Strávíte romantickou noc ve stanu přímo na nádvoří hradu. Pro většinu z nás je to jistě první noc na starém hradě, proto nechte své fantasii volný běh a představte si, jak se asi žilo v těchto starých zdech před 300 lety. Je zde malá, ale velice útulná krčma s velkým krbem, kde se u pana kastelána můžete posilnit medovinou nebo vlastnoručně opečeným špekáčkem či klobásou. Na hradě je dosud dobře zachovaný obraný systém soustavy dělových a obranných bašt. Součástí zříceniny jsou i zbytky rozlehlého dvoulodního paláce. Obnoveny jsou i obě věže, obě přístupné, z nichž je jedna upravena jako rozhledna. Svou rozlohou 1,27 ha patří mezi největší zříceniny v republice. Více o hradu Helfenburk.

 

 

 

 

 

Vícedenní vyjížďka "Šumavská stezka"

Tato nabídka je určena pro náročnější klienty a vede překrásnou šumavskou přírodou. Můžete se těšit na ubytování v apartmánech přímo v zámku Skalice, či na smluvních hipostanicích, všude s veškerým komfortem. Přesná trasa a ubytování záleží na dohodě, zdatnosti jezdců, ale i na volných kapacitách penzionů. Denně se ujede cca 20–35 km, k dispozici bude doprovodné vozidlo, přilby, koně + průvodce. Na oběd se zastavuje na osvědčených odpočinkových místech s možností dobře se najíst a večerní menu si vybírá každý sám v místě ubytování. Více informací o putování v sedle neleznete také ZDE