Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Pastevní i boxové ustájení

Pastevní i boxové ustájení.

Jízdárna Zámek Skalice nabízí boxové ustájení a pastevní odchov koní. V prostorných moderních boxech o rozměrech (3,5 x 4 m) se Váš miláček bude cítit jako doma. Záleží na dohodě, jaký krmný a pohybový režim si budete přát nastavit. Celý areál včetně stájí je zabezpečen kamerovým systémem. 

Pro majitele k dispozici vytápěná klubovna s kuchyňkou, WC, koupelna se sprchovým koutem, prostorná sedlovna, parkoviště. K dispozici využití osvětlené kryté jízdárny o rozměrech 14 x 33 m včetně skokového materiálu a venkovní pískové jízdárny (20 x 40 m) či kruhové ohrady. 

Koně mají k dispozici 35 ha pastvin v těsné blízkosti areálu, kde je zaručena dostatečná pastva, přísun vody z vlastních zdrojů i stín v letních měsících. Výběhy, které nemají vlastní přístřeší disponují vzrostlými stromy podél ohrad, které zabezpečují příjemné klima. Pastviny jsou obehnány dřevěnou ohradou nebo elektrickým ohradníkem. Mimo pastevní sezónu (listopad - duben) k dispozici kvalitní seno či senáž vlastní výroby.  Koně jsou rozděleni do několika stád včetně skupinky hřebečků.

V případě boxového ustájení koně tráví ve výběhu alespoň 8 hodin denně. V letních měsících jsou koně přes den ve stáji a na noc jsou vyváděni do výběhu - původní budova se Schwanzerbergském stylu zabezpečuje v létě příjemné klima a v zimě dobré odvětrávání. Prostorný box o rozměrech 3,5 x 4m je každé ráno kompelně místován a nastýlán kombinací pilin a slámy. V boxe k dispozici automatická napaječka a minerální liz. Na přání majitele přikrmování 2x denně ráno a večer. Mimo pastevní sezónu mají koně ve výběhu k dispozici dostatek sena vlastní výroby. 

Na areál navazují vynikající terény a celorepubliková síť hipostezek. Dobrá přátelská parta lidí, možnost společných vyjížděk po okolí.

Možnost zprostředkování veterináře, kováře, zubaře, fyzioterapeuta i služeb profesionálního trenéra.   

Dle dohody za příplatek přikrmování koní, asistence při kování, asistence u veterinárních úkonů či podávání léků dle potřeby, dekování koní, maska proti hmyzu, chrániče do výběhu, pohybování a lonžování koní. Nabízíme kompletní servis péče o koně bez nutnosti přítomnosti majitele. 

 

Krátkodobé i dlouhodobé ustájení vhodné zejména pro:

 

  • Sportovní i hobby koně všech kategorií. Možnost pravidelných tréninků jezců i koní pod kvalifikovaným cvičitelem z naší stáje (výkonnost L skoky i drezura) . Spolupracujeme s parkurovými trenéry a každých 14 dní k nám dojíždí drezurní trenér. Možnost účastnit se závodů pod hlavičkou našeho jezdeckého klubu. 
  • Klisny s hříbaty, odstávčata, hříbata. Již více než 10 let si sami odchováváme vlastní hříbata. K našim miminkům přijmeme vždy 1-2 kamarády na společné hrátky ve výběhu. Vysokobřezí klisny jsou ustájeny odděleně od stáda a začleňují se do něj spolu s hříbětem zpravidla nejdříve po měsíci od porodu. Porody probíhají na pastvě nebo v boxu pod dohledem kamery a dále dle přání majitele. Zajiťujeme běžnou péči o hříbata - návyk na ohlávku, vodění na vodítku vedle matky. Individuální přikrmování dle dohody. Po odstavu jdou hřebečci do klučíčího stáda a kobylky zůstávají ve smíšeném stádě. Pro kobylky je možno zajistit práci ze země a postupnou přípravu na obsedání. 
  • Koně v rekonvalescenci a staré koně. Ve smíšeném stádě či na boxovém ustájení je parta několika staříků (20 let a více), kterým každý den věnujeme speciální péči. Vždy individuálně a po konzultaci s majitelem zajistíme přikrmování, dekování, zateplovací kamaše, pravidelné ošetření kopyt, pravidelnou kontrolu zubů a pokud to věk či zdravotní stav vyžaduje i veterinární ošetření či pravidelné podávání léků. Koním v rekonvalescenci zprostředkujeme služby profesionálního fyzioterapeuta či chiropraktika. Po domluvě s majitelem lze zajistit pravidelné pohybování koně na lonži či pod sedlem. 
  • Ustájení a odchov hřebečků - stabilní stádo maximálně 8 hřebečků ve skupině. Každodenní pošmudlání s člověkem a běžná manipulace (strouhání 1x za 2 měsíce nebo dle potřeby, očkování, pravidelné odčervení) ). Individuální přikrmování dle dohody za příplatek. Po dohodě s majitelem zajistíme kastraci hřebečků a pooperační péči. Se staršími hřebečky (valášky) je možno zajistit práci ze země a postupnou přípravu na obsedáni. Neumožňujeme ustájení hřebců starších 3 let.  

 

Ceník ZDE.