Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Pastevní i boxové ustájení

Pastevní i boxové ustájení.

Jízdárna Zámek Skalice nabízí boxové ustájení a pastevní odchov koní. V prostorných moderních boxech o rozměrech (3,5 x 4 m) se Váš miláček bude cítit jako doma. Záleží na dohodě, jaký krmný a pohybový režim si budete přát, nastavit.

Pro majitele k dispozici klubovna s kuchyňkou, WC, koupelna se sprchovým koutem, prostorná sedlovna, parkoviště. K dispozici zdarma využití osvětlené kryté jízdárny o rozměrech 14 x 33 m včetně skokového materiálu a nově zbudované venkovní pískové jízdárny (20 x 40 m) či kruhové ohrady. 

Koně mají k dispozici 35 ha pastvin v těsné blízkosti areálu, kde je zaručena dostatečná pastva, přísun vody i stín v letních měsících. Pastviny jsou obehnány dřevěnou ohradou nebo elektrickým ohradníkem. Mimo pastevní sezónu (listopad - duben) k dispozici kvalitní seno či senáž vlastní výroby.  Koně jsou rozděleni do několika stád včetně skupinky hřebečků. V případě boxového ustájení koně tráví ve společném výběhu minimálně 8 hodin denně. 

Na areál navazují vynikající terény a celorepubliková síť hipostezek.  

Možnost zprostředkování veterináře, kováře, zubaře, fyzioterapeuta i služeb profesionálního trenéra.   

Dle dohody přikrmování koní, asistence při kování, dekování koní, maska proti hmyzu, chrániče do výběhu, pohybování a lonžování koní.  

 

Krátkodobé i dlouhodobé ustájení vhodné zejména pro:

Sportovní i hobby koně všech kategorií.   

Klisny s hříbaty, odstávčata, hříbata.

Koně v rekonvalescenci a staré koně.

Ustájení a odchov hřebců.  

 

Ceník ZDE.