Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Naši koně

Naši koně

NAŠI KONĚ 

 

1) PEGGY

klisna českého teplokrevníka nar.1999 po Porter (Cassini I - Capitol) z matky Adriana po Adriano -1. Peggy jsme dovezli v roce 2007 jako našeho prvního koně. Je to paní profesorka a nenahraditelný člen našeho koňského týmu. I když po úrazu nevidí na jedno oko, v ničem jí to neomezuje a nejednou neomylně provedla svého jezdce od prvních krůčků v sedle až po zkoušky základního výcviku. Peggy si nyní užívá zaslouženého nicnedělání. Peggy u nás dala tři hříbata - valáška Lorda po Catango Z, Carusa po Calanthano a Caspra po Cassini Son T. K jejím nejúspěšnějším potomkům patří klisna Corsika po Catango Z s vlastní sportovní výkonností ST v parkurovém skákání. 

2) SÁRA

klisna plemene hafling nar.1999 po Achát z matky Svita po Antor. Sára je díky své trpělivé povaze ideální všetranný kůň k nezaplacení. Začátečníkům dodá potřebnou jistotu, pro malé děti je tím nejlepším učitelem a kamarádem do nepohody. Pro svojí klidnou povahu je využívána i pro hipoterapii. Nejeden člen našeho jezdeckého kroužku absolvoval své první lekce právě na Sáře.  V dubnu 2018 porodila klisničku po Andiamo a pomaličku ji opět začneme využívat na vodění nejmenších dětiček. 

 

 

3) EDWARD

valášek plemene hucul nar. 2010 po Goral Mark z matky Lesněnka. Eda se narodil u nás a je tady prostě doma. Nejmenšího člena našeho týmu jen tak nepřehlédnete. Když zrovna nevymýšlí nějakou lumpárnu je z něj super kamarád pro ty nejmenší členy jezdeckého kroužku. I když byl obsednutý teprve nedávno, je velmi lehce jezditelný i na bezudidlové uzdečce. 

 

 

4) CARUSO

valášek nar. 2012 po Calanthano z matky Peggy. Caruso se narodil u nás, své dětství strávil dováděním s dalšími hřebečky. Obsedání v lednu 2015 pojal jako další snadnou hru. Po mamince zdědil pohodlné chody a dobráckou povahu. I když je poměrně mladý, stává se z něho spolelivý koník pro členy našeho jezdeckého kroužku. 

 

5) ROMEO

valach českého teplokrevníka nar. 1998 po Ronald (Ramiro Z) z matky Hezká po Blatec-1.  Romeo k nám přišel v roce 2013 od Míši Jindrové. Po ukončené aktivní sportovní kariéře slouží jako pan profesor pro začínající i pokročilé jezdce. Pod sedlem nikam zbytečně nespěchá a jezdec si tak doslova může vychutnat ten nejrásnější pohled z koňského hřbetu. Od roku 2017 si u nás užívá zaslouženého důchodu. 

 

 

6) JACKIE

klisnička českého teplokrevníka nar.2014 po Lopez-17 z matky Jeny po Div týnský. Mládí si naplno užívala ve velkém stádě. V roce 2017 se za pomoci Filipa Žlábka úspěšně účastnila výkonnostních zkoušek. Na písecké přehlídce tříletých klisen obsadila krásné třetí místo a kvalifikovala se i do celostátního finále. Je to prostě naše holka šikovná. 


7) APOLLÓN

hřebeček plemene český sportovní pony nar. 2014 po hřebci Angelis Angelo z matky Nikita. Inteligentní čiperný modrooký krasavec je velmi kamarádský a zvídavý koník, kterého ve stádě hřebečků jistě nepřehlédnete. V roce 2016 si hrál s Eliškou Švíkovou formou přirozené komunikace. Práce ze země přinesla své ovoce a od roku 2017 je ježděn našimi dětmi. Věříme, že se z něj postupně stane spolehlivý parťák nejen ze země, ale i ze sedla. 

 

8) FRÁZE

klisna českého teplokrevníka nar.2003 po Frühesch -2 z matky Senzace po Santoni-2. Klisna má za sebou aktivní sportovní kariéru (parkur stupně L) a od srpna 2014 předává své zkušenosti pokročilejším členkám jezdeckého kroužku. Fráze je ideální kůň pro složení ZZVJ a první krůčky v oficiálním sportu.  

9) AMÁLKA 

Blonďatá Amálka se u nás narodila 8.6.2015. Matkou je naše Anabella, otcem hřebec ST Largos. Amálka je velmi komunikativní klisnička, která se ihned po narození stala hvězdou stáje. Mazlení, hlazení a obdiv lidských kamarádů se jí neskutečně líbí a věříme, že za pár let se stane i spolehlivým parťákem pro členy jezdeckého kroužku. Aktuálně je v přípravě na obsedání. 

 

10) MAGGY

klisna plemene hafling nar. 2005 po Noby z matky Miri po Stans. Maggy je profesionál jak má být, ideální školní kůň pro ty nejmenší členy jezdeckého kroužku a prototyp všestranného koně. Jsme moc rádi že od léta 2016 je opět u nás jako doma. 

 

11) GAIA

klisna plemene hafling nar. 2009 po Noby z matky Gizi po Amadeus. Gaia se u nás narodila, vyrostla, obsedla, posléze sloužila jako učitelka pro svou mladou majitelku a jezdkyni Dianku. Na jaře 2016 se k nám znovu vrátila a je nepostradatelnou součástí našeho ,,blond týmu". 

 

12) GINA 

Klisnička plemene hafling nar. 27.4.2016 z matky Gaia po vynikajícím hřebci Artist L. 

13) LADY GAUDI

klisna plemene anglický plnokrevník nar. 2005 po hřebci No Excuse Needed (GB) z matky Ganeta. Gaudi jako mladá běhala dostihy, poté byla využívána jako profesionální školní kůň. V roce 2017 zakotvila u nás ve stáji a na konci sezóny absolvovala s Johankou úspěšně oblastní mistrovství dětí v parkurovém skákání.  Holky se poctivě připravují na sezónu 2018 a my jim moc fandíme. 

14) SKARLET

kobylka plemene hafling nar.4.4.2018 po Andiamo z matky Sára 

15) NIKI

klisnička po hřebci Zaval z matky Nikita po EH Negro nar.27.5.2018 

16) FRÁJA

klisnička českého teplokrevníka nar.30.4.2019 po Capibara z matky Fráze po Frühesch

 

 

17) GAMBRINUS

hřebeček českého teplokrevníka nar.7.5.2019 po Go On TS z matky Lady Gaudi