Zámek Skalice

Úvodní stránka » Jízdárna » Naši koně

Naši koně

NAŠI KONĚ 

 

1) PEGGY

klisna českého teplokrevníka nar.1999 po Porter (Cassini I - Capitol) z matky Adriana po Adriano -1. Peggy jsme dovezli v roce 2007 jako našeho prvního koně. Je to paní profesorka a nenahraditelný člen našeho koňského týmu. I když po úrazu nevidí na jedno oko, v ničem jí to neomezuje a nejednou neomylně provedla svého jezdce od prvních krůčků v sedle až po zkoušky základního výcviku. Peggy si nyní užívá zaslouženého nicnedělání. Peggy u nás dala tři hříbata - valáška Lorda po Catango Z, Carusa po Calanthano a Caspra po Cassini Son T. K jejím nejúspěšnějším potomkům patří klisna Corsika po Catango Z s vlastní sportovní výkonností ST v parkurovém skákání. Nyní si užívá zaslouženého důchodu a čas od času spolehlivě sveze nejmenší jezdce v terénu.

2) EDWARD

valášek plemene hucul nar. 2010 po Goral Mark z matky Lesněnka. Eda se narodil u nás a je tady prostě doma. Nejmenšího člena našeho týmu jen tak nepřehlédnete. Když zrovna nevymýšlí nějakou lumpárnu je z něj super kamarád pro ty nejmenší členy jezdeckého kroužku. Je velmi lehce jezditelný a i když má někdy na věc svůj ,,huculí" názor, patří k nejvytíženějším členům našeho koňského týmu. 

 

 

3) CARUSO

valášek nar. 2012 po Calanthano z matky Peggy. Caruso se narodil u nás, své dětství strávil dováděním s dalšími hřebečky. Obsedání v lednu 2015 pojal jako další snadnou hru. Po mamince zdědil pohodlné chody a dobráckou povahu. Nevybouřené roky má již za sebou a stal se z něj spolehlivý jezdecký kůň pro začátečníky i pokročilé jezdce. V roce 2019 absolvoval několik startů v drezurních soutěžích stupně Z a věříme, že se nám jej do příští sezóny podaří zase posunout o kus dál. 

 

4) ROMEO

valach českého teplokrevníka nar. 1998 po Ronald (Ramiro Z) z matky Hezká po Blatec-1.  Romeo k nám přišel v roce 2013 od Míši Jindrové. Po ukončené aktivní sportovní kariéře sloužil jako pan profesor pro začínající i pokročilé jezdce. Pod sedlem nikam zbytečně nespěchá a jezdec si tak doslova může vychutnat ten nejkrásnější pohled z koňského hřbetu. Od roku 2017 si u nás užívá zaslouženého důchodu. 

 

 

5) JACKIE

klisnička českého teplokrevníka nar.2014 po Lopez-17 z matky Jeny po Div týnský. Mládí si naplno užívala ve velkém stádě. V roce 2017 se za pomoci Filipa Žlábka úspěšně účastnila výkonnostních zkoušek. Na písecké přehlídce tříletých klisen obsadila krásné třetí místo a kvalifikovala se i do celostátního finále. Je to prostě naše holka šikovná. V roce 2018 absolvovala několik drezurních i parkurových závodů. Bohužel úraz jí vyloučil z další sportovní kariéry a tak nastoupila na dráhu chovné klisny. V roce 2019 byla využívána pouze rekreačně. Na jaře 2020 porodila klisničku Just Go On po Go On TS, v dubnu 2021 se jí narodil hřebeček Harry po Heartvit ZH a na jaře 2022 kobylka po Aristo Z. 


6) APOLLÓN

valášek plemene český sportovní pony nar. 2014 po hřebci Angelis Angelo z matky Nikita po Negro EHV. Inteligentní čiperný modrooký krasavec je velmi kamarádský a zvídavý koník, kterého ve stádě hřebečků jistě nepřehlédnete. V roce 2016 si hrál s Eliškou Švíkovou formou přirozené komunikace. Práce ze země přinesla své ovoce a od roku 2017 je ježděn našimi dětmi. Postupně se z něj stal spolehlivý parťák nejen ze země, ale i ze sedla pro ty nejmenší děti. V roce 2019 absolvoval první starty v hobby parkurových soutěžích. Zimní přípravu absolvoval s Terkou Slováků na soustředěních SCM s panem Jindrou v Dubenci a věříme, že nově nabyté zkušenosti zúročí i ve sportovní sezóně.    

 

7) FRÁZE

klisna českého teplokrevníka nar.2003 po Frühesch -2 z matky Senzace po Santoni-2. Klisna má za sebou aktivní sportovní kariéru (parkur stupně L) a od srpna 2014 předává své zkušenosti pokročilejším členkám jezdeckého kroužku. Fráze je ideální kůň pro složení ZZVJ a první krůčky v oficiálním sportu. V roce 2019 se jí narodila klisnička Frája po Capibara, na jaře 2021 porodila klisničku Fialka po Global Champion a nyní je březí po Aristo Z

8) GAIA

klisna plemene hafling nar. 2009 po Noby z matky Gizi po Amadeus. Gaia se u nás narodila, vyrostla, obsedla, posléze sloužila jako učitelka pro svou mladou majitelku a jezdkyni Dianku. Na jaře 2016 se k nám znovu vrátila a je nepostradatelnou součástí našeho ,,blond týmu". 

 

9) GINA 

Klisnička plemene hafling nar. 27.4.2016 z matky Gaia po vynikajícím hřebci Artist L. V roce 2019 s Nikčou Pauchovou absolvovala výkonnostní zkoušky a je postupně přiježďována zkušenějšími členy jezdeckého kroužku. 

 

10) SKARLET

kobylka plemene hafling nar. 4.4.2018 po Andiamo z matky Sára. Obsednutá na jaře 2021 a ježděná zkušenějšími dětmi z kroužku. Na podzim absolvovala první hobby jízdu zručnosti na domácích závodech s výborným umístěním. Postupně se z ní stává temperamentní ale spolehlivý kůň pro děti i začátečníky. 

 

11) NIKI

klisnička po hřebci Zaval z matky Nikita po EH Negro nar. 27.5.2018 . Obsednutá na jaře 2021 a ježděná zkušenějšími děvčaty z kezdeckého kroužku. Ač jsme ji na podzim nabídli do inzerce, jsme rohodnutí si poničku nechat. Má skvělé prostorné chody, postupně si zvyká na střídání jezdců a doslova zraje jak víno :o) 

 

12) FRÁJA

klisnička českého teplokrevníka nar.30.4.2019 po Capibara z matky Fráze po Frühesch

  

 

13) GAMBRINUS

valach českého teplokrevníka nar.7.5.2019 po Go On TS z matky Lady Gaudi  

 

 

14) JUST GO ON

klisnička plemene ČT nar. 30.4.2020 po hřebci Go ON - TS z matky Jackie po Lopez 17 

  

 

15) MAKARSKÁ RIVIERA

klisna anglického plnokrevníka nar.2015 

 

16) HARRY

hřebeček nar.29.4.2021 po Heartvit ZH z matky Jackie 

 

 

17) JUST DANCE

kobylka po Aristo Z z matky Jackie po Lopez 17, nar.2022