Zámek Skalice

Úvodní stránka » Aktuality » Aktuality

nepřehlédněte novinky!

Březen

Máme obsednuto :o) Skarlet nosí sedlo jako profík, bude to pohodový flegmatik po mamince. Niki je vykulený sportovní poník, práce s ní bude trvat trochu déle, ale zato se rychleji učí  a chody prá prostorné od pána Boha. Bude to luxusní poník do sportu, jen musíme najít vhodného pilota :D 

 

Do stáda hřebečků se přidali tři noví kamarádi. Knight, Lancelot a Versus u nás budou na odchov a pokud se jejich papírové předpoklady potvrdí, za dva roky je čeká i körung a v budoucnu určitě nadějná sportovní kariéra.  

 

Únor

Využíváme covidové pauzy a připravujeme naše tříleté kobylky na obsedání. Niki i Skarlet chodí spolehlivě na lonži a nosí sedlo. Co nevidět z nich budou jezdečtí koně. Novou členkou našeho koňo týmu je i mladá plnokrevná klisna Makarská Riviéra. Po dlouhé pauze s ní začínáme pozvolna pracovat a doufáme, že z ní zanedlouho bude spolehlivý kůň pro pokročilé členy jezdeckého kroužku. 

 

Po covidové pauze opět otvíráme brány našeho areálu. Jsme rádi, že se diář rychle plní. Zatím fungují individuálky a vyjížďky do terénu. Kroužek spustíme jakmile nám to vládní opatření povolí. 

 

U hřebečků krátce ustájený Bohemian Monty odjel po prodeji do nového domova. Naše Maggy zůstala po prodeji ještě pár týdnů u nás a v polovině měsíce odjela domů. Mezi boxové koníky se nově zařadil velký ryzák jménem Joky a malá bílá velš ponička Lidka. 

 

Leden

Na konci měsíce k nám přijela ponička Poly. Márynka u nás pravidelně jezdí a nyní se jí splnil sen mít vlastního koníka (poníka). 

 

Storm jako letos tříletý valach se přesunul blíže k paničce a bude se pomalu připravovat na karieru jezdeckého koně. Gálie odjela do sportovní stáje a v sezóně ji doufejme potkáme v parkurovém kolbišti. Malý Elvis se zotavuje ze zranění a od ledna má nový domov a hlavně rovný výběh, který teď moc potřebuje. 

 

Novoroční vyjížďka letos kvůli covidu proběhla v netradičním pojetí :o) Za dodržení všech opatření jsme našim koníkům popřáli vše nejlepší do nového roku a po dvojicích vyrazili na vyjížďku... 

 

Prosinec

Covid dolehl i na nás. Všechny naše koníky si bohužel nechat nemůžeme. Po dlouhém zvažování jsme nabídli k prodeji naši Maggy. Jsme rádi, že našla novou majitelku z řad našich stálých jezdkyň a věříme, že si tahle dvojka spolu zanedlouho vybuduje pevné přátelství. Nový domov našla i naše babička Sára. Sára u nás byla od roku 2007 a je to naše srdcová záležitost prostě. Když se ale naskytla příležitost dopřát jí důstojné stáří, skvělé podmínky a aktivní důchod, neváhali jsme ani chviličku. Nyní je v bezplatném pronájmu v Bavorovských horách a jsme moc rádi, že se jí skvěle daří. 

 

Opět fungujeme a jsme rádi, že díky vám se podařilo naplnit náš diář do posledního místečka výcvikem a vyjížďkami do terénu. 

 

Listopad

Pro veřejnost máme zavřeno. Využíváme nucené pauzy k zvelebení našeho areálu. Na krytou jízdárnu jsme pořídili novou geotextilii, aby koníci měli nohy doslova jako v bavlnce.

 

Říjen

Covid nám opět stopl většinu plánovaných akcí. Hubertova jízda je ale prostě klasika a za dodržení nutných opatření se nám ji podařilo uspořádat. Bylo to doslova za 5 min 12 neboť o týden později museli být pozastaveny všechny hromadné venkovní akce. Účastníci dostali na památku stužku a po krátkém nástupu vyrazilo 12 jezdců na dvouhodinovou vyjížďku do okolí Bohumilic. I přes původní plány musel být doplňkový program zrušen :o( Doufáme, že příští rok se situace zlepší a 15. jízda bude stejně pompézní jako v předchozích ročnících.  

 

Stále se snažíme zlepšovat náš areál. Původní hrazení kolem jízdárny dosloužilo a vyměnili jsme ho za nové. Jupííí :o)  

 

Září

Od září nám opět začínají jezdecké kroužky. Časy klasika jako vždy středa, pátek, sobota, neděle. Aktuálně je v kroužku 20 dětí a volná místečka doplníme dětmi, které pravidelně navštěvují naše individuálky. Těšíme se na Vás :o) 

 

Srpen

Dream team v akci! Ani silný vichr nezastavil holky na cestě za plněním ZZVJ. 26.8.2020 Mirča pod vedením Štěpánky zlomila prokletí a konečně může do oficiálních (hlavně vytrvalostních) závodů. Terka si loni udělala licenci pony a letos potvrdila formu na velkém koni. Děvčatům gratulujeme a Renče velký díííík za půjčení Kamina , místo zraněného Elca. 

 

V letošním roce sportovní kalendář doslova zel prázdnotou. Jsme proto velmi rádi, že se 15.8. u ,,sousedů" v Cejsicích konalo sportovní klání. Naši stáj reprezentovala v jízdě zručnosti Elenka s Terkou na Gaie. Obě si přivezli krásné stužky a moc holkám gratulujeme. V parkuru už ale byla konkurence značná. Čtyřletá Gina byla poprvé na závodech a Mirča ji zkušeně provedla všemi nástrahami parkuru. Oproti tomu na zkušené Gaie jeli Terka s Elenkou svůj první životní závodní parkur. Také pětiletá Amálka byla poprvé za závoďáka, Terka S. nenechala nic náhodě a s přehledem překonala všechny překážky bez újmy. Ve vyšším skákání se již závodilo :o) Terezka sedlala Elka a v parkuru do 80 cm předvedla pěkný výkon, který jak doufáme potvrdí i na nejbližších ZZVJ. Mirča si také půjčila Elka do vyššího skákání a v soutěži do 90 a do 100 cm ukázala, že Elko ještě určitě do starého železa nepatří. Naši stáj také reprezentuje Johanka s Casie, které poctivě trénují i závodí celou sezónu a na jejich výkonu byla profesionalita již znát. Gratulujeme všem vítězům i zůčastněným a těšíme se na shledání v Cejsicích i příští rok :o) 

 

I druhý turnus proběhl dle očekávání v pohodovém a přátelském duchu. Tentokrát se nám sešla různorodá parta dětí od začátečníků po pokročilé jezdce. Díky rozdělení na menší skupinky jsme se všem mohli individuálně věnovat a za ten týden posunout účastníky jezdecky zase o krůčk dál. Volný program jako vždy vyplnila Mirča, jejíž originální nápady na táborové hry neberou konce. Během turnusu si holky mohli vyzkoušet i roli modelek před objektivem Michala Bártíka, kterému jako vždy děkujeme za trpělivost :o)  

 

Červenec

Covid je snad konečně za námi a můžeme odstartovat první turnus letního jezdeckého soustředění. Do poslední chvíle jsme čekali a doufali, že se vše podaří. Sešla se super parta dětí z jezdeckého kroužku, u koní jsme byli celý den. Dopoledne bylo věnováno práci na jízdárně a odpoledne jsme se věnovali práci ze země, lonžování, vyjížďkám do terénu i zbylo trochu času na táborové hry. Tábor již tradičně s objektivem navšívil Michal Bártík a tak mají účastníci i krásnou památku v podobě profesionálních fotografií :o) Konec tábora pak byl zakončen společným putováním na Mářský vrch. 

 

Na začátku července odjela Vendy do nového domova a její místo ve stádě obsadili dvě důchodkyně, zrzavá teplokrevná Beta a klisna haflinga Dora. Tříletý Eliot také opustil stádečko hřebečků a nyní bude v domácí přípravě na obsedání. Nový domov v červenci našla i tinkerka Melodie. 

 

Červen

Na konci června vyrazila početná ekipa na první letošní hobby závody do Grejnarova. Ač jezdecký kroužek kvůli covidu plně nefungoval, trénovali jsme alespoň formou individuálních lekcí. Na závodech nás v jízdě zručnosti reprezentovali - Ela Benešová - Gaia , v drezuře - Nikča Šturmová - Apik, Terka Pravdová - Apik a v parkuru - Nikča Šturmová - Gaia, Ela Benešová - Gaia, Terka Slováková - Apik.  

 

Dobří holubi se vracejí a u Gábiny to platí dvojnásob :o) Ač na jaře Nela odjela k nové majitelce, na krátký čas místo ní do stáda přijela kobylka irského coba Melodie.   

 

Květen

Na konci května se rozjíždí i parkurová sezóna. Naši stáj bude letos na oficiálních závodech reprezentovat Johanka se svojí čtyřletou klisnou Casie (Cocain). Děkujeme a držíme pěsti do sezóny, kterou holky startují na konci května v Proseči pod Křemešníkem v soutěžích ZM, Z. 

 

Konečně jaro jak má být. Stádečko maminek s hříbaty se rozšířilo o klisnu Gálii s její měsíc starou kobylkou jménem Gala Arista (Aristo Z). 

 

Naše blonďaté stádečko rozšířila mladá kobylka plemene hafling Freya a na konci května se k nám opět na sezónu nastěhovali klisny Luna a Lady Jane, kterou opět budeme moci využívat pro šikovnější děti z jezdeckého kroužku. Děkujeme. 

 

Díky příznivému vývoji se náš areál opět otevírá pro veřejnost. Stále platí covidová opatření v podobě roušek, ale konečně můžeme opět zaplnit náš diář termíny individuálních lekcí , jupííí :o)  

 

Duben

Svatojakubská noc nám připravila dvojnásobné překvapení. Ve stejný den (večer) porodila Evropa hřebečka Eltona (Bannany) a naše Jackie má kobylku Just Go On (po Go On TS) 

 

Nový domov našla panička pro huculku Nelu, kterou jsme částečně využívali pro jezdecký výcvik. 

 

Místo po tříletých zaplnili hřebečcí dvouletí, vrátil se k nám Storm JJ a jako kamaráda má hřebečka Cassino Royal. Vítejte u nás klucí.  

 

Březen

Na konci března se vracejí domů tři mladí hřebečci - Coca Cola, Gillien a Bellagio. Kluci u nás z malých odstávčat vyrostli v silné tříleté hřebce. Přejeme hodně úspěchů a dobrý vstup do světa sportovních koní. 

 

Naše aktivity jsou omezené covidovým nařízením vlády. Kroužek a výcviky jsme nuceni pozastavit na dobu nezbytně nutnou :o( 

 

Únor

Sezóna klepe na vrátka a my rozhodně nespíme zimním spánkem. Každých 14 dní k nám do areálu důjíždí trénovat drezurní jezdkyně Míša Žáčková a koncem února jsme opět uspořádali navazující soustředění Akademického ježdění s Věrkou Havlovou. Naše mladé naděje jezdí do Dubence na skokové SCM. Tahle sezóna bude rozhodně stát za to :o) 

 

Verča je od února na mateřské dovolené a otěže ve správě areálu přebírá Štěpánka Krausová. 

 

Leden

V sobotu 18.1. jsme uspořádali úvodní seminář do akademického ježdění s Věrkou Havlovou. Po celý den Věrka domácím jezdcům trpělivě vysvětlovala základní principi práce s obnoskem ze země a my se těšíme na pokračování v únoru :o) 

 

Miminka vstupují do světa dospělých. Gambrinus, Elvis a nový kamarád Rustic (Acordino T) jsou společně ve stádě hřebečků. Pro letošní zimu/jaro máme u kluků obsazeno.

 

V polovině ledna se SCM v Dubeneci účastnili hned tři jezdkyně z naší stáje : Terka Slováková - Apolon, Renća Turčáková - Kamin a Vanesa Málková - Snoop. 

 

Novoroční vyjížďka 

 

Prosinec

Adventní večer

 

Opět jsme se účastnili SCM s Jaroslavem Jindrou. Terezku vyjímečně nahradila v sedle Apíka Štěpánka, která jej také pravidelně pro děti přiježďuje. Je to takové naše ,,želízko v ohni" a doufáme, že na jaře zahájíme úspěšnou pony sezónu. 

 

První prosincový týden jsme u nás zpět přivítali klisnu Honey. Naopak koně Málků a Koldů si našli jiné bydleni. Naše řady na konci měsíce tak mohla doplnit starokladrubská klisna Amada. Vítejte doma. 

 

Ve čtvrtek 5.12. jsme pro obec Bohumilice uspořádali kažodorční Mikulášský průvod. Andílci a Čertíci na koních prošli obcí a zahájili tak ,,Bohumilické peklo" . 

 

Listopad

A protože na bezpečnost je třeba dbát hned na prvním místě, vybavili jsme se bederkami s reflexními prvky. Z vyjížďky se nás jezdeck kroužek i soukromí majitelé v zimě často vrací již za tmy a jsme moc rádi, že budeme lépe viděni projíždějícími auty....

 

Nu a protože štěstí přeje připraveným, vrhli jsme se i do zapřahání. Tříletá Gina a čtyřletá Amálka se pomalu seznamují s postrojem i s prací kočárového koně. Když vše půjde jak má, na jaře vás velmi rádi svezeme v kočáře :o) 

 

V listopadu nezahálíme ani po jezdecké stránce. V Dubenci pořádá jihočeská oblast soustředění pro talentovanou mládež pod vedením pana Jaroslava Jindry. Jelikož naše Terezka ZZVJ na začátku října úspěšně splnila, neváhali jsme s přihláškou do SCM ani minutu. Soustředění se budou konat pravidelně každý měsíc a doufáme že pro naši dvojici před závodní sezónou 2020 budou velkým přínosem. 

 

Na Svatého Martina si čkyňská školka pro své děti připravila tématický program. Protože koně rozhodně chybět nesměli, přivítali jsme u nás téměř všechny děti z mateřské školky. Kdo chtěl, mohl se povozit na našich koních a nebo si jen Sáru, Maggy a Gaiu pořádně pohladit a pošmudlat. Dětem svítila očíčka nadšením a my jsme rovněž moc rádi, že jsme mohli udělat radost :o) 

 

Ze stádečka hřebečků jsme udělali stádo valachů. Klukům budou na jaře tři roky a po domluvě s majiteli jsme je vykastrovali již nyní. Na sklonku roku se do stáda přidají Elvis s Gambrinusem a tak o zábavu v této partičce rozhodně nouze nebude....

Říjen

Poslední říjnový víkend jsme pro členy jezdeckého kroužku uspořádali podzimní jezdecké soustředění. Osm jezdců a jedkyň se ubytovalo v zámeckých apartmánech. Program byl jako vždy nabytý, jezdilo se 2x denně, dopoledne i odpolende a každý den na naše jezdce čekala nová výzva. Úspěch měl jako vždy závěrečný štafetový závod, kdy jezdci museli bez sedel absolvovat krátkou jízdu zručnosti a pomáhat si navzájem v určených dvojicích. Každý si ze soustředění něco pozitivního odnesl a my jsme také vždy rádi, za pozitivní ohlasy od dětí i rodičů. Jarní termín plánujeme na období velikonočních prázdnin 2020. 

 

Naší největší akcí roku bývá pravidelně Hubertova jízda. Letos jsme uspořádali již 13. ročník Memoriálu paní Zdeny Voženílkové- Holoubkové. Dopoledne patřilo začínajícím jezdcům, kteří své jezdecké umění mohli oveřit při jízdě zručnosti. Díky sponzorským darům dostal každý účastník drobné věcné ceny a kokardy byly rovněž připraveny pro prvních šest umístěných jezdců. Divácké podpoře se těšili i parkurvé soutěže, kde se sešla početná ekipa jezdců a tak o závodní atmosféru za potlesku diváků rozhodně nouze nebyla. V soutěžích do 70 i do 80 cm cm se na 1. místě umístila domácí jezdkyně Renča s Kaminem, gratulujeme! Po ukončení dopoledního programu následovala krátká občerstvovací pauza pro diváky i jezdce a od 13:00 se všichni za doprovodu trubačů sešli při slavnostním nástupu před zámkem. Vyjížďka byla stejně jako u předchozích ročníků neskoková, role mastra se ujala Štěpánka na Elcovi. Mezitím, co jezdci byli na vyjížďce, probíhal v areálu program pro děti. Divadelní skupina Svatomářská Soda si připravila pohádku Čert a Káča, poté následovalo vodění nejmenších dětí na koních. Dvě hodiny uběhli jak voda a diváci se přesunuli opět před zámek, kde netrpělivě očekávali příjezd jezdců a závěrečný hon na lišku. Nejrychlejší sice nebyla, ale ocas lišce urvala Štěpánka s Elcem a stala se tak králem letošního honu, gratulujeme! Večer k tanci i poslechu hrála Sichina a její country band, takže zábava u večerního soudu pokračovala až do rána. Děkujeme všem za pomoc, podporu i účast a těšíme se na společná setkání u dalšího ročníku. 

 

Luna a Lady Jane u nás byli ustájené pouze přes letní sezónu a v polovině října se opět vrátili do svého domova. Děkujeme za možnost využívat Jane pro naše pokročilé děti a těšíme se na pokračování třeba za rok na jaře. Belda také odjel do nového domova a místo něho si majitelé dovezli novou kobylku. Casie je klisna ČT po výkonnostních zkouškách a ač je to mladá tříletá kobylka, je velmi hodná a přátelská. Věříme, že se z nich s Johankou zanedlouho stanou nerozluční parťáci. Tak vítejte doma holky ;o) 

 

Nejen děti, ale i dospěláci a instruktorky mají své dny. V sobotu 5.10. si holky vyrazili užít Hubertovu jízdu na Grejnarově u Netolic. Nikča s Rubínem kvůli (den předem) naraženému zápěstí absolvovali pouze část trasy, ale Štěpánka s Carusem si den užili od začátku do konce a dokonce se zapojili do hlavního boje o lišku. Mnu o večerním soudu byly sečteny všechny skalické hříchy a už teď se těšíme na pokračování u nás doma :o) 

 

Hned 1.10.2019 se potvrdilo naše očekávání a Anička Václavíková a Terka Slováková úspěšně absolvovali ZZVJ. Gratulujeme oběma děvčatům k získání vstupenky do jezdeckého světa a doufáme, že další sezónu budou náš klub reprezentovat třeba i na oficiálních závodech. 

 

Září

Držíme se stále hesla ,,Mládí vpřed! " . Naši nejmenší jezdci s poničou vyrazili na sobotní Srandamač do Mladotic. Spolu s nimi si jela zazávodit i Anička Š. s Gaiou. Je skvělé pozorovat nadšení malých dětí do závodění a jsme moc rádi, že jejich výkony byly oceněny i nějakou tou odměnou :o) . 

 

Anička s Terezkou se poctivě připravují na zkoušky základního výcviku. Protože nic se nemá ponechat náhodě, vyrazili jsme do Dubence na skokový trénink. Elco je pan profesionál a podal stejně spolehlivý výkon venku jako doma. Gaia sice chviličku koukala na nové překážky, ale po chvilce je s Terezkou překonali bez jediného zaváhání. Dílo dokonáno, zbývá jen držet palce na zkouškách :o) 

 

Po prázdninách se pomalu probouzíme a v září jedeme na plný výkon :o) Naše malá Gina absolvovala výkonností zkoušky tříletých klisen. Na svodu byla ohodnocena nižšími známkami (rezavé žíně v ocasu jsou u haflinga nežádoucí), ale pod sedlem s Nikčou si vše plně vynahradila a za skok ve volnosti obdržela nejlepší hodnocení ze všech zúčastněných koní. Skokové vlohy má doufejme po tatínkovi a drezurní nadání po mamince Gaie. Po zkouškách byla zapsána do HPK HF a my již nyní pomaličku pro Ginu nebo Gaiu vybíráme blonďatého ženicha na příští připouštěcí sezónu . 

 

O den později nás čekala další akce. Jelikož první keltské putování propršelo, rozhodli jsme se po stopách keltů vyrazit ještě jednou. Nikča vedla svou družinu i bez keltských kostýmů více než spolehlivě a všichni si společnou vyjížďku moc užii :o) 

 

V sobotu 21.9. jsme vyrazili na podzimní drezurní závody do Dubence. Nikča s Carusem měli již drezurní obdélník okoukaný z Hatína a i na jejich společném výkonu to bylo znát. První úloha byla ještě poznamenaná jistou dávkou nejistoty , ale v druhé úloze všem ukázali, že do příští drezurní sezóny by se s nimi již mělo rozhodně počítat a v jejich první společné DU-B získali krásných 60% . Štěpánka s Rubínem vyrazila takříkajíc ,,na jistotu" . Ač Rubín perfektně ovládá i těžší drezurní cviky, rozhodli jsme se neriskovat a jet na jistotu. Štěpánka obě úlohy má dobře zajeté, ale pro bývalého parkuráka to přeci jen v obdélníku byla premiéra. V DU-B jeli za krásných 62% a ten samý výkon ukázali i v následující úloze DD za 62%. 

 

První zářijový víkend byl akcemi nabytý doslova k prasknutí. Počasí nám tentokrát nepřálo. Do konibusu jsme koně nakládali za deště a ani v Plané u ČB to s počasím nebylo o nic lepší. Když ale děti chtějí závodit, ani déšť, ani mráz nás neodradí :o) Adam a Terezka zvládli premiéru v parkurovém kolbišti na výbornou a s loužemi si mezi překážkami poradili na jedničku s hvězdičkou. Štěpánka dělala dozor na parkuru a Verča s keltskou družinou se vypravila na putování do Lčovic. Ač byl z počátku seznam poutníků více než dlouhý, nakonec se kvůli počasí sešlo pět dešťuodolných keltů. Teplé nápoje, něco na zub a vřelé přivítání byli odměnou za promočenou vyjížďku. 

 

Little Lady Flicka odjela do nového domova, děkujeme za návštěvu a přejeme hodně zdaru v nové stáji.  

 

Od září zahajujeme jezdecký kroužek. Těšíme se na Vás opět ve stejné časy : středa, pátek, sobota, neděle. Aktuální rozpis na našem webu.  

 

Srpen

Na konci srpna jsme vyrazili na drezurní prověrku do Hatína u Jindřichova Hradce. Klárka byla na závodech jako jezdec úplně poprvé a fríská kobylka Madla také. Dvojice společně zajela klusovou drezurní úlohu Z1 a do klasické Z1 se pak postavila na start s Madlou Štěpánka. Premiéru v obdelníku měla i druhá naše dvojice. Nikča sice hobby parkury již absolvovala, ale drezura a navíc s Carusem, to je uplně jiná liga :o) Pro Carusa to vůbec byl den plný zážitků, poprvé v konibusu a poprvé na závodech. Ač to s ním není jednoduché, dvojice obě oficiální drezurní úlohy dokončila zdárně a již nyní plánujeme, kam vyrazit příště. 

 

Zkvalitňování služeb pro jezdce i majitele koní je nikdy nekončící proces. O to víc jsme rádi, když se některý z našich cílů podaří dokončit. Staré zimoviště jsme zbourali a pro ustájené koníky vyrostli zcela nové ohrady z akátových kůlů. 

 

Máme nové posili koňského týmu. Z Prahy se k nám přestěhovali po sportovní kariéře valaši Elco a Rubín. Kluci doplnili přesně tu mezeru mezi našimi koňskými parťáky, kterou jsme potřebovali a jistě budou dobrými profesory pro pokročilé členy našeho jezdeckého kroužku. 

 

Sotva jsme ukončili první tábor, najeli nám po pár dnech další dětičky. Druhé soustředění je určeno pro veřejnost a pro začátečníky. Oč méně bylo jezdeckého umu, o to více bylo s táborníkama legrace :o) Střídali jsme koně formou hry a intenzivního tréninku. Ve stáji byli děti po pár dnech doslova jako doma a doufáme, že krom nových zážitků si z tábora odvezou i o kousek jezdeckých dovedností navíc. 

 

Na začátku srpna se přestěhovali do nového ustájení hřebeček Storm JJ a klisna Odeta.  

 

Červenec

Od 7.7. do 13.7. probíhalo jezdecké soustředění pro členy jezdeckého kroužku. Deset dětí spalo ve snanech a program týdny doslova praskal ve švech :o) Stihli jsme téměř vše a dokonce jsme vyrazili 10.7. fandit Johance s Renčou na hobby závody do Zduchovic. Účastníci tábora tak mohli okusit závodní atmosféru alespoň z diváckého pohledu a hned další táborový den jsme přesně věděli co budem dělat. Jezdit, skákat, trénovat a užívat si společné léto u koní. 

 

První červencový víkend jsme na ustájení přijali novou kobylku. Makyna alias Makarská Riviéra je mladá klisna anglického plnokrevníka. Doufáme, že se u nás co nejdříve bude cítit ,,jako doma" . 

 

Prázdniny jsou tady a s ním i nový rozvrh kroužků. Těšíme se na vás každý den od 8:30-12:00 . Kdo si vezme svačinu s sebou, může u koní zůstat celý den :o) 

 

Červen

Na konci června jsme se vypravili na hobby závody do Grejnarova u Netolic. Pro děti i dospělé byli připraveny tři disciplíny: drezura, zručnost a parkur. Naši stáj reprezentovali Anička Štefflová s Gaiou a Terka Slováková s Jasmínou. V početném startovním poli se rozhodně neztratili a z každé soutěže si odvezli stužku i krásné ceny. Gratulujeme a těšíme se na viděnou :o) 

 

V neděli 23.6. jsme se se Sárou , Gaiou a Maggy vypravili na Dětský den v Bohumilicích. O zábavné atrakce pro děti nebyla nouze a každý kdo chtěl se mohl na našich koních zdarma povozit. Rádi jsme udělali dětem radost a těšíme se na viděnou příště, třeba již při jezdeckém výcviku. 

 

V půlce června jsme se vypravili na hobby drezurní závody v Plané u ČB. Pro Aničku to sice byla premiréra, ale s Odetou neponechali nic náhodě a ze závodů si odvezli krásné druhé místo ze Z1 a třetí místo ze Z3. Jonanka rovněž v Plané nebyla poprvé, zato její koník Belda ano. Ač se v první úloze teprve rozkoukávali, v té druhé ukázali, že i do drezur je třeba s nimi ve startovním poli počítat. Jen tak dál. 

 

Letos jsou všechna hříbátka na světě a příští rok se těšíme na malé mímo od naší Jackie , připuštěná je jak jinak než s hřebcem Go On TS. Do stáda se vrátila i Evropa s letošním hřebečkem Elvisem a malým embyem po Bannany v břiše :o) Na jaře 2020 se tedy těšíme na dvě hříbátka. Držte pěsti ať to kobylkám vyjde. 

 

Kladrubská kobylka Amada uvolnila box a její místo na ustájení po pár dnech zaujal valášek Edmond. Vítejte u nás !  

 

Květen

Na konci května 25.5.2019 na zámku proběhla výstava ,,Střepy a střípky na zámku Skalice". Akce byla pořádána ve spolupráci Asociace soukromých hradů a zámků. V ten samý den jsme se s malými závodníky vypravili na Srandamač do Mladotic. Protože jezdců bylo hodně, ani jeden konibus nestačil :o) Malé závodniky (Petrušku, Adélku a Claudinku) spolehlivě převedla ponička Jellynka přes všechny soutěže s vodičem. Do soutěží bez vodiče se přihlásili : Anička Štefflová - Gaia, Nikolka Šturmová - Gaia, Terka Slováková - Jasmína a závodní premiéru měli společně Terka Pravdová s Apolonem. Všem závodníkům se dařilo na jedničku s hvězdičkou s odvezli si stužky, poháry i krásné ceny. Všem moc gratulujeme a těšíme se na další příležitost do Mladotic vyrazit znovu.  

 

Míla se svými koňmi odjel na angažmá v Německu a i přes setrvalý plný stav jsme přijali na ustájení nového koníka. Nutno podotknout, že malý Storm je roční hřebeček a velmi rychle zapadl mezi naše kluky.  

 

V druhé polovině května vyrazili holky Procházků na Vysočinu za zkouškami základního výcviku jezdce. Pravidelné skokové tréninky s Filipem přinesli své ovoce, Amálka s Honey s přehledem zkoušky splnila a my všichni moooc gratulujeme a držíme pěsti do oficiálního sportu. Na konci května je čeká Channel Star ve Zduchovicích. 

 

Středeční partička je letos prostě top a tak jsme se společně vypravili na rozhlednu Javorník. Z delší vyjížďky bylo i s občerstvovacími zastávkami celodenní putování. Jezdci si vše náležitě užili a v pořádku dorazili domů. Takže kam vyrazíme příště? 

 

V úterý 7.5. jsme se konečně dočkali posledního letošního hříbátka. Naší Lady Gaudi se narodil drobný hnědý hřebeček po Go On. Oba si na sebe museli nejprve zvykat, ale po pár hodinách se z Gaudi stala profesionálná matka a malý Gambrinus se má čile k světu. A abychom měli nějaké to hříbátko i příští rok, inseminujeme naší Jackie opět po stejném hřebci. Takže Go Jackie Go ! 

 

Opět jsme se rozrostli o novou kobylku. Čtyřletá Little Lady Flicka je u nás na boxovém ustájení a i se svojí paničkou to vypadá na prima dvojku do naší bohumilické partičky ;o)  

 

Duben

I duben byl ve znamení očekávání hříbátek. V kouzelnou svatojakubskou noc se Frázi narodila krásná černá kobylka. Malá frajerka se jmenuje Frája a má se čile k světu. 

 

Na konci dubna jsme převáděli koníky na jarní pastviny a přivítali u nás dvě staro/nové kobylky. Mladá Luna je u nás na ustájení a obsedání. Lady Jane známe z loňska a opět bude k dispozci pro zkušenější členy jezdeckého kroužku. 

 

V sobotu 20.4.2019 jsme uspořádali Hon na velikonočního zajíčka. Domácí hobby závody se těší oblibě domácích i přespolních jezdců. Našim cílem je seznámit děti s jezdeckým sportem a závodní atmosférou. Pro nejmenší byla připravena jízda zručnosti s vodičem a již pokročilejší jezdci si mohli ověřit své dosavadní jezdecké zkušenosti v samostatné jízdě mezi překážkami. Pro nejlepších šest účastníků byly připraveny floty i drobné věcné ceny. Ve skokových soutěžích se již skutečně závodilo. Na start do ,,křížků" se přihlásili začínající jezdci i zkušenější jezdci s mladými koňmi. Divácká podpora byla početná a i záludný dvojskok a barevný oxer se všem jezdcům porařil zdárně překonat. Následovali klasické parkurové soutěže na čas, dle regulérních pravidel. Parkur do 60 cm byl ještě zahájen malým křížkem, ale zbylé dvě soutěže do 80 cm a do 90 cm už jezdcům žádné chybičky neodpustili. Všichni se s tím ale poprali s grácií, odnestli si pěkný zážitek, hezké fotky a ti nejlepší skužky a věcné ceny. Děkujeme jezdcům za krásné výkony a těšíme se na viděnou na podzim při Honu na lišku. 

 

Vrcholí přípravy na domácí hobby závody. Protože i my chceme mít dobrý povrch, dosypali jsme písek na naší jízdárnu. Koně budou doslova jako v bavlnce. 

 

Protože sny se mají plnit, přijel k nám do stáje nový kamarád. Valach plemene Appaloosa TT Lovely Boy se zařadil do stáda a snad se se všemi bude tak skvěle kamarádit, jako se svoji novou paničkou. Do svého domova naopak odjel tříletý valášek Russel Boy, vyrostl z něho u nás krásný kůň a přejeme majitelům mnoho krásných společných chvil ze země i ze sedla.     

 

Březen

Poslední březnový víkend byl opravdu nabytý. Renča a Mirča vyrazili do Sudoměřic na zkoušky základního výcviku a doma v ten samý den probíhala Jarní Skalická Show. Mirče se bohužel nepodařilo komisi přesvědčit, ale Renča s Kaminem ukázali solidní základ z domácí přípravy a rozšířili řady našich jezdců v jezdeckém klubu o úspěšně složenou licenci. Gratulujeme ! 

 

Jarní Skalická Show propukla v sobotu 30.3. u nás v areálu. Divácká účast trhala rekordy a děti na hobby horsíkách i na opravdových koních předvedli krásné výkony. Disciplína Hobby Horsing měla v našem areálu svou premiéru a těšila se nadšení malých jezdců i podpory diváků. PO koníkách na tyči následovala ukázka dětí z ezdeckého kroužku. Drezurní čtverylka v podání šesti koní doslova strhla dav k bourlivému potlesku a jistě jsme něco podobného netrénovali naposledy. Po koních následovala kynologický ukázka, profesionální psí záchranáři nám ukázali prvky z výcviku psa záchranáře a do programu zapojili i přítoné děti, což mělo veliký úspěch. Psy opět vystřídali koně , tentokrát do kolbiště vjeli dámy Nikča s Terkou, které předvedli své vystoupení s koňmi na hudbu Pas De Deux. Vrholem dne pak bylo vystoupení Miloslava Simandla s jeho šesti koňmi. Míla předvedl ukázkovou spolupráci všech šesti koní pod sedlem i ze země a při jednotlivých číslech diváci doslova tajili dech napětím či úžasem- Děkujeme všem, díky kterým se tato krásná akce mohla uskutečnit a doufáme, že akci podobného typu si u nás příští rok opět zopakujeme.   

 

Na první travičku je sice brzy, ale již nyní se připravujeme na další suché období a přesouváme naše koníky ze zimoviště do nového výběhu. Nezbývá než doufat v první jarní deštík....

 

Tříletý valášek Good Luck Sharm odjel do nového domova. Přijelo k nám malé hříbátko a byla radost sledovat, jak se z něho stává dospělý chlapák. Přejeme hodně štěstí a radosti při prvních společných krůčcích pod sedlem. 

V týdnu jarích prázdnin jsme dětem opět uspořádali Jarní jezdecké soustředění. Týden byl rozdělen na dva samostatné turnusy, každý pro 8 účastníků. V prvním turnusu jsme se soustředili na zlepšování dosavadních praktických i teoretických jezdeckých vědomostí. Učili jsme se správně uvázat bezpečnostní uzel, popisovali jsme části sedel a uzdečky, malovali jsme si jednotlivá koňská zbarvení a vysvětlovali jsme si dětaily a záludnosti z koňského života. Děti trávili večery v zámeckém apartmánu a přes den se naplno věnovali koním. Aby jsme si všechny znalosti náležitě zažili , uspořádali jsme i několik her a napínavých soutěží s koňskou tématickou ze sedla i ze země. Nesměly chybět ani závěrečné závody v Hobby horsingu. Volnou středu vystřídal druhý turnus pokročilejších dětí. Tady již bylo méně teorie a více ježdní a péče o koně samotné. Ve volných chvílích účastnícu popustili uzdu fantazii a jako vždy bylo s našimi ,,puberťáky" o zábavu postaráno. 

 

Máme první miminko! V neděli 3.3. se Evropě narodil krásný hnědý hřebeček Elvis po hřebci Bannany. Po prvních nejistých krůčcích cválá ve výběhu jak velký chlapák a my ženský ho už teď milujem :o) A sotva co se prcek na světě rozkoukal, odjel i se svou maminou na připouštění. Držíme pěsti ať se ,,výroba dalšího sourozence" podaří a těšíme se za měsíc na viděnou u nás v Bohumilicích. 

 

Do nového domova se se svým majitelem Honzou přestěhoval i chladnokrevný valach Bary alias Barák. Na měsíc březen bude u nás naopak bydlet kobylka Gázálka, která se se svou mladou majitelkou připravuje na sézonu a i na složení ZZVJ. 

 

Únor

Na počátku února přikryl naše pastviny sníh. Tuto příležitost si nemohl nechat utéct fotograf Michal Bártík. Modelku dělala Nikča s Carusem a Míla Simandl s jeho šesti koňmi.  

 

Leden 2019

Ani v novém roce neleníme. Malá Gina už je velká holka a pomalu se seznamuje s uzdečkou a sedlem. Už teď je vidět, že je velmi snaživá, chytrá a hlavně hodná po mamince. Určitě bude zanedlouho nenahraditelným členem našeho koňského týmu. 

 

Rozhodli jsme se se starým rokem rozloučit jak se patří a silvestrovský večer jsme strávili společně ve stáji. Sešla se skvělá parta přátel jízdárny a o zábavu nebylo nouze až do brzkých ranních hodin. Nu ale protože tradice se mají dodržovat, vyrazili jsme po vystřízlivění na novoroční vyjížďku. Pravda, v pomalejším tempu než by bylo obvyklé. 

 

Prosinec 2018

Těsně před Štědrým dnem jsme se společně sešli popřát koníkům i sobě navzájem krásné vánoční svátky. Jako již tradičně se zpívali koledy v zámecké kapli, každý dostal vánoční ananas, ozdobil se vánoční stromeček a samozřejmě nesměli chybět ani dárečky. Sešla se super parta dětí i dospělých a atmosféra byla vskutku sváteční. Přes vánoční prázdniny mají i naše koně volno a na všechny se opět na shledanou těšíme na novoroční vyjížďce. 

 

Naše Nikita našla nový domov. Bude dělat profesorku pro svoji malou majitelku a na jaře se ji snad podaří zapustit. Nikita byla náš dlouhodobě nejoblíbenejší kůň ( poník) a jsme moc rádi že se pro ni podařilo najít dobrý důchod. 

 

Ve středu 5.12. chodil Mikuláš a ni my nemohli zůstat pozadu. Letos byla akce v režii obce a tak jsme se zůčastnili alespoň úvodního průvodu a ekipa čertů a andělů byla velká jak se patří. 

 

Začátek prosince byl ve zmanení stěhování koní. Do nového domova odjel Gumersindo a k nám na ustájení přijelo hned osm nových koní.  Kladrubská klisna Amada , valach Belfast a šest koní v majetku Miloslava Simandla, který u nás rovněž jak doufáme brzy najde nový domov.  

 

Listopad 2018

V polovině listopadu změnili ustájení valaši Tom a Paidin. Přejeme koníkům i jejich jezdkyním jen to dobré a úspěšnou sezónu 2019. Na důchod odjel do nového domova i chladnokrevný valach Basket , alias Béďa. 

 

Na věčné pastviny odešel soukromý valach Irtys. Jeho zdravotní stav se nepodařilo stabilizovat a jeho vleklé problémy s kopyty už byly jedno velké trápení. Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli vyslyšet modlitbu koně. Odpočívej v pokoji , kamaráde. 

 

Protože stádo hřebečků je letos velké, postavili jsme klukům před začátkem zimy nové akátové ohrady.  

 

Říjen 2018

Ve čtvrtek 25.10. náš areál navštívila místní bohumilická mateřská školka. Děti se seznámili s našimi koníky a přivítali se se zpřátelenou německou školkou. Mezinárodní setkání jsme završili svezením dětí na našich koních. Děkujeme za návštěvu a Auf Wiedersehen ! 

 

V sobotu 20.10. u nás rodina Štefflů uspořádala narozeninovou párty. Rádi jsme se přidali ke gratulantům a dort k jedenáctým Aničky narozeninám byl prostě bezkonkurenční. 

 

Je čas odstavit hříbátka. Holky už jsou soběstačné slečny a maminy si rády odpočinou. Rozhodli jsme se dát do inzerce naší Nikitu. Bábina je několikanásodným nejoblíbenějším koněm naší jízdárny a myslíme si, že si důstojný důchod prostě zalouží. 

 

V sobotu 13.10. proběhl 12. ročník Hubertovy jízdy , aneb Memoriál paní Zdenky Voženílkové-Holoubkové. Celý den byl opět rozdělen na dvě části, dopoledne se skákalo a odpoledne probíhala hubetrská vyjížďka. Na dopolední program se přihlásilo bezmála 50 startů a rozhodně bylo na co se dívat...pro začátečníky byla připravená jízda zručnosti a pokročilejší jezdci mohli ověřit své jezdecké dovednosti nad parkurovými překážkami. Oproti jarním závodům bylo více startů na parkuru 80 cm a domácí jezdci to v konkurenci rozhodně neměli jednoduché. Po krátké pauze a Mši Svaté v zámecké kapli se jezdci sešli před zámkem na slavnostním zahájení Hubertovy jízdy. Za zvuku trubačů a diváckého potlesku nastoupilo k vyjžďce 20 jezdců, pro něž byla připravená neskoková vyjížďka do terénu. Diváci se zatím mohli povozit na našich hodných koních, ochutnant občerstvení nebo si užít divadelní představení v podání DS Bouček. Vrcholem dne pak bývá Hon na lišku. Králem letošního honu se stala Bára Květoňová i když suverénně nejrychlejší byla Anička s Odetou. Večer byly poctivě jezdcům sečteny všechny hříchy u večerního soudu a do postele jsme se vracely v brzkých ranních hodinách....Děkujeme všem zúčastněným za pomoc při organizaci celého dne a krátké video od pana Votruby můžete shlédnout ZDE

 

První říjnový víkend jsme zakončili závodní sezónu. Za JK Zámek Skalice se vydali do Dubence Nikča s Gumísem a Terka s Honey. Obě dvojice se účastnili soutěží stupně ZM , Z a zajeli velmi pěkné parkury. Gratulujeme :o) 

 

K chladnokrevnému Barákovi přibyl další těžký kamarád, tedy spíše kamarádka. Strakatá norička Nara si ve stádě rychle našla své místo a už je u nás jako doma. Naopak rezavý hřebeček Carat Gold změnil majitele a odjel dělat společnost novým kamarádům nedaleko naší stáje. Doufáme, že individuální přístup a dobrá péče přinese své výsledky a bude z něho nakonec skvělý kamarád do nepohody. 

 

Září 2018

Závodní sezónu našeho jezdeckého klubu jsme ukončili vytrvalostními závody v Pohorské vsi. Johanka a Gazalka se premiérově účastnili hobby ZM a Mirka s Rasqh jsme přihlásili do hobby Z. 

 

Opět se nám tu vystřídali koníci. Valaši Bacardi a Bax odjeli do nového domova. V novém domově naopak vítáme Irdyse a Snoopyho. Konečně máme ryzáky kompletní :o) 

 

V sobotu 8.9. jsme se rozloučili s létem pěkně ,,po jihočesku " . Pro děti byly připravené soutěže a po splnění všech úkolů čekala na každého malá odměna. Pro dospělé zase hrála k poslechu Sichina a chuťové buňky potěšili vynikající klobásy. Jsme rádi, že tato akce byla uspořádána právě u nás a příští rok rozhodně budeme v započaté tradici pokračovat. Celé fotoalbum si můžete prohlédnout zde : https://www.zonerama.com/konvalinkafotikone/Album/4613115 

 

První zářijový den jsme vyrazili na putování Keltskou stezkou. Až do poslední chvíle jsme vyčkávali, zda se počasí umoudří. Nu zmokli jsme a zase několikrát uschli, ale zúčastnili jsme se této báječné akce a sranda byla počasí navzdory :o) . Holky od koní prostě nejsou z cukru a nezkazí žádnou legraci. Díky, bylo to bezva ! 

 

Prázdniny jsou u konce a vítáme nový školní rok. Aktuální rozpis kroužku na školní rok 2018/2019 naleznete na našem webu http://www.zamekskalice.cz/nase-nabidka/jizdarna/jezdecky-krouzek  

 

Srpen 2018

Natáčeli jsme video pro BB Prachatice. Naše děvčata se na chvíli stali filmovými hvězdami a mohli doslova cválat s větrem o závod. Výsledek společného snažení naleznete zde : https://www.youtube.com/watch?v=llD0WT8hJVY 

 

Druhý srpnový týden jsme uspořádali další Letní jezdecké soustředění. Sešla se nám různorodá skupinka dětí od malých po velké a od začátečníků po pokročilé. Po prvním nesmělém oťukávání se děti rychle rozkoukali a stala se z nich dobrá parta. Počasí bylo skutečně letní, takže začátečníci byli rádi za pokropenou krytou jízdárnu a vyjížďky pokročilých jezdců mířili převážně k řece a zpět. Ježdění střídali táborov hry a po náročné ,,cestě za pozáním" přišla vhod koupel i našim jezdcům. Nesmělo chybět pohádkové focení s Michalem Bártíkem, který si zkoušel nový objektiv a fotky rozhodně stojí za to! Odměnou pro všechny byla pak závěrečná oslava Elenky narozenin a konečně i stezka odvahy :o) . Byl to náročný a zároveň báječný týden. Díky a těšíme se na příští léto s vámi u nás ! 

 

První srpnový den se naše stádečko rozrostlo o další dvě kobylky. Lucky Witch a její dvoumesíční kobylka Omaha Lucky Witch se připojili k našim maminkám se hříbátky. Letos nebudeme brát další hřebečky na ustájení , neboť parta kobylek zdá se být kompletní.  Naopak se nám uvolnil box na ustájení . Martfi našel nový domov v Rakousku, přejeme hodně štětí a pohodové bydlení v zahraničí. 

 

Léto je v plném proudu a nejlepší vyjížďky jsou prostě k řece a zpět :)  Letos uděláme kachnu snad z každého koně ;o) 

 

Sucho se bohužel nevyhlo ani našemu areálu. Seno i senáž si děláme vlastní, ale letos s vlastními zásobami rozhodně nevystačime. Naštěstí jsou díky veeelkému nákupu naše seníky plné až po okraj, jupí jej na zimu jsme připraveni !  

 

Červenec 2018

Poslední červencový víkend se do stáda připojila nová kobylka Vendy a o týden později klisna QH Lucky Witch s malou dvouměsíční Omičkou . Vítejte u nás ! 

 

V pátek 20.7. k nám zavítala nevšední skupinka ze spolku Rozrazil. Zhruba 40 lidí spojuje velké srdce a nadšení pro věc. Lidé s postižením i bez společně vykonávají nejrůznější aktivity a v tento termín se vypravili na velké letní putování. Jsme moc rádi, že jako jednu ze svých zastávek zvolili právě náš areál. Bylo opravdu velmi krásné vydět oči rozzářené štěstím z jízdy na koni a i z aktivit, které účastníkům organizátoři naplánovali. Děkujeme za návštěvu.   

 

Náš Míra se oženil !  Gratulujeme novomanželům a přejeme hodně lásky a štěstí na společné cestě životem. 

 

V neděli 15.7. byla naše jezdecké umění oveřit a zdokonalit Míša Žáčková a následující neděli 22.7. se Johanka s Odetou vypravili na drezurní hobby závody do Kadova. Účastnili se úlohy Z1 , Z3 a z obou úloh si odvezli krásné první místo. Gratulujeme ! 

 

Ve středu 11.7. jsme se vydali na hobby závody do Zduchovic. Fandit našim holkám jeli doslova všichni, kdo měli ruce a nohy. Johanka s Gaudi ovládli skákání do 70 cm i do 80 cm a odvezli si z obou soutěží krásné 1. místo !!! V soutěži do 80 cm se neztratili ani Terka Procházková s Honey ( 3.) a Janča Koldová s Cleopatrou (5.) . Nikča s Gumísem se v soutěžích do 80 cm a do 100 cm sice neumístili, ale i tak to na první závody byl parádní výkon. Terka s Honey si ze soutěže do 100 cm odvezli krásné 6. místo. Gratulujeme! 

 

První turnus letního soustředění je tu ! Sešla se nám výborná banda dětí a celý týden bylo o zábavu postaráno. U koní jsme byli ,,od nevidím , do nevidím " a jezdili tak často, jak to jen šlo. Byli jsme se podívat na skokovém tréninku i fandit insruktorkám na závodech ve Zduchovicích. Vyzkoušeli jsme si profesionální pózování s fotografem Míchalem Bártíkem. Uspořádali jsme vlastní srandamač bez sedel a děti naplno zapojili fantazii i při tvorbě opičí dráhy pro naše koníky. Byl to parádní týden plný zážitků a díky, že jste byli jeho součástí. 

 

Naše velké holky se svými velkými koňmi se poctivě připravují na skokové závody ve Zduchovicích. Fotečky z tréninku u Filipa z Cejsic k vidění ZDE

 

Po delším zvažování jsme se rozhodli nabídnout naši Cifru k prodeji. Její nadváha se nám bohužel neporařila zkrotit a jsme moc rádi, že našla nový domov ,,na dietě" a novou rodinu , které jistě bude dělat radost ze země i ze sedla. 

 

Jako každý rok i letos vozili koníci bohumilické děti na dětském dnu. Tímto otvíráme prázdinovou sezónu a přejeme všem krásné léto.  

 

Červen 2018

V sobotu 30.6. jsme se vypravili na Srandamač do Mladotic. Naprostro úžasná atmosféra a skvělá organizace holky naprosto pohltili. Účastnili jsme se hned několika disciplín a z každé (srandazručnost, opičí dráha, závod kolem kůlů, skoky ) holky ukořistili nějakou odměnu, stužku nebo dokonce malý pohár. Náš jezdecký klub reprezentovali : Anička Šteflová - Gaia a Terezka Slováková - Jasmína. Fotečky ZDE

 

Máme nové kocourky! Olaf a Swen jsou bratři jak se patří a pomaličku objevují svět naší jízdárny. 

 

V neděli 10.6. jsme s blondýnkama vyrazili na Rédlíkování v Lužicích. Terka Slováková si vyzkoušela parkur křížky 40 cm a do druhé soutěže 60 cm vzala Jasmínku pod sedlo Johanka, která vybojovala i přes jednu chybku krásné druhé místo. Anička s Gaiou si také absolvovali křížky 40 cm a parkur 60 cm. Děkujeme za možnost vyzkoušet si závodní atmosféru a vyladit chybičky, které musíme ještě více potrénovat k zajetí bezchybné jízdy. 

 

Ve středu 6.6. uspořádala místní bohumilická školka sportovní den pro děti. Jsme rádi , že jsme mohli být nápomocni , poskytnout dětičkám zázemí pro hry v zámecké zahradě a povozit malé i velké dětičky na našich koních. 

 

Máme u nás novou blondýnku na ustájení . Lady Jane je klisna plemene hafling. Dlouho nepracovala pod sedlem a tak se panička rozhodla svěřit ji do péče našemu jezdeckému kroužku. Doufáme, že se u nás brzy zabydlí a bude z ní fajn zvířátko pro začínající i pokročilé jezdce. 

 

Hned první červnový víkend jsme záhájili každoročním putováním. Letos vzhledem k nestálému počasí jsme zvolili dva celodenní výlety. První den jsme v sedle zdolali bezmála 30 km. Naším cílem byla chalupa v Černěticích, kde nám Stáňa připravila příjemné zastavení a chutnou svačinku. Druhý den putovala naše devítičlenná parta do Krušlova a ač cesta ubíhala poměrně dobrým tempem, měli naši koníci v kopytech za 4 hodiny dalších 20 km. Byl to super víkend v sedle a již nyní pro vás plánujeme další puťáček. 

 

V sobotu 2.6. proběhl na zámku Skalice malý svatební obřad. Přejeme hodně štěstí novomanželům! 

 

Květen 2018

V neděli 27.5. se naší Nikitě po třech týdnech přenášení narodila krásná zdravá kobyla. Niki je po hřebci Zaval a hned se stala hvězdou naší stáje. 

 

V neděli 27.5. reprerentovala Mirka Přibová a Rasqh naši stáj na vytrvalostních závodech. Na trati Z 40 cm vybojovali parádní druhé místo. Gratulujeme !  

 

Poslední květnový víkend jsme se zapojili do celorepublikové akce pořádané Asociací soukromých hradů a zámků. Pod heslem ,, NAŠE HISTORIE , VAŠE DĚDICTVÍ " se na zámku v pátek a neděli konal den otevřených dveří a probíhali komentované prohlídky expozic zámku. V sobotu 26.5. byla slavnostně odhalena busta paní Růženy Traubové-Holoubkové, která působila na zámku v letech 1923-1950. V odpoledních hodinách se konal klavírní koncert v podání p.prof. Tláskala k výročí nedožitých 100 let paní Voženílkové-Holoubkové. 

 

Pracujeme na pravidelné úrdžbě našeho areálu. Za rok se písek na jízrárně pořádně ujezdil a tak jsme dosypali novou vrstvu. Kopýtka teď budou při práci jako v bavlnce.  

 

Letos čtyřletá Daclin a Gita, která u nás byla na obsedání, odjeli do nového domova. Přejeme hodně štěstí a spostu krásných společných zážitků v novém domově. 

 

Duben 2018

V neděli 29.4. se Johanka vypravila na skokové závody do Sudoměřic u Bechyně. Aby nebyla nuda, vzala s sebou rovnou kobylky dvě. S Jackie měli premiéru v parkuru do 70 cm a zajeli i své první oficiální ZZ. S Lady Gaudi jeli parkur ZM a Z 100 cm. Johanka zajela všechny parkury čistě. Krásný výsledek a velká gratulace ! 

 

Ve čtvrtek 26.4. se do našeho stádečka připojila nová kobylka. Honey of Pain má za sebou úspěšnou sportovní minulost a bude jistě dobrou učitelkou pro svou mladou jezdkyni Amálku.

 

V sobotu 21.4. se Veronika s Odetou účastnila drezurních závodů v Dubenci. Holky jeli letos poprvé a v zetkové úloze DU-B potvrdili formu a obsadili pěkné čtvrté místo. V elkové úloze DD i přes chybu dostali od rozhodčích krásných 61% . Gratulujeme! 

 

V pátek 20.4. jsme se s našimi koníky účastnili pohádkového průvodu ve Vimperku. Naše princezny (Vlasta - Bac, Lucka - Paidin, Nikča P.-Fráze, Johanka-Gaudi) na koních doprovodili pohádkového krále Václava Vydru až k základní škole TGM, kde byl připraven program pro děti. 

 

Gita je obsednutá. Se sedlem, uzdečkou ani jezdcem nemá žádný problém. Není to koník do nepohody, ale při pravidelné práci ze sedla i ze země to bude dobrý parťák pro svého jezdce. 

 

V sobotu 14.4. se naše ekipa vypravila na hobby závody do Plané u ČB. Amálka s Bobšem jeli drezurní úlohy téměř na jistotu. Naše mladá Jackie měla závodní premiéru a Johanka ji drezurou Z4 i parkurem 60 cm provedla bez zaváhání. Sáša s Paidinem získali potřebnou vzájemnou důvěru na malých skocích a příště se jistě pustí do vyššího skákání. Nikča a Gumis se sice v parkuru neztratili, ale sem tam se nějaké břevno k zemi skácelo. Všechna děvčata i jejich koníci podali krásný výkon a rozhodně se v početném startovním poli neztratili. Jen tak dál prostě :o) 

 

V sobotu 14.4. se do našeho stádečka připojili 2 nováčci. Arabská klisnička Darja a její shagya ochránce Rocky. Oba u nás budou pouze na týden. Doufáme, že se jim tady bude líbit a že pomůžeme koníkům i jejich majitelům posunout se ve společné práci zase o krůček dál. 

 

V neděli 8.4. k nám přijela nová soukromá kobylka Džama I po Eibisch a týden na to se k nám vrátila soukromá klisna Evropa. Vítejte u nás ! 

 

V sobotu 7.4. se Johanka s Lady Gaudi účastnili oficiálních skokových závodů v Klatovech. Jelikož to byl jejich první letošní start jeli stupňovanou obtížnost (Z do 100 cm) na jistotu a v druhé soutěži (Z 100 cm) na limitovaný čas byly sice pomalejšínež byl stanovený limit, ale i tak si odvezli parádní 9. místo z 54 zkušených startujících. Gratulujeme !!!

 

To nejkrásnější velikonoční překvapení si pro nás připravila naše Sára. Ve středu ráno 4.4.2018 se narodila nádherná zdravá kobylka po Andiamo. Skarlet se má čile k světu a hned se stala miláčkem celé stáje. Vítej doma :o) 

 

První dubnový den jsme pro děti z jezdeckého kroužku a pro přátele jízdárny uspořádali Hon na velikonočního zajíčka.  Sešel se početný houf jezdců i diváků a i přes silný vítr rozhodně stálo za to vydržet až do konce. Nejmladší účastníci a začátečníci za pomoci vodiče překonávali bez chyb trať jízdy zručnosti. Holky z kroužku pak svedly boj o velikonočního zajíčka, kterého v jízdě zručnosti nakonec ukořistila Adélka Kašparová. Po jízdách zručnosti pro dospělé 15+ se konaly parkurové soutěže. Trať byla uzpůsobená požadavkům na zkoušky ZZVJ. Křížky překonala nejrychleji Nikola Mužiková s Nadinkou , na parkuru do 60 cm byla nejrychlejší Nikča Pauchová s Frází a parkur do 80 cm zvládla nejlépe Barča Kvetoňová na koni Cuba Raven. Vítězové si krom žluté stužky odnesli i zlaté čokoládové zajíčky :o) Děkujeme za účast a těšíme se na podzimní hobby závůdky při naší tradiční Hubertské jízdě. 

 

Březen 2018

Poslední březnový víkend jsme vyrazili na letošní první závody. První ekipa dorazila do Kadova o den dříve. Pro Amálku a Bobše to byl vůbec první společný výjezd mimo domov. Vlasta a Bac zvládli společnou drezurní premiéru bez chyb. Bobeš se dobře aklimatizoval a jako pravý pan profesor dodal Amálce potřebnou jistotu, takže zvládli obě úlohy Z1 bez chyb. Sáša a Paidin se spolu sice teprve seznamují, ale na závodech se ukázalo, že budou tvořit dobrý tým. Anetka na Frázi rovněž v tréninku seděla pouze párkrát a i přesto zajeli obě úlohy (Z1 a Z0) za pěkná procenta, což jim přineslo v Z1 první místo a v Z0 kráááásné druhé místo. Gratulujeme !!! 

 

Protože naše Amálka už je kůň jezdecký, máme novou kobylku ,,na hraní". Gita je u nás ustájená za účelem výcviku a obsedání. Za život moc dobrých návyků nezískala, tak doufáme že se brzy skamarádí jak s našimi koníki tak i lidmi. 

 

Připravujeme pro děti Hon na velikonočního zajíčka. A protože mezi disciplínami budou i parkurové soutěže, dokoupili jsme do zásoby nové parkurové překážky. Jupííí :D 

 

Druhý březnový týden byl ve znamení jarních prázdnin. Protože zájem přesahoval naše ubytovací kapacity, uspořádali jsme dětem turnusy rovnou dva. První parta se soustředila zejména na zlepšení ovládání koně na jízdárně, odpoledne jsme si s koníky hráli ze země a na závěr proběhla společná vyjížďka do terénu. Druhá parta vyjížďkovala již pravidelně a odpoledne naopak probíhal ten pravý drezurní nebo skokový výcvik na jízdárně. Starší parta pak za odměnu vyrazila do zemského hřebčince v Písku na přehlídku hřebců. I my jsme si celý týden náležitě užili a již nyní spřádáme plány na letní soustředění. 

 

Naše Amálka už je velká holka a pomaličku vstupuje do jezdeckého světa. Věříme, že se z ní časem stane spolehlivý koník pro děti z jezdeckého kroužku. 

 

Evropa odjela na připouštění, valach Prim také změnil místo ustájení a hřebeček Dragon se vrátil zpět k mamince.  Koncem března k nám na ustájení i výcvik dorazila kobylka Gita. 

 

První březnový týden jsme pro děti z kroužku uspořádali Jarní jezdecké soustředění. Protože zájem je veliký, rozdělili jsme děti na dvě party. Celý den jsme trávili u koní, jezdili 2x denně a večer ,,odpočívali " v zámeckém apartmánu. Nejmenší děti si vyzkoušeli práci ze země a ani ta nejtěžší překážka pro ně nepředstavovala problém, takže pak své zkušenosti mohli aplikovat i v sedle. 

 

Únor 2018

 

Na začátku února odjel valášek Junior do nového domova k novým majitelům. Hned v polovině února jeho místo ve stádečku zaujal černý valach Rebus. Vítej doma !   

 

Leden 2018

Valášek Junior Junee Ray odjel do nového domova a místo něj jsme u nás přivítali novou soukromou kobylku Nelu a strakatého krasavce Dragona. Vítejte u nás. 

 

Hned na začátku roku nás zasáhla smutná zpráva, přišli jsme o Peggynky hříbě. Bohužel porodila předčasně a na jaře se tedy těšíme na hříbátko od Sáry a Nikity.  Od půlky ledna je v klučičím stádečku i další nový kamarád - soukromý valach Gumersindo po Loutano Orion. 

 

Nový rok jsme zahájili novoroční projížďkou kočárem i novoroční vyjížďkou. Neboť ctíme heslo jak na nový rok, tak po celý rok.  

 

Prosinec 2017

Celý náš tým přeje našim klientům a přátelům poklidné vánoční sváty a šťastný nový rok 2018. Od 23.12. do 26.12. mají naši koníci vánoční prázdniny. Děkujeme za pochopení a těšíme se na shledání i v roce 2018. PF 2018

 

Ve čtvrtek 21.12. jsme si užili adventní večer s dětmi z jezdeckého kroužku. Děkujeme za krááásné dárečky. A ZDE pár foteček

 

V druhé polovině prosince nás se svým novým objektivem navštívil fotograf Michal Bártík. Výsledky jeho práce a krásné momentky z našeho stáda k vidění ZDE 

 

Nespíme zimním spánkem a připravujeme se na nadcházející sezónu. Pravidělně k nám dojíždí Míša Žáčková na drezurní tréninky a Jana s Johankou se pravidelně účastní skokových tréninků pod vedením Matěje Kotalíka. Jen tak dál ! Fotečky Johanky a Gaudí na tréninku v Cejsicích ZDE

 

Od 6.12. je Bakouš zpět ve stádě. Bac se ihned začlenil a zabral ostatním valachům ,,svoje holky" . Mnu jasně víme, kdo je tady šéf :o)

 

V sobotu 2.12. proběhl v našem areálu Mikulášský den. Z celého srdce děkujeme všem, kteří se velkou či malou měrou podíleli na průběhu celého mikulášského odpoledne. Hned na úvod uvítali příchozí dětičky naši koníci, kteří do zahájení průvodu trpělivě svezli každého zájemce na svém hřbetě. Průvod zahajoval pekelný kočár a za ním 15 dvojic v sedle. Diváci se vydali průvodem spolu s koníky či si v klidu mohli projít stánečky s adventní tématikou a vybrat nějaký ten dáreček pod stromeček či ochutnat některou z nabízených specialit. Po příchodu průvodu na zámek doladil celkovou atmosféru orchestr Chorošek se svými koledami a následovalo rozkošné vystoupení dětí z MŠ Bohumilice. Jak to tak ale bývá, čerti se sice snažili odnést hříšníky do pekla a pekelníci v podání SHŠ Berit diváky rovněž nešetřili. Ale Mikuláš se svou berlí čerty rozehnal a všem přítomným dětem rozdal svou nadílku. Přejeme všem krásný advent a těšíme se na setkání i v příštím roce.  Fotečky od Anetky Novotné k vidění na našem webu ZDE

 

Listopad 2017

 

Jarmila se nám zamilovala do Saké. A jelikož to vypadá na oboustranné sympatie, našla si Saké novou paničku. Gratulujeme a přejeme hodně zdaru na společné cestě. 

 

Amálka již začíná pravidelně pracovat ze země a připravovat se na jarní obsedání. Doufáme, že to bude holka šikovná a příští rok rozšíří naše blonďaté stádečko o dalšího jezdeckého haflinga. 

 

Mladí hřebečci k nám přijeli s notnou dávkou nedůvěry k člověku. Připravili jsme jim proto nové zimoviště a každý den si s nimi hrajeme, mazlíme, přikrmujeme a vlastně jim snažíme ukázat, že soužití s člověkem může být docela príma zábava. Zároveň se k nim do stádečka přidal i čerstvě odstavený Eliot. 

 

Jeden koník přišel a s druhým jsme se museli nečekaně rozloučit. 5.11.2017 nás navždy opustila naše babka Dominika. Vzpomínáme s láskou....Čest její památce

 

Naše kapacity na ustájení jsou vyčerpány, ale zájem o ustájení stále trvá. Moc děkujeme za vaši důvěru v naše služby a vítáme u nás soukromého valáška Kamina. 

 

Říjen 2017 

Máme novou kruhovku. Hurááá! Stará již dosloužila, bylo ji třeba zbourat a od základů vystavět znovu. 

 

Na konci října jsme uspořádali historicky první podzimní jezdecké soustředění. Sešla se prima parta dětí, každý den jsme strávili od rána do večera u koní, z toho alespoň 2x denně v sedle a večer relaxovali v pohodlí zámeckého apartmánu. Na závěr táborového dění k nám zavítal fotograf Michal Bártík a děti mohli pózovat jako opravdové modelky. 

 

Hořela nám stodola! Naštěstí tedy jen ,,jako" a doopravdy se nám podobné události budou vyhýbat. Ale podle hesla ,,vždy připraven" uspořádali dobrovolní hasiči Bohumilice námětové cvičení právě u nás. Děkujeme. 

 

Je za námi již 11. ročník Hubertovy jízdy. Pro letošní rok jsme připravili hned několik novinek. Dopolední program patřil našim nejmenším členům z jezdeckého kroužku. Díky nové pískové jízdárně jsme u nás mohli uspořádat vůbec první hobby závody. Na pořadu dne byli disciplíny v trailu i parkurové závody. Nejméně zkušení jezdci využili možnost mít svého vodiče a nutno říci, že zábava to byla nejen pro jezdce ale i pro diváky. V parkurovém skákání pak svedli tuhý souboj Johanka na Gaudi a Mirka s Rasqh, kdyo výsledném pořadí v rozeskakování rozhodovali doslova vteřiny.  Odpolední program zahájila tradiční Mše Svatá v zámecké kapli a dále již vše patřilo samotné Hubertově jízdě. Po slavnostním nástupu jezdci odjeli na vyjížďku po okolí Bohumilic. Diváci se nestačili nudit ani na moment. Na hale probíhal po celou dobu doprovodný program pro dospělé zahrála Sichina se svou kapelou krásné country melodie, pro děti si DS Bouček připravil pohádku O Smolíčkovi a ještě předtím se ti nejmenší účastníci mohli povozit na našich koních zcela zdarma. Všichni se opět sešli v místě dojezdu a netrpělivě očekávali příjezd jezdců. Za burácení davu utrhla lišce ocas suveréně nejrychlejší Johanka Benešová s naší Lady Gaudi a stali se tak králem letošního honu. Celý den jsme završili v hostinci Pod Kostelem, kde probíhal opět tradiční večerní soud s hříšníky. Byl to báječný den pro všechny zúčastněné a děkujeme, že jste byli jeho součástí. Fotečky z odpoledního programu ZDE

 

Naše stáj se rozrostla o čtyři malé přírůstky. Kluci se rychle seznámili se staršími kamarády a těšit se z jejich přítomnosti můžete i vy. Jsou to hřebečci hnědák Coca Cola (Cola), ryzák s ponožkamaGillien (Go On TS), černý Bellagio (Clin D´Or) a nejmenší rezavý Carat Gold (Clin D´Or). 

 

Na konci závodní sezóny jsme se rozhodli vypravit 8.10.2017 do Vodňanských hor na hobby závody. Johanka s Gaudi se účastnili místního srandamače a odnesli si spoustu stužek, včetně těch nejcennějších z parkuru do 100 cm. Gratulujeme !  Fotečky ZDE

 

Září 2017

V pátek 29.9. se v Dubenci uskutečnil veřejný trénink před oficiálními závody. Johanka s Gaudi a Frází tak mohli poladit tréninkovou formu na sobotní oficiální závody. První oficiální start, rovnou se dvěma koňmi a rovnou oblastní mistrovství dětí. Děkujeme Filipovi za pomoc s tréninkovou přípravou a Johance moc gratulujeme k prvnímu oficiálnímu startu. V ZM s Frází za 1 chybu a s Gaudi čistě v konkurenci skvělých jezdců a v početném startovním poli! V soutěži Z (oblastní mistrovství dětí na velkých koních) s Frází za jednu chybu a s Gaudi čistě, čímž vybojovali krásné 5. místo. Fotečky ZDE

 

Montana odjela do nového domova. Jsme moc rádi, že se jí podařilo vybrat milující rodinu. Naši koňskou rodinu rozšířil nový zrzavý páreček. Vítáme u nás kobylku Sáru a valáška Prince. 

 

Johanka s Frází po zkouškách nespí na vavřínech, ale poctivě se připravují na oficiální závody pod Filipovým vedením.   

 

Začalo září a spolu s ním i náš jezdecký kroužek. Tento rok bude probíhat ve středu a v pátek od 14:30 do 17:30 a o víkendu od 9:00  do 12:00. 

 

V klučičím stádečku je o jednoho koňského kamaráda víc. Vítáme u nás mladého hřebečka jménem Russel Boy, který je i zároveň nabízen k prodeji. Jelly s Bobšem trávili srpen ,,na zahrádce u chalupy" a nyní je vítáme po prázdninách zpět doma.  

 

Místo propršených keltských slavností jsme se 2.9. s Jackie vypravili do Zduchovic na finále přehlídky tříletých klisen ČT.  Jackie se sice misskou v końském světě nestala, ale pro nás to byla cenná zkušenost a o to více se těšíme na naše hříbátka jakož to další mladé naděje. 

 

Srpen 2017

Protože tréninkové formy je třeba využít, rozhodli jsme se Johanku s Frází přihlásit na soustředění do Heroutic. Obě nás dobře reprezentovali i na cvičném veřejném tréninku a své kvality potvrdili ve středu 30.8. při samotných ZZVJ. Gratulujeme Johance k jejich úspěšnému zvládnutí a vítáme ji mezi jezdci. 

 

V pátek 25.8. proběhli v Písku zkoušky výkonnosti tříletých klisen. Děkujeme Filipovi za přípravu a předvedení našich holek. Obě dvě zvládli zkoušky na výbornou a byly zapsány do hlavní plemenné knihy ČT. Jackie se navíc umístila ná krásném třetím místě při oblastní přehlídce tříletých klisen ČT. Fotečky si můžete prohlédnout ZDE

 

V půlce srpna jsme naplánovali expediční putování napříč Šumavou. Z původní trasy zbylo sice jen tozro, neboť počasí strašilo vytrvalým deštěm, ale o to víc jsme si víkend nakonec všichni užili. Jitka si přivezla svého Krakena a přijeli i Jan s Tobrienem a Ivana s Retou. Společně jsme každý den vyráželi prozkoumat daleké i nedaleké vyjížďkové trasy a každý den v sedle překonali 20 km. Pár foteček ZDE

 

V úterý 15.8. k nám přijel inpektor chovu ČT zapsat Jackie s Daclin do plemenné knihy. Obě klisny se krásně předvedly - Daclin 7,4 bodu,  Jackie 7,7 bodu. V ten samý den odjel Living do nového domova, přejeme pevné zdraví a spokojené bydlení. 

 

Tááák a je tu zas táborový čas :o) Druhý turnus jsme si všichni pořádně užili a celý týden utekl skutečně jak voda. Nikolka si k nám na týden přivezla svou poničku Pralinku, natřeli jsme parkurové překážky, trénovali drezurní přiježděnost i skoky a prozkoumávali okolní terény. Tento týden nemohlo chybět ani princeznovské focení s Michalem Bártíkem

 

Hned na počátku srpna se Veronika účastnila kurzu Školy lehkosti s Bárou Vokatou. Lektorka je žačkou francouzského mistra Philippe Karla. Rozhodně bylo na co se dívat a pokud bude v čechách další pokračování, rádi se účastníme nejen jako diváci, ale i v sedle. 

 

Červenec 2017

Když na dovolenou, tak jedině s vlastním koněm a do Bohumilic. Od soboty 22.7. u nás bydlí valášek Natty a od neděle 30.7. kobylky Dracara a Casiopea. 

 

Během července se Collin přestěhoval do nového domova a Žolík vyměnil paničku. Oběma valáškům přejeme mnoho štěstí v nových domovech. Nový domov u nás našla kobylka slovenského teplokrevníka Saké. Vitej u nás. 

 

Sotva skončil tábor tak je u nás další akce. Honza pilně celý týden trénoval a v neděli 22.7. mohl s Bacem a Barym vyvézt nevěstu a ženicha svatebním kočárem. Byla to krásná akce, gratulujeme novomanželům. 

 

Děkujeme paní Monice Plaché za péči o naše koníky. Tentokrát byl prohlédnut Living, Tom, Bac, Jasmína a Fráze. Další kontrolu fyzioterapeutem našich i soukromých koníků plánujeme na konec léta.

 

V neděli 16.7. nám začal první turnus letního jezdeckého soustředění. Letos dbáme na individuální přístup a intenzivní trénink. Kapacita turnusů je tedy snížená pouze na maximální počet 8 jezdců. Navíc k nám na týden přiestovala se svou paničkou i ponička Eliška. Týden utekl jako voda, neustále bylo co dělat a kombinovali jsme koňský program s volnočasovými aktivitami. Batikovali jsme trička, natírali překážky, udělali jsme si výlet do včelína v Krušlově i na koupaliště v Rohanově u Vacova. Páteční večer pak patřil čkyňské pouti i závěrečné společné vyjížďce kočárem. Byl to bezva týden, moc jsme si ho užili. Díky patří všem zúčastněným. Fotečky ZDE

 

Užíváme si letní focení. Báječný fotograf Michal Bártík opět zavítal do naší stáje. Fotky nás i dětí jsou k nahlédnutí ZDE 

 

V sobotu 15.7. jsme jeli vyzkoušet drezurní obdélník do Plané u ČB. Pro obě závodnice to byla drezurní premiéra a trénink před podzimními ZZVJ. Vlasta - Fráze, Johanka - Jasmína dostali od rozhodčích popsaný protokol, takže víme kde máme mezery a na čem musí obě dvojice zapracovat. 

 

Ve středu 5.7. se Mirka Přibová s Raqsh účastnili hobby vytrvalostních závodů na 36 km v Borotíně a umístili se na krásném prvním místě. Mooooc Gratulujeme.  

 

Na konci června odjel Sharm do nového domova, přejeme ať se daří ! Jeho místo na začátku července zaujali dva noví koníci na ustájení. Valášek Hebron alias Bobeš a krásná ponny kobylka Jelly. Vítejte u nás. 

 

Červen 2017

Seno máme pod střechou! Sice bylo balíků o něco méně než v minulých letech, ale zásoby pro naše koníky máme zajištěné. 

 

V sobotu 24.6. jsme se s děvčaty účastnili hobby westernových závodů v Hoslovicích. Doprovod dělali Vlasta s Bacem a Adélka F. s Carusem. Za domácí klub závodili - Anička V. - Gaia , Julča T. - Cifra. Johanka B. - Jasmína a naše barvy reprezentovali i Mirka P. - Rasqh a Natálka M. - Lýda. Putování na divoký západ započalo již v pátek. Koníci a jejich jezdkyně vyrazili do Hoslovic po kopytě, v sobotu probíhali samotné závody a v neděli se poutníci vrátili zpět domů. Holky si vyzkoušeli disciplíny : western pleasure, western horsemanship, trail ale i hunter under saddle, barrel racing nebo pole banding. Všechny si odnesli mašle a některé i krásná umístění. Moc děvčatům gratulujeme a těšíme se příští rok opět nashledanou v Hoslovicích. Fotečky ZDE

 

Všechny tři naše holky jsou březí. Juppíííí, děkujeme Petře Špetlové za vynikající služby a těšíme se na hříbátka : Peggy x Quick Lauro , Sára x Andiamo , Nikita x Zaval

 

V sobotu 10.6. se Veronika s Odetou opět vypravili reprezentovat naši stáj na oficiální drezurní závody, tentokrát do Kadova u Blatné. V úloze L0 obsadili s 62% krásné první místo a právem se radovali ze zlaté stužky. V druhé úloze DD udělali holky drobnou chybičku, ale i tak od rozhodčích obdrželi krásných 59%. Gratulujeme! 

 

V sobotu 10.6. jsme se s našimi koníky vypravili na dětský den v Bohumilicích. Cifra, Jasmína a Gaia trpělivě vozili malé i velké. Jsme moc rádi, že jsme mohli dětem udělat radost. 

 

Nejen mladý Apouch se připravuje na obsedání. Za pomoci Filipa Žlábka pro vás připravujeme i naši mladou Jackie (Lopez 17) i Vlasty tříletou Daclin (Clin D´Or). Holky dělají neuvěřitelné pokroky a přináší nám samou radost nejen ze země, ale nyní už i ze sedla. Děkujeme. První fotečky pod sedlem ZDE

 

Zas jsme o krůček dál :o) Dokončili jsme pro vás novou pískovou jízdárnu 20 x 40 m. Naši koníci jsou z nového prostoru nadšení, přijďte si ji k nám vyzkoušet i vy! 

 

První červnový víkend byl ve znamení vzdělávání. Pastevní sezóna je v plném proudu a chceme dopřát našim miláčkům nejen kvalitní pastvu, ale i kvalitní výživu. Jak na to, na co si dát pozor a co zlepšit nám přijela poradit až z Brna výživářka Monika Mechová. Děkujeme 

 

Květen 2017

Dvouletá klisnička Zantina odjela do nového domova, přejeme hodně štěstí na společné cestě.

 

V neděli 28.5.2017 k nám rovněž při svých cestách zavítala Petra Čejková. Apolón s Eliškou si ověřili, že jsou na dobré cestě ve vzájemné komunikaci a v přípravě na obsedání. Lucka měla půjčeného našeho Romea a mohla se tak soustředit na svůj sed a získat tak cenné rady v komunikaci se svou kobylkou. Hanka s Happy jsou rovněž pravidelnými účastniky všech Petry tréninků a těší nás vidět jejich společné pokroky. Jen tak dál! 

 

V neděli 28.5.2017 se Veronika s Odetou účastnili oficiálních drezurních závodů v Borové u Chvalšin. Holky pravidelně pilně trénují pod dozorem Míši Žáčkové a výsledky jsou také již více než znát. V úloze DD obdrželi od rozhodčích 59% a v úloze L0 získali krásných 62% a obsadili tak druhé místo v konkurenci vynikajích jezdců. Gratulujeme!  Fotečky ZDE

 

Ve stádě je zase o jednoho koníka víc. V polovině května k nám přibyl osmiletý valášek Living.

 

V neděli 14.5.2017 jsme se účastnili skokových hobby závodů v areálu JA ZOFI u Kadova. Startovní pole bylo početné, ale i nás bylo víc. Natálka s Lýdou překonali všechny překážky před startem i po něm a zajeli krásný parkur. Johanka s Jasmínou přeskákali soutěž 50 cm i 60 cm čistě, bohužel limitovaný čas byl nastavený pro pomalejší koníky :o) Mirka s Gazalkou se v obou soutěžích sice neztratili, ale na umístění to nestačilo. Holky již nyní opět pilně trénují a připravují se na další květnové závody. Držíme palce!

 

Konečně slezl sníh a jaro je i u nás. Jezdíme v pampeliškách na vyjížďkách i na venkovní jízdárně a těšíme se až pampeliškovou jízdárnu vystřídá písková.

 

O víkendu 7.-8.5. jsme se vydali na hrad Helfenburk a do nedalekých Borčic. Sešla se početná parta domácích i přespolních koníků. Všem devíti jezdcům i jejich koníkům děkujeme za vytvoření pohodové atmosféry a za klidný průběh celého putování.

 

Vlasta už nenávratně patří k našemu týmu a na začátku května se k nám nastěhovali i oba její koníci - valášek Bacardi a tříletá kobylka Daclin.  

 

Duben 2017

Opět závodní víkend. V sobotu 29.4. se Verča s Odetou účastnili oficiálních drezurních závodů v Sudoměřicích u Bechyně. Z obou úloh si přivezli pěkná hodnocení (63%) i umístění. Gratulujeme!!! O den později vyrazili na to samé místo děvčata z jezdeckého kroužku. Drezurní sedla se vyměnila za skoková. Johanka s Jasmínou si z první soutěže 60cm odnesla krásné 6.místo a ani Mirka Přibová s Gazalkou se v početném startovním poli rozhodně neztratila. Když se chce, tak to jde a my oběma děvčatům moc gratulujeme ke krásným výsledkům i sportovním zkušenostem. 

 

Sheira se svojí paničkou odjela na letní pobyt do Malenic a již nyní se těšíme na podzim, kdy se opět vrátí mezi nás. I naše Zafira našla nový domov. V úterý 24.4. jsme ji odvezli do Vysokého Mýta. Novou paničku si řádně otestovala u nás doma, usoudila že u ní bude bydlet a do krásné stáje vy východních čechách nakráčela, jak kdyby tam patřila odjakživa. Přejeme spoustu krásných společných zážitků. 

 

Od pondělí 17.4. vyměnila Jana pracovní starosti za mateřské radosti. Jezdecký kroužek a individuální výcviky si opět přebírá Veronika Konvalinková. V roli ošetřovatelky a jezdeckého instruktora zůstává Lucie Novotná a od března se k nám připojila Vlasta Bergerová. Náš tým je kompletní, sezóna může začít :o) 

 

V neděli 16.4. Gin, Griotka, Ema a Bela odjeli společně do nového domova. Přejeme ať se jim daří a vítáme u nás klisnu Cleopatru po hřebci Con Air, která by u nás měla trávit mařeřskou dovolenou.  

 

V neděli 16.4. k nám přijela trénovat své svěřence Petra Čejková. Jsme moc rádi, když se jednou za měsíc sejdeme v takto hojném počtu a můžeme se opět ve výcviku posunout zase o krůček dál. Děkujeme. Fotečky od Radky Matějkové ZDE

 

Od neděle 9.4. bydlí v našem stádečku mladý hřebeček Good Luck Sharm a bohužel v pondělí 10.4. nás navždy opustil Diorek, který se nyní pase na věčných pastvinách....s láskou vzpomínáme....

 

V sobotu 8.4.2017 jsme zahájili letošní závodní sezónu. Johanka s Jasmínou a Natálka s Lýdou se účastnili skokových hobby závodů v JA ZOFI u Blatné. Obě děvčata i jejich kobylky předvedli krásný výkon. Natálce s Linduškou se bohužel stala osudná sedmá překážka, ke které se jim nepodařilo dojet....Johance s Jasmínou přálo štěstí a z první soutěže si odvezli krásné 4. místo a z druhé soutěže do 60 cm dokonce 3.místo z 20ti startujících. Oběma jezdkyním blahopřejeme a shlédnout jejich krásné fotky můžete ZDE

 

Přesně na prvního máje jsme uspořádali chiropraktický seminář s Monikou Plachou. Akce byla určená pro širokou veřejnost. Seznámili jsme se se základy anatomie koně a chiropraxe. Živou učební pomůckou byli naši koníci (Reli a Caruso), na kterých si účastníci mohli přímo osahat a vyzkoušet nabyté dovednosti. Odpolední část byla věnována zásadám správného sedlání, využili jsme několik růsných typů našich sedel a za pomoci Moniky jsme si ukázali správné sedlání, i jak to vypadat rozhodně nemá. Jsme rádi, že i přes malý okruh nadšenců se podařilo seminář u nás uspořádat. Celý den nám počasí přálo a spokojeni odcházeli nejen účastníci semináře, ale i naši koníci. Pár foteček ZDE  

 

Březen 2017

Ve čtvrtek 30.3. k nám zavítali děti z mateřské školky Volyně. Děti si vybarvili obrázek koníka, prohlédli si areál, seznámili se s našimi koníky i ostatními zvířátky a nesmělo chybět ani vodění na koních. Děti si odnesli krásný zážitek a jejich úsměv byl pro nás tou největší odměnou. Děkujeme za návštěvu. Fotečky ZDE

 

Naše stádečko se rozrostlo o dalšího nového koníka. Do našeho týmu jsme zakoupili klisnu anglického plnokrevníka Lady Gaudí. Věříme, že se u nás brzy bude cítit jako doma a bude předávat své zkušeosti z parkurových kolbišť i našim jezdcům. 

 

V pondělí 27.3.2017 se Evropě narodil krásný hnědý hřebeček. Eliot je po hřebci Cassini´s Son T a má se k čile k světu. Vítej mezi námi :o)

 

Vykoukla první jarní travička a i naši koníci opustili své zimoviště a přesunuli se na první pastvu. Jaro vítej u nás!

 

V neděli 12.3. jsme se rozhodně nenudili. Na hale od rána do pozdních odpoledních hodin probíhalo soustředění s Petrou Čejkovou. Pro Caspra ,,Kašpara" si přijeli jeho noví majitelé a do klučičího stáda se nastěhoval dvouletý welsh par bred valášek Shischa Jocker ,,alias Žolík". 

 

V neděli 5.3. jsme se museli rozloučit s bábinou Orinou. Vzhledem k vysokému věku a zhoršujícímu se zdravotnímu stavu jsme museli vyslyšet motlidbu koně. R.I.P. Ori.....

 

První březnový víkend patřil Petře Čejkové. Protože u nás dlouho nebyla, soustředení bylo zaplněné již měsíc před jeho konáním. Jsme rádi, že se Vám tréninky s Petrou u nás líbí a na pokračování se můžete těšit hned následující neděli 12.3.2017. Fotečky z tohoto tréninku k vidění ZDE 

 

V sobotu 4.3.2017 se Veronika účastnila semináře pořádaného v areálu JA ZOFI u Kadova. Seminář s příznačným názvem Ježdění se svědomím vedla MVDr. Helena Pokorová. Je důležité si uvědomit, že jakýma očima se na koně díváme, takoví jsou, neboť odráží to co k nim cítíme a jak se cítíme my sami. Né nadarmo se říká, že koně jsou odrazem naší duše a někdy nám prozradí i to, co sami o sobě nevíme....  

 

Únor 2017

Na přelomu února a března (27.2.-3.3.2017) bude mít většina členů našeho jezdeckého kroužku jarní prázdniny. Kroužek bude tedy probíhat v pondělí až pátek od 9:00 do 12:00 . Po dohodě je možné přinést oběd či svačinu s sebou a zůstat u koní celý den. 

 

Kapacita našeho areálu je vyčerpaná a rozhodli jsme se prodat několik našich koní. Anabella byla již dva roky neježděná a tak se vydala opět napříč republikou do nového domova. Gratulujeme novým majitelům k blonďatému společníkovi a přejeme klidný důstojný důchod.

 

Od neděle 12.2. u nás bydlí Barák. Chladnokrevného valacha mohutných rozměrů nelze v našich boxech přehlédnout. Je to dobrák od kosti a zanedlouho bude jistě se svým páníčkem tvořit sehraný tým při práci v lese.

 

O víkendu 11.-12.2. jsme se účastnili víkendového soustředění s A. Onoprienkem v Chlaponicích. Sobota byla zaměřená na drezurní přípravu - Veronika s Odí, Jana Koldová a Chevrolet. V neděli pak Verča s Odí pokračovali s tréninkem drezurních cviků stupně L / S a Jana s Cleopatrou si zase vyladili formu nad cvičným parkurem.  

 

Jelikož Janča zanedlouho vymění koňské starosti za mateřské radosti, hledáme již nyní novou posilu do našeho týmu. Pracovní pozice ošetřovatel koní - jezdecký instruktor, práce na HPP , více na našich stránkách zde

 

Jako každý rok i tento únor je ve znamení placení členských příspěvků. Aktuální seznam členů našeho jezdeckého klubu je zde .  Prosíme o registraci nových i stávajících členů a zaplacení poplatků nejpozději do konce února. Děkujeme. 

 

Z našeho Apoucha se stává velký kluk. Společně s Eliškou Švíkovou si spolu hrají v kruhovce a pomalými, ale jistými krůčky, se připravují na obsedání. Jejich spolupráci zdokumentovala Radka Matějková, fotečky zde 

 

Již jsou vypsané dva termíny pro letní jezdecké soustředění. Podrobnosti na našich webových stránkách. Přihlášku vám rádi zašleme po vyžádání na email, nebo je k dispozici v klubovně. Neváhejte s rezervací, počet míst je omezen na 8 účastníků na turnus. 

 

Leden 2017

Protože naše kapacita pro ustájení je naplněná až po okraj, rozhodli jsme se prodat některé naše koníky. ZafiraAnabella Casper jsou na prodej, podrobnosti o nich si můžete přečíst i zde 

 

Mezi naše koníky opět zavítal báječný fotograf Michal Bártík, jeho album si můžete prohlédnout ZDE a nový objektiv si na našich koníkách vyzkoušela i Terka Poláková. Její krásné fotky si můžete prohlédnout ZDE

 

Do stádečka hřebečků se připojil nový kamarád (Valášek plemene shagya arab - Sharm), do velkého stáda se z mateřské dovolené vrátila Odeta a pár dní na to jsme v našem areálu přivítali roční kobylku Zantinu. Počet našich i ustájených koníků vzrost na číslo 45 a tímto hlásíme plno. Další koníky na ustájení přijímáme nejdříve na jaře 2017 . 

 

Protože se držíme hesla ,,jak na Nový rok, tak po celý rok" , vyrazili jsme s našimi koníky v neděli 1.1.2017 na tradiční Novoroční vyjížďku. Fotografie od pana Kubálka z tohoto nádherného dne si můžete prohlédnout zde: http://www.vimperk.eu/index.php/vimperk/102-zpravy/11425-jizdarna-zamek-skalice

 

Prosinec 2016

PF 2017. Přejeme všem našim klientům pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok 2017. Do nového roku vchází náš tým ve staronovém složení : Veronika Konvalinková - Jana Gruzovská - Lucie Novotná. Veronika se od 2.1. vrací z mateřské dovolené a bude opět plně fungovat na jízdárenském tel. čísle 777 157 600 a emailu. Ohledně výcviků a jezdeckého kroužku se můžete i nadále domlouvat přímo s Janou, přes její FB nebo soukromý telefon. Těšíme se na shledání s Vámi v novém roce 2017. 

 

Poslední prosincový týden se k nám nastěhovali dva noví valaši - shagya arab Thomas a český teplokrevník Marfi. Oba kluci se u nás rychle zabydleli a jsou tady jako doma :o) 

 

Od pátku 23.12. do 26.12. mají naši koníci zaslouženou vánoční dovolenou. Od 27.12 bude kroužek od 9 do 12 hod a od 13 hod pak individuální lekce. Přejeme všem krásné Vánoce.

 

V sobotu 17.12. proběhlo adventní setkání členů jezdeckého kroužku a přátel jízdárny. Jako každý rok jsme zazpívali koledy v zámecké kapli, popřáli koníkům krásné vánoce, ochutnali vzorky vánočního cukroví a rozdali dárečky

 

V sobotu 3.12. proběhl v našem areálu již pátý ročník Mikulášského dne v Bohumilicích. Video od pana Votruby můžete shlédnout ZDE a v této galerii jsou rovněž k vidění krásné fotografie od Michala Bártíka. 

 

Listopad

Mezi naše kamarády přibyl i nový kocourek. Matýsek je u nás už jako doma a přijďte se s ním pošmudlat i vy. 

 

V neděli 27. listopadu vyrazila naše děvčata (a Honza) na celodenní vyjížďku Šumavou. I přes zimní počasí jsme se v sedle zahřáli a celý den si parádně užili. 

 

13.11. k nás opět přijela trénovat Petra Čejková. Tentokrát bylo zaplněno do posledního místečka a program běžel od rána do večera. Moc děkujeme Petře i všem účastníkům za zachování přízně a již nyní se těšíme na prosincový trénink.  

 

Zima klepe na dveře a tak jsme našim koníkům pořídili nové zimné deky. Jsme připraveni! 

 

Říjen

A aby podzimních akcí nebylo málo, připravili jsme 27.10. pro členy jezdeckého kroužku Hallowenskou párty v sedle. Jízdárna se hemžila všelijakými monstry, strašidli a příšerami na koních. Byli připraveny originální disciplíny i krásné ceny pro vítěze. Opět krásná akce! Fotečky ve fotoalbu. 

 

V sobotu 15.10 se v našem areálu uskutečnila jubilejní 10. Hubertova jízda aneb Memoriál paní Zdeňky Voženílkové - Holoubkové. Počasí přálo a celý den provázel zajímavý program i všeobjímající přátelská atmosféra. Všichni si celý den užili a vy se spolu s námi můžete radovat z krásných fotografií od Anetky Novotné nebo z videa od pana Votruby https://www.youtube.com/watch?v=Lij09gop4fo&feature=youtu.be 

 

Dokončili jsme výstavbu nových boxů pro naše koníky, jupííí :o)

 

V sobotu 1.října se Jana s Ginem a Lucka s Paidinem účastnili Hubertovy jízdy na Grejnarově. Všichni si téměř dvouhodinovou jízdu tamní krajinou užili a Lucka se dokonce účastnila skoku mohutnosti. 

 

Září

V sobotu 24.9. reprezentovala naši stáj Natálka Matulková a její ponička Linduška na hobby závodech ve Křepicích. Holky získali cenné zkušenosti a přivezli i několik mašlí, gratulujeme!!! V tutéž sobotu závodili i Verča s Odetou na oficiálních závodech v Dubenci. V ,,Z" úloze obsadili krásné třetí místo a neztratili se ani v ,,elkové" úloze DD. 

 

Koníci mají po prázdninách a i my pilně trénujeme, 17.září k nám opět zavítala Petra Čejková. 

 

V sobotu 3.9. jsme se vydali spolu s dalšími členy keltské družiny na putování Keltskou stezkou. Naše skupina (Jana, Mára, Kamča, Lucka N, Terka P, Ráďa U a Hunzík) vyrazila s Bohumilic přes Bošice a Bodilov až na keltské hradiště Věnec nad obcí Lčovice, kde nás přivítal druid. Poté jsme zamířili do Lčovic, kde se konala Keltská slavnost. K vidění byl sokolník, ražení mincí, tkaní látek a jiné. Akce se velmi vydařila a děkujeme za krásně strávený den. Fotogalerie ZDE

 

Opět nám začíná školní rok a s ním i jezdecký kroužek. Těšíme se na vás v obvyklém čase od 14:30 do 17:30. Podrobnosti na našich webových stránkách ZDE 

 

Srpen

Koncem srpna proběhla ve Vimperku zámecká slavnost a my jsme byli u toho. Naši koníci se účastnili historického kostýmového průvodu. Celá fotogalerie k vidění ZDE

 

Veronika s Odí otestovali svou formu na hobby závodech a poslední srpnový víkend 27.8.2016 zamířili na oficiální drezurní závody do Slap u Tábora. Úlohy DU-B a L0 patří již k těm těžším, avšak holky zabojovali a v obou úlohách si odnesli krásných 62% . Gratulujeme! Fotografie od Moniky Blafkové ZDE

 

Stavíme, bouráme, budujeme....Kapacita našich boxů je dlouhodobě obsazená a proto jsme se rozhodli vyhovět přání našich klientů a přistavět další 4 boxy pro naše čtyřnohé kamarády. 

 

V sobotu 13.8. reprezentovala Veronika s Odetou naši stáj na hobby závodech v Plané u Českých Budějovic. Účastnili se drezurních úloh Z2 a Z4, v obou úlohách předvedli krásné výkony odměněné prvním místem. Gratulujeme! Fotky ZDE

 

V týdnu od 7. do 13.8. u nás proběhlo druhé Letní jezdecké soustředění. Fotografie ZDE

 

Červenec

A je to potvrzené! Peggy čeká hříbátko po hřebci Iniesta. Gratulujeme!

 

Od 17. do 23.7. probíhalo v naší jízdárně Letní jezdecké soustředění. Všichni si tento týden jak se patří užili a fotografie si můžete prohlédnout ZDE i vy. 

 

Jsou doma! Naše blonďaté stádečko se rozšířilo o tři nové posily, klisny haflinga Maggy, Gaiu a její hříbátko Ginu.

 

V sobotu 10. července k nám opět přijela trénovat Petra Čejková. Celý den by opět zaplněn domácími jezdci (Jana a Griotka, Lucka a Laskonka, Jana a Caruso, Radka M. a Romeo, Radka U a Bela), , kteří ci odnesli důležité poznatky, připomínky, rady, tipy a domácí úkoly. 

¨

Prázdniny jsou tu!!! Opět nastává doba tábrorů a dovolených. Ve všední den bude jezdecký kroužek probíhat vždy dopoledne od 9 do 12:00. Po dohodě možnost vzít svačinu s sebou a zůstat u koní celý den. 

 

Červen

Na konec června jsme naplánovali závěreřný ,,srandamač" . Počasí nám nepřálo a vše muselo být přesunuto do kryté jizdárny. Pro devět dvojic byl připraven jednoduchý trail, který prověřil zkušenosti jezdců i koní. Všichni absolvovali na jedničku a s nejlepším časem se nakonec umístil Honzík s Emou. Děkujeme všem zúčastněným za skvělou atmosféru a těšíme se příště zas. Fotky ZDE

 

Spolu s fotografem Michalem Bártíkem jsme zorganizovali focení v indiánském stylu. Všichni jsme si proměnu i indiány moc užili a výsledné fotografie naleznete ZDE

 

Propůjčili jsme areál i koníky báječné fotografce Dominice Chvalové. Výsledkem jsou nádherné představební fotografie . Přejeme mnoho štěstí novomanželům 

 

První červnový víkend jsme se vypravili na nedaleký hrad Helfenburk. Putování se velmi vydařilo a počasí nám rovněž přálo. V sobotu ráno se naše skupinka deseti žen a jednoho muže vydala směr hrad, kde jsme si chvilku odpočinuli a pokračovali do nedalekých Borčic. Sobotní trasa měla necelých 26 km a dalších 23 km nás čekalo druhý den. Všichni si celou akci velmi užili a myslím, že na ni budeme ještě dlouho vzpomínat. Všem díky, bylo to skvělý.

 

Květen

Dark Moon se s Janou a Janou připravuje na obsedání a do výcviku přibyl i další nováček. Legado Cherokee Dee je u nás na reobsedání, ale již nyní se jeví jako velmi nadějný mladý kůň a parťák do nepohody. 

 

Máme dva nové koníky na pastevním ustájení. Kobylka Evropa si u nás bude užívat mateřskou dovolenou a valášek plemene welsh - Cuba Raven, který jí dělá doprovod je určen k prodeji. Na svého majitele jistě dlouho čekat nebude.

 

Leckdo se na prvního máje líbá pod rozkvetlou třešní, my si užíváme společnosti našich čtyřnohých svěřenců. A aby vzájemná spolupráce ze sedla klapala co nejlépe, přijela nás opět 1.5. zkontrolovat Petra Čejková. Fotografie k nalezení v albu. 

 

Duben

V sobotu 30,4, proběhl v areálu kurz přirozené komunikace s Oldou Novákem. Prim se opět učil býti koněm a né divokým nespoutaným mustangem, neboť po dlouhé pauze je opět třeba nabrat ten správný směr. Olda se snažil vysvětlit Laskonce, že překážky nežerou koníkům nožičky a ukázal Lucce jak pokračovat v budování vzájemné důvěry. Bořek si dal za cíl obsednout Juneeho a s Oldovou pomocí se mu to podařilo na jedničku s hvězdičkou. Naopak mladý Dark Moon se teprv se svou novou paničkou seznamuje a Jana proto dostala několik úkolů ke společné cestě ke štěstí. Jako poslední bylo plánováno nakládání koně do přepravníku. Radka s Belou si původně dali za cíl práci ze sedla, ale bez kvalitná přípravy ze země to prostě nefunguje. Bela je hucul s velkým H, takže hned na začátku ukázala, kdo udává směr. Olda však Belu nasměroval zpět k její paničce a oběma ukázal správný směr. Griotka přijela jako hříbě se špatnými vzpomínkami na nakládání a Oldovi i Janě se kobylce podařilo ukázat, že ve vozíku je vlastně fajn. Fotografie naleznete albu. 

 

Jsme součástí sítě hipostezek a nejen že vyrážíme na putování, ale čas od času zavízají poutníci i k nám. Skupina třinácti rakouských hipoturistů k nám zavítala z 18. na 19.4. Naše stáj byla jednou z mnoha zastávek při jejich toulání po Čechách. Přejeme krásné zážitky a šťastný návrat domů. 

 

Peggy má hříbátko. V pondělí 11.4. se narodil krásný černý hřebeček po hřebci Cassini´s Son T . Casper je čiperné miminko a zanedlouhou se začlení do stáda, prozatím si s maminkou užívá v samostatném výběhu. 

 

2.4. proběhl trénink s Petrou Čejkovou. Jako vždy bylo obsazeno do posledního místečka a trénovalo se od rána do večera. 

 

Březen

Dark Moon odjel do nového domova. Přejeme hodně zdaru při obsedání a těšíme se na jeho návrat

 

Velikonoční pondělí jsme se rozhodli strávit poněkud netradičně. Vyrazili jsme pokořit Boubín. Jezdci ve složení Jana - Gin , Lucka - Zafira , Honza - Ema , Radka - Bela zdolali v sedle celkem 33 km. Kvůli sněhové pokrývce se koníci bohužel nedostali až na vrchol, ale počasí během celého dne i nálada byli perfektní a všichni jsme si den jak se patří užili. Více ve fotogaletii.  

 

Březen, za kamna nezalézáme, ale stavíme sněhuláky :o)  

 

Montana je součástí našeho stáda již delší dobu, ale nyní po dohodě s majitelem je využívána i pro děti z jezdeckého kroužku. Zatím vypadá, že po dlooouhé pracovní pauze nic nezapomněla a může být pro děti i dospělé vynikající učitelkou. 

 

V neděli 12.3. nás opět navštívila Petra Čejková. Trénink byl zaplněn do posledního místečka a každý z účastníků si odnesl spoustu tipů a rad do další práce. Na další trénink se můžete těšit v sobotu 2.4.

 

Hřebeček Di´Or změnil majitele. Novou paničkou je Jana Slaboňová. Gratulujeme :o)  

 

Únor

Odeta se vrátila ze zimního ,,pracovního" pobytu a nyní si opět užívá nicnedělání ve stádě. Vítej doma! 

 

Radka Matějková opět mezi koníky zavítala se svým objektivem. Její nádherné momentky z výběhů i z tréninku s Petrou si můžete prohlédnout ve fotoalbu.  

 

V sobotu 27.2. proběhl v areálu opět trénink s Petrou Čejkovou. Tréninku se účastnilo sedm dvojic převážně z domácí stáje. Pro velký zájem pro vás připravujeme další lekce již za 14 dní. Těšíme se na vás. 

 

Lucka si splnila svůj sen pořídila si koňského parťáka. S Laskonkou si na sebe pomalu zvykají a věříme, že zanedlouho se z nich stane nerozlučná dvojka :o)  

 

Připravujeme pro Vás jarní kurz přirozené komunikace s Oldou Novákem, podrobnosti o akci na našem facebooku

 

Jezdíme, trénujeme, zdokonalujeme se....aneb momentky z jezdeckého kroužku k prohlédnutí ZDE

 

Leden 2016

Dne 30.1. navštívila naši stáj Petra Čejková. Soustředění bylo jako vždy zaplněné do posledního místa domácími účastniky a momentky z tréninků od Radky matějkové si můžete prohlédnout ve fotoalbu Radky Matějkové 

 

Máme nový přírůstek do našeho koňského týmu. Strakatý valach s příznačným jménem ,,Fleck" bude sloužit jako školní kůň pro děti z jezdeckého kroužku. 

 

Konečně naše pastviny pokryl sníh a můžeme si užívat vyjížďky v prašanu :o) 22.1. navštívil se svým objektivem stádečko fotograf Michal Bártík a jeho momentky si můžete prohlédnout ZDE

 

Protože jedno rčení praví ,,Jak na nový rok, tak po celý rok" vyrazili jsme s našimi koňmi na tradiční novoroční vyjížďku. Fotografie od pana Kubálka k nahlédnutí ZDE . Přejeme všem přátelům a příznivcům jízdárny spokojený nový rok 2016 a těšíme se na setkání v sedle :o)

 

Prosinec 2015

Během vánočních svátků měli naši koníci zasloužené prázdniny a protože počasí přímo vybízelo k vyjížďkám, vyrazili jsme tedy 27.12 na jednodenní výlet. Cílem expedice byl hrad Helfenburk. Účastníkům expedice (Jana - Gin, Lucka - Zafira, Radka - Bela, Honza - Ema) patří velká pochvala, neboť 50 km v sedle si všichni náramně užili a zvládli bez problémů :o)

 

Pátek 18.12. patřil členům jezdeckého kroužku. Na závěr roku dostali koníci jako poděkování od všech mrkvičky, jablička a tvrdé pečivo. Děvčata si pochutnala na vzorcích vánočního cukroví, společně zazpívala koledy v zámecké kapli a nakonec na všechny čekali pod stromečkem dárečky od Ježíška. Fotografie ZDE

 

V neděli 13.12. proběhl na zámku křest knihy pana Vladislava Hoška a Lucie Rambouskové s názvem Šumava čarovná. Nová kniha vypráví příběh krajiny zádumčivé, hravé, teskné, radostné, lákající, hrozící svou mohutností, lákající svou vlídnou náručí. Kmotry byli malíř Milan Čihák a grafik Martin Došek. Křest knihy byl velmi vydařený a ve velmi příjemné atmosféře si jej nenechalo ujít na pět desítek diváků. Kniha Šumava čarovná nesmí chybět v knihovně každého z milovníků přírody, k dostání bude v knihkupectví nebo v informačních centrech. Fotografie z této akce k vidění ZDE

 

V sobotu 12.12. mezi nás opět zavítala Petra Čejková. Tréninku se účastnilo šest dvojic z domácí stáje. Je krásné pozorovat jak se jezdci pod Petry vedením zlepšují,podívat se na fotky můžete i vy . Další termín pro vás připravujeme na leden 2016. 

 

Dne 9.12. se naší Terezce Polákové narodil malý Štěpánek. Gratulujeme novopečené mamince a přejeme mnoho štěstí do spoleného soužití s tímto rozkošným chlapečkem.   

 

V neděli 6.12. proběhl velmi očekávaný Mikulášský den v Bohumilicích. Tento již čtvrtý ročník přilákal velké množství diváků a ti se během tříhodinového programu rozhodně měli na co dívat! Celou akci zahajoval průvod obcí s čerty a anděli na koních, kterého se jako vždy ujaly členky jezdeckého kroužku. Následoval program v kryté jízdárně, kde si diváci mohli vychutnat tu pravou adventní mikulášskou atmosféru. Pro zahřátí byl k dispozici vánoční svařák, teplé občerstvení včetně rybích specialit a nechyběli ani specialitky prezentované prodejci ve vyzdobených stáncích. Nejeden účastník si hrdě odnášel perníčky od Paní Pinkeové :o) . Pro děti byla připravená výtvarná dílnička paní Balvínové a nechybělo ani zdobení vánočních perníčků či zdobení pravých koňských podkov. samotný program na hale zahájila Elčovická dudácká skupina adventními koledami a po nich následovalo vystoupení dětí z mateřské školky Čkyně. Roztomilou ukázku přerušila skupina tří pekelníků ze skupiny Berit, kteří přítomným divákům ukázali jak vypadá ohňové peklo. Jelikož se jim ale s sebou žádného hříšníka odnést nepodařilo, pokračoval program opět poklidně v kryté jízdárně. Děti z mateřské školky Bohumilice svými tanečky přivolali Mikuláše a každé z přítomných dětí bylo obdarováno mikulášskou nadílkou. Video z této krásné akce můžete shlédnout zde https://www.youtube.com/watch?v=advL4XCJfUw

 

Listopad 2015

Sice je to jen poprašek, ale užíváme si první zasněžené vyjížďky do terénu. Jak to u nás vypadá si můžete prohlédnout v albu Michala Bártíka http://www.sumavanet.cz/fotogalerie.asp?fbcode=album~5162

 

O víkendu 31.10 - 1.11.2015 proběhl v areálu kurz přirozené komunikace s Oldou Novákem. Na tento kurz jsme se velmi těšili, neboť Oldovi metody vycházejí ze samé podstaty přátelství a ,,vztahu" mezi člověkem a koněm. Pro velký zájem z řad majitelů koní i diváků byl kurz uspořádán jako dvoudenní akce a rozhodně bylo na co se dívat. Olda se každému věnoval individuálně, po svém vždy upřímně zkritizoval nedostatky, ale od srdce pochválil koně či jeho člověka byť i za nepatrný posun vpřed. Děkujeme všem zúčastněným za vytvoření pohodové atmosféry během obou dnů a již nyní se optě těšíme na jarní kurz přirozené komunikace s Oldou Novákem :o)  Fotografie z akce od Radky Matějkové jsou k vidění zde : http://www.zamekskalice.cz/fotogalerie/558 

 

Říjen 2015

Šárka Paterová složila se svým milovaným Forestem za náš jezdecký klub zkoušky základního jezdeckého výcviku. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v závodní sezóně! :o)

 

Chci poděkovat všem účastníkům nejen za pomoc ale i za jedinečnou atmosféru při dnešní Huberově jízdě. Akce se velmi vydařila i když jezdců bylo nakonec jen 14.Skokový lot odmastrovala Anetka Novotná s Reli a za sebou vedla Lucinku Novotnou s Paidinem,Kačku Wáwrů s Gigi,Mirku Přibů na Raqsh za doprovodu maminky na Šitě.Masterem neskokového lotu již po čtvrté byla Jana Gruzovská s Ginem,která vedla Elišku Kubálků na Sáře,Ráďu Urbánků na Bele, Nikču Pauchů na Odetě,Ráďu Matějů na Jasmínce,Áďu Fabiánů na Edovi,Elišku Švíků na Nikitě,Nikču Dušků na Carusovi a hlavně nesmím zapomenout na jediného muzě Honzíka Nuska s Emou. Všichni jsme se vrátily v pořádku a konečný hon na lišku vyhrála a králem se stala Nikola Pauchová s Odetou. Následně nás před zámkem pobavila šermířská skupina Markýz ze Strakonic.Pak se pokračovalo skokem mohutnosti ve kterém se stala vítězkou Anetka Novotná s Relí,která s přehledem překonala 110cm,druhé místo patřilo Mirce Přibové s Raqsh a třetí místo obsadila Lucinka Novotná s Paidinem. Během skoku mohutnosti trpělivě Gin a Eda vodili dětičky.Program byl zakončen jízdou zručnosti kde členky jezdeckého kroužku poměřily své síly u slalomu nebo skákání v pytli..první místo obsadila Johanka Benešová se svou kobylkou Jasmínkou,druhé místo Natalie Turková s Reli a krásné třetí místo obsadila Štěpánka Náhlíková na Nikitě. Po 19 hodině se zvesela pokračovalo soudem ve Čkyňské hospůdce,kde bylo zúčtováno se všemi hříšníky tudíž i se mnou...a že mě ty moje potvůrky nešetřily. Užily jsme si spousty legrace.Velmi děkuji Mileně Bucharové za vybírání dobrovolného vstupného a Jarmile Nové za pomoc s občerstvením. Jsem šťastná že mám tak báječné klienty,kteří jsou zároveň i přáteli. Díky všem za to že jste dnešní den udělali nezapomenutelným. D Odkaz na video naleznete zde https://www.youtube.com/watch?v=CmasqXnLEAc&feature=youtu.be a fotografie jako vždy v našem albu ZDE

 

V sobotu 3.10. se Jana s Ginem a Lucka a Paidinem účastnili Hubertovy jízdy na Grejnarově. Dvouhodinovou vyjížďku do netolické krajiny si všichni jak se patří užili a Lucka se nechala vyhecovat k účasti do outěže skoku mohutnosti. Dvojice zdárně překonala metr, ale na vítězství to tentokrát nestačilo, ale i tak si za báječný výkon zaslouží obrovskou pochvalu :o) Fotogalerie od Terky Polákové ZDE

 

Ve čtvrtek 1.10. po osmnácté hodině k nám na návštěvu dorazila šestičlenná skupinka německých hipoturistů. Vedoucí skupiny Georg je báječný člověk, se srdcem na pravém místě a mnoho ,,koňáků" by si z jeho citlivého přístupu mělo vzít příklad. V pátek jsme vyrazili na společnou vyjížďku do okolí Čestic a v sobotních brzkých ranních hodinách se skupinka vypravila zpět domů. Byli to báječně strávené dny a již nyní se těšíme na další přeshraniční spolupráci.

 

Veronice se 1.10.2015 narodil Adámek Konvalinka. Gratulujeme k narození miminka a přejeme poklidnou mateřskou dovolenou.  

 

Září 2015

V neděli 27.9. nás navštívila skupinka důchodců z Českého Krumlova. Pro velký počet byli rozděleni na dvě skupiny, přičemž první provázel v zámku a v podzímčí pan Hiršl, druhou pak v areálu Jana. Skupinka se seznámila s historií zámku i chodem jízdárny. Velmi nás těší projevený zájem a přejeme tomuto spolku mnoho dalších spokojených let a za rok u nás opět na shledanou!

 

V pátek 28.9. k nám dorazil nový valášek na ustájení. Doufáme, že se Noranovi bude v novém domově líbit. 

 

V říjnovém čísle časopisu Krásný venkov si můžete přečít článek o Hubertově jízd na zámku Skalice :o) Přípravy na letošní ročník jsou již v plném proudu. 

 

Do stádečka našich koníků přibyla staronová kobylka na ustájení. Sheira se pomalu seznamuje se stádem a věříme, že zanedlouho u nás bude opět jako doma.

 

V neděli 13.9. proběhl trénink s Petrou Čejkovou. Děkujeme Petře za cenné rady a všem zúčastněným za zájem neustále se zdokonalovat ve svém jezdeckém umění. Tréninku se tentokrát účastnili : Radka M. - Jasmína, Milena B. - Romeo , Radka U. - Bela, Monika K. - Edward , Kamča T. - Paidin, Jana G. - Caruso

 

Od září máme opět několik nových koňských kamarádů na ustájení. Kobylku Avici, valacha jménem Charming GB a hřebce s příhodným jménem Capuccino. Všichni tři jsou u nás za účelem výcviku pod vedením Filipa Žlábka. 

 

Jako každý rok jsme podpořili obec Lčovice a v sobotu 5.9.2015 se účastnili Keltských slavností. Tradiční akce v netradičním složení : Jana - Gin , Lucka - Reli , Míra - Sára , Kamča - Paidin , Ivoš - Ema, Eliška Šv. - Nikita. Pod Mářským vrchem jsme uvítali keltskou družinu a společně se vypravili na hradiště Věnec, kde nás již očekával Druid. Hlavní program probíhal následně v obci Lčovice, kde byla k shlédnutí dobová řemesla, hrála keltská hudba, probíhal zábavně naučný program a pekli se vynikající klobásky. Akce se velmi vydařila a již nyní se těšíme na keltské slavnosti v roce 2016. Fotografie z akce k vidění ZDE

 

Začíná nový školní rok a s ním probíhá i nábor dětí do jezdeckého kroužku. Nové členy přijímáme až po absolvování individuálního výcviku. Stávající členy prosíme, aby své rozvrhy přinesli co nejdříve. Ať víme, kdy se na Vás můžeme opět po prázdninách těšit :o) 

 

Srpen 2015

Poslední srpnový víkend patřil zámeckým slavnostem ve Vimperku. V sobotu 29.8.se naše družina vydala podpořit akci šermířské skupiny Berit a účastnila se kostýmového průvodu. Akce se účastnilo šest koní : Jana  Gin, Lucka - Reli, Eliška - Nikita, Nikča - Eda, Anička - Sára, Radka - Bela. Městský ruch, davy lidí a bubny rozléhající se na všechny strany nečinili koníkům žádné problémy a fotečky z této krásné akce si můžete prohlédnout ZDE

 

Tři tříleté kobylky (Petronela, Balantýnka a Bayleis) po takénském hřebci Plesant úspěšně S Filipem absolvovali výkonnostní zkoušky a vrátili se do svého domova.   

 

Léto v plném proudu a vysoké teploty trhají rekordy. i přes velmi suché počasí se nám podařilo ušetřit trochu kvalitní pastvy a udělat balíky senáže. Krmení na zimu budou mít naši koních jako vždy zajištěné v dostatečném množství. Juchúú! 

 

Příště? Jak jinak než na Helfenburk! Pořádáme hromadné akce ale na přání vyzazíme na hrad i s Vámi. Tentokráte to bylo s výukou angličtiny :o) Lucka (Zafira)  s Honzou (Ema)  si s tímto nevšedním úkolem poradili přímo znamenitě a naše anglické turisty dovedli bezpečně na hrad i zpět do podhradí. Na letošní rok již větší putování neplánujeme (snad pouze v případě, pokud by ,,babí Léto" přálo a sešla se správná parta lidí ;o) ) obilní momentky ZDE

 

Dovolenou s vlastním koněm si u nás tento týden užívají velmi sympatiční manželé se svými koníky Panikou a Neapolitanou. Protože patří mezi naše stálé zákazníky a podle svých slov už to kolem Bohumilic znají jako své boty, vyrazili jsme s nimi ve čtvrtek 13.8. na hrad Helfenburk. Ekipu doprovázeli jezdci z domácí stáje Jana a Gin, Radka a  Bela, Anetka G. a Reli. Parta pěti lidí a koní vyrazila ze stáje vzhledem k počasí v brzkých ranních hodinách a v úmorném letním horku měli koníci za celý den v kopytech téměř 50 km. Výlet se velmi vydařil a jezdci i koně tento náročný den zvládli na jedničku. Takže zbývá jen otázka....kam vyrazíme příště???

 

Peggy je potvrzená březí, jupííí !!! V dubnu se těšíme na hříbátko po Cassini Son T. Držte pěsti , ať se zadaří.  

 

Stázka odjela zpět do svého domova. Kobylka u nás byla původně ustájená za účelem výcviku a redrezury. U koní, kteří pod sedlem nejsou spokojeni a dávají svůj názor náležitě najevo, se před jejich samotným výcvikem vždy snažíme vyloučit případné zdravotní problémy. Bohužel Stázky neposlušnost a vyhazování pod sedlem byla podle veterinárního vyšetření zapříčiněno dlouhodobými problémy s klouby, které nám znemožnili ve výcviku pokračovat.  

 

V neděli 8.8.2015 proběhla v zámeckém areálu svatba. Nina Hausmanová a Bořek Porhanzl si řekli své ANO. Gratulujeme novomanželům :o) Několik fotek z obřadu k vidění ZDE

 

Prázdniny jsou ve své druhé polovině. Rezrvujte si své místo v jezdeckém kroužku včas! Aktuální obsazenost ZDE

 

Červenec 2015

Druhý turnus letního jezdeckého soustředění je již minulostí. Celkem se sešlo 11 účastníků a do stáje nám na týden rovněž přibyli i dva soukromí koníci : Mondy a Shagy. Neděle byla ve stylu vzájemného seznamování, neboť polovinu táborníků představovala děvčata z jezdeckého kroužku a druhou polovinu ,,přespolní jezdci" . Hned během prvního dne se ale z děvčat stala jedna velká parta a týden mohl začít. Dopoledne bylo vždy ve znamení ježdění a odpoledne pak pro změnu vyplnili nejrůznější hry i soutěže. Po celý týden zněl areálem burácející tábornický chichot a neustále se něco dělo. Účastníci si odvezli mnoho nových zážitků, které jak doufáme zúročí v sedle i v budoucnu. Fotografie z tohoto turnusu k nalezení ZDE

 

Madeta se Slezinou odjeli po výcviku zpět do svého domova. Těšíme se na nové německé kamarády, kterí se k nám přidají v průběhu srpna. 

 

Těsně před vypuknutím druhého turnusu letního soustředění nás v sobotu 25.6.2015 navštívila Petra Čejková. Tentokrát se jednalo o čistě domácí akci. Skalických koňohrátek se účastnili : Kamča s Paidinem, Klárka na Peggy, Radka a Bela, Janča s Griotkou. 

 

Máme za sebou první turnus letního jezdeckého soustředění. Počasí bylo celý týden jak malované a celkem 11 děvčat z jezdeckého kroužku si mohlo vychutnat pobyt u koní plnými doušky. Pro letoní rok jsme připravili hned několik zásadních novinek a inovací. Volný čas vyplňovala děvčatům beze zbytku Terka Poláková, jejíž originální nápady rozhodně nenechali nikoho na pochybách o tom, že tento turnus bude jistě o zábavu postaráno. Dopoledne bylo vždy vyplněno vyjížďkou do terénu či výcvikem na jízdárně a odpoledne proložené mnoha kreativními hrami, tvořeníčkami a soutěžemi uteklo vždy jako nic. Nesmím zde prozrazovat více podrobností, neboť druhý turnus nás teprve čeká. Fotografie z tohoto vydařeného týdne naleznete ZDE

 

Opět je nás o pár kobylek více. Černá Petronela se přidala k Balantýnce a Bayleis, které se u nás pod Filipovo vedením připravují na zkoušky výkonnosti tříletých klisen. Černá klisna Stázka dělá společnost našim ,,maminám" a spolu se svou majitelkou pomalu pracují na zlepšení zvájemné komunikace a hledání ztracené důvěry ze země i ze sedla. 

 

V pátek 3.7. nás navštívila fyzioterapeutka Monika Plachá, která ošetřila a zkontrolovala soukromé koníky i Romea s Frází. Romeo už je pán v letech a tak si péči o svá záda užívá pravidelně, neboť pan profesor určitě ještě do starého železa nepatří a má nás všechny ještě co naučit. Fráze se po delší pauze vrací zpět do výcviku, začneme zlehka a doufáme, že ji co nevidět vrátíme do plného tréninku. 

 

Letní prázdniny zahájila děvčata z jezdeckého kroužku opravdu stylově. Ve středu 1.7. opustilo stáj devět koníků. Spolu se svými dvounohými partnery se vypravili do nedalekých Hoslovic, kde se ve čtvrtek 2.7. konali hobby WRC závody. Ač cesta netrvala dlouho, bylo toto putování a i samotný závod kvůli teplotám dosahujícím ve stínu lehce přes 30°C poměrně náročné. Putování se účastnili : Jana s Griotkou, Lucka se Zafirou, Kamča a Paidin, Radka M. a Jasmína. Závody v Hoslovicích jsou vždy skvělou příležitostí, jak na konci školního roku ověřit, co jsme se za rok s dětmi naučili a porovnat vzájemně jezdecké dovednosti. Radka s Belou a Terka s Reli dokázali, že již nepatří do kategorie začátečníků, ale i tak dospěli k poznání, že k čisté jízdě vede ještě dlouhá cesta a je neustále co zlepšovat. Eliška K. , přesto že poslední dobou netrénuje tak často jak by měla, předvedla se Sárou velmi pěkné úlohy a v trailu ukořistili dokonce suverénní první misto. Eliška Š. s Nikitou po celý den předváděli velmi pěknou jízdu a právem jim tak náleželo první místo v kategorii western horsemanship. Klárča startovala na svých prvních závodech s Edou. Edward byl také poprvé mimo domov, nicméně Klárča prokázala bojovného ducha a na poprvé předvedli v úlohách horsemanship a pleasure moc pěknou práci. Trail nepatří mezi Edíkovo oblíbené disciplny, ale dvojice zdárně dokončila i tuto soutěž, za což jim patř obrovská pochvala. Ještě jednou obrovská gratulace všem holkám! Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti a hnedle víme co na letním červencovém soustředění trénovat :o) Krátká fotodokumentace ZDE

výsledky :

showmanship and halter : (1.) Radka a Bela, (2.) Eliška a Nikita , (5.) Terka a Reli

western horsemanship : (F) 1. Eliška a Nikita , (E) 3. Eliška a Sára , (D) 2. Terka a Rli, 4. Radka a Bela

western pleasure : (F) 2. Eliška a Nikita , 3. Klárka a Eda , (E) 1. Eliška a Sára , 2. Radka a Bela , (D) 2. Terka a Reli

trail : (E) 1. Eliška a Sára , (D) 4. Radka a Bela, 5. Terka a Reli 

 

Léto je v plném proudu a protože teploty šplhají i k tropickým hodnotám, konečně můžeme začít sušit seno pro koníky na zimu. Jupííí !  

 

Červen 2015

I když den dětí připadá na jiné datum, u nás v Bohumilicích je vždy pojat jako rozloučení se školním rokem a vítání léta pro ty nejmenší. Pro děti byly v neděli 28.6. připraveny nejrůznější atrakce a hry (malování na obličej, skákací hrad, čtyřkolky,...) a nesměli chybět ani koně. Naše Cifra se Sárou vykouzlili nejeden úsměv na tváři a radost těm nejmenším (i větším) dětem. 

 

Humr, Langusta, Alf a April jsou po základním výcviku zpět ve své domovské stáji v Německu. Místo nich jejich místečka v boxu zaujali Madeta se Slézou a koncem měsíce se k nim přadali i dvě černé kobylky Balantýnka a Bayleys. Tyto dvě klisny po trakénském hřebci Plesant se u nás pod Filipovým vedením připravují na zkoušky základního výcviku tříletých klisen. 

 

12.6. jsme opět trénovali s Petrou Čejkovou. Trénink byl tentokrát pojat jako příprava na westernové závody. Kamča s Paidinem trénovali na zlepšení sedu, Eliška s Nikitou na ,,vyladění" přilnutí, Klárka s Edou zavírali branku, couvali, ustupovali, cválali tak aby Edu ani na chviličku nenapadlo vymýšlet po ,,huculsku" nějaké ty zlepšováky :o) Radka s Belou za Petry pomoci ladili přesné nacválání a poslušnost koně. Každý pracoval individuálně na odstranění problémů vzájemné komunikace mezi jezdcem a koněm. Doufáme, že děvčata budou moci tyto cenné rady ověřit zanedlouho i v praxi při reprezentaci naší stáje....Držíme jim pěsti. 

 

Jezdecké kroužek není jen o ježdění jako takovém, ale i o správném přístupu ke koni a vzájemném partnerství. Jak probíhá taková škola práce ze země se můžete podívat ZDE 

 

V pondělí 8.6. se naší Anabelce narodila krásná kobylka. Hříbátko dostalo jméno Amálka a již nyní je hvězdou stáje :o) První fotografie jen dva dny starého hříbátka k vidění ZDE . O týden později v pondělí 15.6. se kobylce Ori narodil černý hřebeček Di´Or. Ori je zodpovědná máma a svůj poklad si náležitě střeží. Když budete mít štěstí, můžete tento černý páreček obdivovat v malém výběhu ,,u benzínky". 

 

Šerif odjel zpět ke své paničce. Nyní bude jeho domovem stáj u Lanškrouna. Přejeme klidný důchod a mnoho krásných společných chvil se svou právoplatnou majitelkou. 

 

Máme nového zvířecího kamaráda. Tentokrát nejde o koně, ale o králíka! Sameček Lojzík se již zabydlel v novém domečku a my se nemůžeme již dočkat malých strakatých králíčat. 

 

Květen 2015

V neděli 31.5.k nám přijela Petra Čejková zkontrolovat naše svěřenkyně a udělit jim pár rad pro červencové závody. Tréninku se účastnili převážně děvčata z jezdeckého kroužku : Eliška Švíková a Nikita , Radka Urbánková - Bela , Klárka Fričová - Sára , Natálka Turková - Peggy.  

 

V neděli 31.5. se za náš jezdecký klub účastnila Nina Hausmanová s Primem závodů v duchu Extreme trail. Tato nová a náročná disciplína prověří poslušnost i důvěru koně ve svého člověka. Mezi jednotlivé překážky patří například branka, houpačka, zvýšená kladina, vodní příkop, lanový most. Je vidět, že tato dvojice je skutečně sehraná a gratulujeme k úspěšnému překonání všech záludných překážek. 

 

Zahrada se přeměnila v zámecký park. Stromečky, keříky a kytičky vytváří tu pravou zámeckou kulisu pro potěšení oka i ducha.  

 

Ve čtvrtek 21.5. k nám dorazilo 40 dětí z mateřské školky ve Zdíkově. Jelikož školka k nám přijela opravdu celá, rozdělili jsme dětičky do dvou velkých skupin. Zatímco jedna skupina byla na návštěvě v bohumilické školce, druhá trávila čas na statku. Všechny děti se poctivě povozili na koních (Sára a Eda) a jelikož si živého koníka s sebou odvézt opravdu nemohli, vybarvili si jej alespoň v omalovánkách. I když počasí ten den nepřálo, děti od nás odjížděli plni dojmů a zážitků z jízdy na koni. Děkujeme za milou návštěvu a těšíme se nashledanou zase příští rok :o) Momentky k vidění ZDE

 

Velmi nás těší, že můžeme pomoci našim klientům splnit si své sny. Z klientů se stávají přátelé a z jejich koníků opravdoví kamarádi. Lady, Jimi a Palomina jsou od včera doopravdy doma. Přejeme mnoho krásných společných chvil a těšíme se na koníky opět u nás na podzim.  

 

Jelikož jaro je v plném proudu a tráva roste skutečně jako z vody, opět jsme přesunuli naše koníky na lepší pastvu. Se stádem se nyní můžete setkávat na pastvině pod zámkem.

 

O víkendu 9.-10.5. vyrazilo osm našich jezdců směr hrad Helfenburk, kde probíhalo žehnání koním. Akce byla organizována opět jako putování v sedle, účastnili se jej : Jana a Gin, Lucka a Zafira, Verča M. a Eda, Radka U. a Bela, Eliška a Nikita, Kamila a Paidin, Hanka a Violka, Adéla a Reli. Trasa byla pro letošní rok pozměněna, jezdci se svými koníky byli ubytováni na statku Borčice, který je vzdálený necelou hodinku pohodové jízdy od hradu Helfenburk. V neděli se ekipa vydala po loukách, lesních cestách a pěšinách přes Dub, Lipovici, Nahořany, Zálezly směrem domů. Celkem trasa měřila kolem 45 km a všichni si každý kilometr strávený v sedle svých čtyřnohých miláčků náležitě užili. Fotografie z putování jsou k vidění ZDE

 

Se svým objektivěm k nám zavítal Michal Bártík. Jeho krásné májové momentky z našeho stádečka si můžete prohlédnout ZDE

 

Duben 2015

Naše kobylka Lady změnila majitele. Její ,,staronovou paničkou" se stala Naďa Kroupová. Přejeme této sympatické dvojici mnoho krásných společných chvil v sedle i mimo něj :o) 

 

Stádečko se rozrostlo o novou kobylku. Zafira je mladá čtyřletá kobylka českého teplokrevníka. Pro svou klidnou povahu bude moci být využívána i našimi dětmi z jezdeckého kroužku. 

 

V sobotu 19.4. se Veronika v Brně účastnila semináře na téma ,,Drezura se sebevědomím" . Seminář byl zaměřen zejména na aplikaci pozitivní motivace při výcviku koní a přinesl mnoho nových rad i inspirací do další práce s našimi koníky. 

 

Stále se snažíme zkvalitňovat naše služby a dopřávat našim konkům nejlepší možnou péči. Naši stáj navštívila fyzioterapeutka Petra Zelmer aby zkontrolovala naše provozní koníky (Romeo, Reli, Fráze, Pegy) a následně o týden déle Monika Plachá, která porovnala koníky soukromých majitelů. Velmi nás těší, že jim tuto profesionální péči můžeme dopřávat a bude nejen radost na našich čtyřnohých kamarádech jezdit, ale i naši koně budou moci sdílet radost z pohybu spolu s námi. 

 

Začíná pastevní sezóna, naše velké stádo se přesunulo na Smrčnou. O hubené koníky v naší stáji začíná být nouze, takže část koníků stále zůstává ,,na dietě". Fotečky z prvního dne mimo zimoviště ZDE

 

První dubnový víkend patřil kurzu přirozené komunikace se Zuzkou Prokopovou. Zuzka je profesionál pracující metodou zvanou partnership. Kurz probíhal dva dny, přičemž každý z majitelů se účastnil jedné lekce dopoledne a druhé lekce v odpoledních hodinách. Diváků se sešlo na každý den kolem deseti až patnácti a počet majitelů s vlastním koněm byl vždy pět na každý den. Složení koní i majitelů bylo co do plemene, zkušeností i jednotlivých problémů poměrně různorodé. Každý z účastníků měl nejprve možnost ukázat své dosavadní znalosti s prací ze země a následně se za Zuzky pomoci věnovat konkrétním problémům a při druhé lekci se společně pokusit jej vyřešit případně postoupit ve výcviku o stupínek výše. Fotografie z víkendového soustředění naleznete ZDE

 

Pixla a Megera jsou zpět ve svém domově. Začátkem dubna jsme mezi našimi boxovými koníky přivítali Hamra s Langustou.  

 

Březen 2015

Beruška a Zrzka jsou zpět v domovské německé stáji, Hasánek zpět doma a Valentine s Hanym v nové stáji. Jejich místo u nás zaujal rezavý valach Alf a hnědá kobylka April.

 

Z Hanyho a Hassánka jsou od března valášci. Zatím jsou ustájeni v malém výběhu a po ukončení rekonvalescence se vrátí zpět ke svým kamarádům do ,,stáda hřebečků" . 

 

Březnové semináře jsou v plném proudu. Ve čtvrtek 19.3. se Veronika vydala do Essenu na výstavu Equitana 2015 a hned na to sobota 21.3. patřila veterinárnímu semináři v Hoslovicích na aktuální témata jako jsou koliky, kulhání, dušnost atd.

 

Rozrostli jsme se o nového koníka. Paidin ,,Pódžin" je obrovský dobrák s velký tělem i srdcem. I ve stádě je velmi nekonfliktní, našel si nové kamarády a pomalu se začleňuje do našeho velkého stáda. 

 

Osmého března jsme opět pilně trénovali s Petrou Čejkovou. Z původně malé soukromé návštěvy se nakonec vyklubalo regulérní celodenní soustředění. Premiérově se účastnili i Nikča Dušková s naším čerstvě obsedlým Carusem. 

 

Oba termíny letních jezdeckých soustředění jsou již beznadějně zaplněny. Již nyní se těšíme na léto a spoustu super zážitků s koňmi a prima lidmi. Pokud jste se nestihli přihlásit, nezoufejte! Jezdecký kroužek bude probíhat i v letních prázdninových měsících tak jako vždy ;o)

 

Únor 2015

Opět se rozrůstáme! Kapacita našeho areálu je naplněna do posledního jezdce i koně. Během zimy jsme přijali několik nových členů do jezdeckého kroužku. Od března se majitelé soukromích koní mohou těšit na dva zcela nové boxy pro své koníky zbudované v našem areálu bohumilckou firmou Agromont. 

 

V neděli 22.2. proběhl druhý únorový trénink s Petrou Čejkovou. Již stabilní parta jezdců i koní si tak mohla zdokonalit své jezdecké dovednosti a načerpat mnoho zajímavých tipů a rad do další práce se svými koňmi. Mezi staronové tváře patřili například Terka Poláková a Romeo nebo Vlasta Bergrová a Fráze. Další termín je naplánován na 8.3.2015. Těšíme se na Vás. 

 

20.2. zavítala do našeho areálu opět fyzioterapeutka Monika Plachá. Velmi nám záleží na zdraví a pohodě našich čtyřnohých přátel a jsme velmi rádi, že jim můžeme tyto profesionální služby poskytnout.

 

7.2. 2015 k nám již tradičně zavítala Petra Čejková. Tréninkový den byl jako vždy nabytý a na kryté jízdárně se provoz nezastavil od deváté hodiny dopolední do pozdních večerních hodin. Tréninky jsou určené pro jezdce a koně jakéhokoli zaměření a tentokrát převládla skupinka vytrvalostních a budoucích vytrvalostních jezdců, neboť i v této disciplíně je důležité mít nejen rychlého ale hlavně spolehlivého marťáka. Z vytrvalců se tréninku účastnili : Jana Lohrová - Berenika , Veronika Kubičková - Sharm, Hanka Poláčková - Violka, Jana Gruzovská - Griotka . 

 

Monty alias ,,Ošklík" se díky novým milujícím majitelům vzepřel svému osudu a je definitivně součástí našeho neustále se rozrůstajícího stáda. K hřebečkům přibyl i roční Hassánek a k boxovým koníkům přijela na výcvik Zrzka, takže stav našich koní se zastavil na čísle 44.... ufff.... 

 

Ovečky i kozy odjeli k novým začínajícím chovatelům, rušíme českou zoo a uvolňujeme další místečka pro koňské výběhy...... 

 

Leden 2015 

Caruso udělal první krůčky směrem k dospělosti a za pomoci Filipa a Tamary získává první zkušenosti s jezdcem. Poctivá příprava během předchozích měsíců se vyplatila a doufáme, že ,se ,šimlíček" stane brzy plnohodnotným členem našeho koňského týmu.... 

 

Joe a Drama se vrátili zpět do své domovské stáje a jejich místo ve výcviku zaujaly klisny Beruška a Mery.

 

Nespíme zimním spánkem a již od začátku ledna začínáme trénovat na novou sportovní sezónu. Zkontrolovat naše počínání a podělit se s námi o cenné rady opět přijela v sobotu 10.1. Petra Čejková. Tréninku se účastnili staré známé tváře ale i nové dvojice : Jana Lohrová a Berenika , Naďa Kroupová a Lady , Radka Matějková a Jasmína. Fotografie od Petry Blahoutové ZDE  

 

Od ledna měníme i provozovatele našeho areálu. Nově bude naše stáj fungovat pod hlavičkou firmy Zámek Skalice, s.r.o. 

 

Corten přijel jako roční hřebeček a odjel jako téměř tříletý valášek k nové majitelce. Přejeme mnoho společných šťastných chvil! Stádo hřebečků se nezmenšuje, ba naopak rozrůstá o nové kamarády. Do stáda se zařadil náš malý Apollón a nově i soukromý hřebeček plemene hafling Hany 

 

Na nový rok nás navštívil fotograf Michal Bártík , jeho momentky si můžete prohlédnout ZDE

 

Podle hesla ,,Jak na nový rok, tak po celý rok" jsme první lednový den vyrazili na novoroční vyjížďku. Počasí nám přálo a děvčata z jezdeckého kroužku i koně si to jak se patří užili :o) Fotografie ZDE

 

Prosinec 2014

Coco, Trubka a Rebeka odjeli do nového domova a novými členy našeho koňského stádečka se stali Pixla, Oskar, Madla a Valentýn. Pixla a Oskar se u nás připravují na budoucí kariéru jezdeckých koní. Valentýn je soukromý čtyřletý valášek anglického plnokrevníka a Madla ,,Sjoerdje" je sympatická fríská kobylka. Věříme, že se jim u nás bude líbit ;o) 

 

V neděli 21.12. jsme dětem z jezdeckého kroužku i našim koníkům uspořádali adventní večer. Hned poté co děvčata ozdobila vánoční stromeček, koníci dostali suché pečivo, mrkve i jablíčka. Vánoční atmosféru pomohlo navodit i zpívání koled v zámecké kapli a poté každého pod stromečkem čekal nějaký ten dáreček. Součástí večera byla i volba nejoblíbenejšího koně za rok 2014, kterým se letos stala PEGGY!!! Děkujeme všem přátelům jízdárny za přízeň v letošním roce. Přejeme krásné vánoční svátky a těšíme se na viděnou v roce novém. 

 

Máme dva nové kocourky. Zrzaví rošťáci Garfield a Jack si pomalu zvykají na nový domov a spolu s Bubákem tvoří naši kočičí partičku. 

 

V pondělí 8.12. nás opět navštívil koňský zubař. Pan Dušek zkontroloval koníky, které u nás ošetřoval loni a nově si jeho péči mohli dopřát i Jasmína s Belou. Další návštěva je plánována na podzim 2015. 

 

Naše stádečko se rozrostlo o dalších pět soukromých koníků. Rebeka, Coco, Joe, Drama a Trubka jsou u nás ustájeni za účelem remontního výcviku. Jelikož majitel využívá služeb naší kryté jízdárny převážně v dopoledních hodinách, individuální výcviky budou plánovány vždy od 11:00 do pozdních odpoledních hodin.  

 

Čerti chodili po městech v pátek a k nám do Bohumilic zavítali o den později v sobotu 7.12.2014. Mikulášský den započal průvodem obcí Bohumilice, kterého se účastnilo celkem 14 čertů a andělů v sedle svých kouzelných koní. Poté, co průvod zavedl účastníky zpět na zámek probíhal další program akce v kryté jízdárně. Pro dospělé byly připraveny stánečky s tradiční adventní tématikou (vánoční čaje, svíčky, keramika, háčkované a textilní ozdoby, tipy na vánoční dárky nejrůznějšího druhu včetně jogurtů a sýrů z Vlčích jam případně originální perníkové svícny od paní Pinkeové). Děti si mohli vyzkoušet ozdobit svůj vánoční perníček, namalovat vánoční ozdobu nebo si vyzdobit pravou koňskou podkovu. Pro ty, kteří nehledali inspiraci u stánků bylo zajištěno teplé občerstvení i další doprovodný program. Akci zahájili děti z mateřské školky Bohumilice, které si za doprovodu paní učitelek pro Mikuláše připravili několik krátkých písniček a říkadel. Na toto kouzelné vystoupení navazovalo zpívání koled, které přerušili až čerti ze skupiny Berit. V tu chvíli v kryté jízdárně nastalo opravdové peklo, čerti chrlili pekelný oheň až nejedna dětská slzička ukápla....Naštěstí vše vpozadí sledoval Mikuláš, který jak už to bývá opět rozzářil dětská srdíčka a děti za asistence andělů obdaroval nadílkou. Alespoň něco málo z jedinečné atmosféry této akce si můžete prohlédnout i vy v tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=FLTGvS4x4Pw&feature=youtu.be . Fotografie ZDE 

 

 

Listopad 2014

Koncem měsíce se do svého domova vrátili i Karel s Indianou. K našemu stádečku naopak přibyla mladá kobylka Loraine

 

Protože se nám počet koníků neustále rozrůstá a blíží k magické čtyřicítce, pořídili jsme koníkům na pastvinu nový přístřešek. Juúpííí ! 

 

Podzimní školení jsou v plném proudu. V sobotu 29.11. se Veronika účastnila drezurního semináře se světoznámým rozhodčím Christopherem Hessem

 

Klisny Lucka a Geminy odjely do svého domova a její místo ve stádě zaujala podstatně menší pony kobylka Luna. Doufáme, že své ještě menší majitelce bude přinášet pouze štěstí a radost. 

 

S podzimem přichází i tradiční semináře a vzdělávací akce.  V sobotu 1.11. se Veronika účastnila semináře s Dominikou Švehlovou na téma : Diagnostika kulhání, zdravý kůn = zdravý hřbet. 

 

Říjen 2014 

Náš jezdecký klub se rozrostl o tři jezdkyně s všeobecnou jezdeckou licencí. Lucie Novotná, Nikola Dušková, Nikola Pauchová 28.10.2014 úspěšně absolvovali ZZVJ na Holkově u Velešína. Gratulujeme!!! Fotky ZDE 

 

Tradiční hubertova jízda proběhla v areálu Jízdárny Zámku Skalice za krásného slunečného počasí. Program osmého ročníku byl opravdu nabytý pro jezdce i diváky. Již od rána bylo na co se dívat a na své si přišli milovníci koní, rodiny s dětmi i návštěvníci z řad široké veřejnosti. Mše Svatá v zámecké kapli má díky trubačům na lesní roh jedinečnou atmosféru. Pan farář nesmí chybět ani při slavnostním nástupu, kdy žehná jezdcům a přeje jim úspěšný lov na lištu a šťastný návrat. Letos se k slavnostnímu nástupu sešlo celkem 32 dvojic, patřili k nim členové místního jezdeckého klubu, drezurní, parkuroví a westernoví jezdci, profesionálové, děti, rekreační jezdi, vytrvalci i selská jízda. Tato poměrně různorodá skupinka byla rozdělena do dvou lotů. Jezdci si již při přihlášení mohli zvolit, zda podle svých zkušeností a jezdeckých dovedností pojedou ve skokovém či neskokovém lotu. Lišku pro letošní rok zastupovala Veronika Konvalinková, mástrem skokového lotu se stala Lucie Novotná, neskokový lot vedla již tradičně Jana Gruzovská. Liška sváděla lot z trasy jak se dalo a neustále byla na útěku. Jezdci pod vedením mástra překonávali nejrůznější překážky, které jim organizátoři akce připletli do cesty. Někteří profesionálně, jiní s menšími problémy nad, před či za překážkou…. Trasa byla dle možností uzpůsobena podmáčenému terénu a tempo zkušenostem jezdců, i přesto mnoho z nich během jízdy přehodnotilo své ambice a přesunuli se raději do lotu neskokového. Mástr si ovšem své jezdce vedl zkušeně přes všechny nástrahy této bohumilické steeplechase a nakonec liška o svůj ocas přeci jen přišla. Králem honu se pro letošní ročník stala Radka Urbánková na Bele.Zatímco jezdci odpočívali a sbírali síly i kuráž do skoku mohutnosti, děti čekal další program. Ty nejmenší dováděli s kejklířem Petem v zámecké zahradě tak, že jejich veselý smích byl slyšet po celém areálu. Jezdci využili krátké přestávky, aby mohli okusit vynikající houbařské speciality např. polévka z hlívy ústřičné, portobello,… a jiní naopak čerpali inspiraci při prohlížení výstavy ,,Kůň v obrazech“. Výstava probíhala rovněž v kryté jízdárně a jezdci si mohli prohlédnou několik autorských děl malířek Jitky Holečkové a Mirky Prosrové.Odpoledne vždy patří dětem a doprovodným soutěžím. Pro ty nejmenší děti byly připravené dvě kobylky aby se každý zájemce se alespoň na chviličku mohl vžít do role jezdce Hubertovy jízdy. Zkušení jezdci se utkali ve skoku mohutnosti. Do této soutěže se přihlásilo celkem šest jezdců a protože se nejednalo o žádné začátečníky, byla počáteční výška stanovena na 65 cm. Mety nejvyšší se však nikomu dosáhnout nepodařilo, neboť soutěž i přes krásné a suverénní výkony jezdců byla vzhledem ke kluzkému povrchu ukončena na výšce 115 cm. Vítězové byli tedy hned tři : Lenka Preslová, Aneta Novotná a Lucie Novotná. Další soutěž probíhala rovněž za ohromné podpory diváků a zejména pak rodičů, kteří fandili svým ratolestem při zdolávání překážek jízdy zručnosti. Jezdci museli ať už sami nebo s vodičem překonat kavaletovou řadu, slalom z kuželů i malý skok.  K těm nejlepším z řad jezdeckého kroužku s vodičem patřili Klárka Fričová na Edovi a bez vodiče pak Eliška Švíková se Šerifem.Byl to doopravdy krásný den s nabytým programem a plný zážitků. Prohřešky jezdců byly potrestány a tvrdě odsouzeny slavným soudem Ve Votáčce, kde zábava pokračovala až do pozdních večerních hodin. Za tým Jízdárny Zámku Skalice bych ráda poděkovala všem divákům za báječnou atmosféru během celého dne a hlavně jezdcům, bez kterých by to prostě nešlo. Na již devátý ročník Huberovy jízdy si budeme muset ještě dvanáct měsíců počkat, ale na tento myslím jen tak nezapomeneme. Fotogalerie ZDE

 

V neděli 12.10. nás opět navštívila Petra Čejková. Tentokrát jsme uspořádali pouze dopolední soustředění, neboť odpolední Velkou Pardubickou si nikdo nechtěl nechat ujít. Začalo se tedy již brzy ráno. Soustředění se účastnili: Radka s Belou, Hanka s Happy, Petra a Romeo, Nikola a Gema, Klárka a Eda. Další soustředění je plánováno na konec listopadu. Těšíme se na Vás! 

 

V druhém říjnovém týdnu k nám přijeli dva noví koníci. Plavá kobyla Palomina je po odstavu hříbátka a rychle se začlenila do našeho stáda. Díky své dobrosrdečné povaze a velmi snadné jezditelnosti ji budou moci využívat i děti z jezdeckého kroužku. Druhým přírůstkem je Royal Juunee Ray, sympatický mladý koník se zařadil do stáda hřebečků, kde si pomalu začíná zvykat na nové kamarády.   

 

Máme očipovaná hříbátka! Kluci rostou jako z vody a Jackie za nimi ani náhodou nezaostává....ba naopak, uspíšili jsme o několik týdnů odstav. Jackie u nás zůstává jako sportovní naděje a klisna Jeny odjela do nového domova. Novou majitelkou je Šárka Paterová u které se naše kobylka bude mít jistě více než dobře. 

 

V neděli 5.10. jsme se v rámci příprav na ZZVJ rozhodli vyazit na trénink do Vimperka. Pískové kolbiště skýtá přeci jen jiné možnosti než uzavřená hala či kluzký travnatý plácek, takže si děvčata mohla vyzkoušet zkouškový parkur pod vedením Filipa Žlábka. Výsledek - přihlášeno k ZZVJ : Lucie Novotná - Fráze , Nikola Dušková - Fráze , Nikola Pauchová - Bonita. Fotografie z tréninků ZDE

 

Baletku vystřídla Lenka a Lenku vystřídala Lucka. Lucka je u nás ustájená na období odstavu svého hříbátka. Jelikož se jedna o chladnokrevnou norickou klisnu, mezi našimi malými koníky ji rozhodně nepřehlédnete ;) 

 

Začátkem října nás navštívila paní Plachá. Chceme našim koníkům dopřát tu nejlepší péči a paní Plachá je vynikající chiropraktik. Pomohla nám srovnat Reli, Gina a Carinu. Na začátek listopadu přijede na kontrolu. Pokud by jste měli zájem prohlénout a napravit i vaše koníky, pište do zpráv ;o) Doporučujeme! 

 

Září 2014

V neděli 28.9. probíhali oficiální drezurní závody v Dubenci, kam jsme vyrazili s Frází a Odetou. Fráze se účastila svých prvních drezurních závodů a zaleja úlohy Z4 za 52% a DU za 58%. Veronika s Odetou v DU neponechala nic náhodě a v první úloze stupně Z obsadila v konečném součtu 5. místo za krásných 63%. Druhá úloha stupně L byla rozhodčími hodnocena za 59%. Gratulujeme! Fotografie ZDE

 

V sobotu 27.9. proběhl v Pasekách vytrvalostní dostih. Naši stáj uspěšně reprezentovali Kristýna Staňková a Johny v ktegorii hobby Z a Sára Toncarová s Kubou v kategorii Z, kde obsadili krásné 13. místo. Gratulujeme!

 

V sobotu 19.9. nás opět navštívila Petra Čejková. Tréniku se účastnilo celkem 9 jezdců nejrůznějších kategorií. Od malé poničky Žabky se svou ještě menší jezdkyní Agátkou, nebo mladé černé arabské kobylky se svou jezdkyní Hankou, až po talentovanou Aničku, která s Hvozdíkem pod vedením Petry trénovala přeskoky. Veronika s Odí ladila formu na nedělní závody, Janča s Ginem pracovala na lepším sebenesení koně, Milena s Frází objevovaly tajemství přilnutí a Ewa se svým valáškem za pomoci Petry zdokonalovala techniku nakládání koně do přepravníku. Velmi nás těší i zájem členů jezdeckého kroužku o tyto tréninky. Tentokrát se jej účastnili: Johanka a Jasmína, Ája s Cifrou a Kristýnka s Reli. 

 

Sezóna pomalu končí a začínají se k nám sjíždět koníci na zimní ustájení. Mezi první vlaštovky patří valášek Prim a poník Katrick alias ,,Káťa". Kluci dovádí s našimi hřebečky a vypadá to, že v tomto výběhu bude letos doopravdy veselo :o) 

 

Neděle 7.9. opět patřila závodění. Veronika provedla naši mladou Lady její prvními drezurními hobby závody a nutno podotknout, že třetí místo v první soutěži pro mladé jezdce a koně slibuje této mladé kobylce nadějnou sportovní kariéru. Lucka se pomalu připravuje na ZZVJ, takže si pro nedělní závody vyzkoušela novou kobylku Frázi. Je vidět, že je to profesionál na svém místě a i přesto, že je hlavně parkurák šla svoji drezurní úlohu téměř bezchybně. V Z1 páté a v Z3 krásné třetí místo. Gratulujeme!!! Fotografie ZDE

 

V ten samý den se keltská družina ve složení : Jana-Gin, Lucka- Indiana, Pája - Cifra, Terka - Nikita, Eliška - Eda vydala spolu s poutníky přes hradiště Věnec do Lčovic na Keltské slavnosti. Fotografie ZDE

 

V sobotu 6.9. se na zámku konala svatba. Sára s Jasmínou utvořili v zápřeži během týdne poměrně sehraný pár, takže jsme v den D mohli přivézt nevěstu přímo k oltáři. Novomanželům přejeme mnoho štěstí a lásky na společné cestě životem. 

 

Hned v prvním zářijovém týdnu se nám zcela zaplnila místa v jezdeckém kroužku. Pro NOVÉ ZÁJEMCE nabízíme pouze možnost využití individuálních lekcí. Kroužek je již plně obsazen!  

 

Srpen 2014

V sobotu 30.8. jsme se účastnili vimpeské zámecké slavnosti. Šest našich koníků přivedlo historický průvod až na zámek ve složení: Jana a Gin, Lucka - Sára, Pája - Jasmína, Terka - Cifra, Adélka - Nikita. Radka - Bela. Fotogalerie ZDE

 

V neděli 24.8. se naše stádečko opět rozrostlo o daší kobylku plemene hafling. Geminy je velmi šikovná a nadějná kobylka, která bude sloužit jako učitel pro svou mladou paničku i pro členy jezdeckého kroužku. Novou posilou je i jedenáctiletá kobylka českého teplokrevníka Fráze. Doufáme, že se u nás dobře zabydlí a bude nás spolu se zkušenějšími členkami našeho jezdeckého klubu reprezentovat na oficiálních závodech. 

 

Zatímco se děti připravovali na odjezd domů, Terezka s Radkou vyrazili na Zvěřetické koňohrátky. Obě děvčata na svých úúúplně první závodech předvedla velmi pěkný a stylový jezdecký výkon, který byl dokonce odměněn stužkami. Radka s Belou čtvrté místo v trailu a třetí místo v parkuru. Terezka s Peggy druhé místo v parkuru. Gratulujeme!! Fotografie ZDE

 

V týdnu od 17. do 23.8. probíhal v našem areálu druhý turnus letního jezdeckého soustředění. Polovina účastníků byla z řad členů jezdeckého kroužku a druhou polovinu tvořili ,,nováčci". Celkem tedy 13 dětí hned druhý den vytvořilo vynikající partu s níž o zábavu rozhodně nebyla nouze a pro nudu nezbyl téměř žádný prostor... Novinkou pro všechny byla ,,módní přehlídka" , kdy děvčata mohla naplno rozvinou svou kreativitu a pomalovat naše koníky dle svých představ...Jak to celé dopadlo se dozvíte v TOMTO albu.

 

V sobotu 16.8. k nám opět zavítala Petra Čejková. Tréninky probíhaly od devíti do čtyř a všichni zúčastnění si opět odnesli plno domácích úkolů a tipů do další práce. 

 

Darujeme morčata, dva sedmitýdenní samečci ihned k odběru...

 

Anebela i Cifra jsou potvrzené březí. Jupííí! :o)

 

Náš Lordík našel novou majitelku, přejeme jim mnoho krásných společných chvil a hodně úspěchů s tímto bezva mladým koníkem. Gaia se rovněž vrátila do svého pražského domova a naše stáj se naopak rozrostla o novou soukromou kobylku. Baletka je u nás ve výcviku a je určena k prodeji. 

 

Jen co jedni odjeli, druzí hipoturisté se k nám v neděli přistěhovali. Kobylky Panika se svojí stájovou kolegyní Neapolitanou u nás budou bydlet do pátku a se svými páníčky podnikat tůry po okolí. My také neleníme a z pátku 1,8. na sobotu 2.8. jsme vyrazili s malou soukromou skupinkou na hrad Helfenburk. 

 

Červenec 2014

 

V sobotu 26.7. jsme se vypravili na hobby závody do jezdeckého areálu Zofi. Náš klub reprezentovala Adélka Fabiánová na Peggy a Diana Šabatová na Gaie. Obě děvčata byla na parkurových závodech poprvé a účastnila se soutěží 40 a 60 cm. Peggy s Adélkou vybojovala krásné čtvrté místo v první soutěži, ve druhé šla rovněž čistě a předvedla velice pěkný parkur. Gaia i Dianka měli svou závodní premiéru, odvezli si kupu nových zážitků i zkušeností, kterých jistě využijí při dalších závodech. Fotografie od Jakuba Moravce k vidění ZDE

 

Ve čtvrtek k nám zavítala na dovolenou parta hipoturistů. Celkem čtyři noví koníci se u nás zabydleli až do neděle a mezitím se svými páníčky podnikali výlety do okolí. Hned první den je čekala tůra na hrad Helfenburk a zpět měřící bezmála 45 km. Všichni koníci včetně těch našich (Odeta, Sára, Cifra, Lady) zvládli náročnou cestu bez problémů. V sobotu jsme byli na závodech, takže společně s našimi novými kamarády na Javorník vyrazila pouze naše Lady s Danou Peprlů.  V neděli byla opět sestava kompletní a našim poutníkům jsme připravili pouze krátkou vyjížďku přes Lštění, na rozhlednu Sv. Máří a nekonečnými loukami směr domů. 

 

Neleníme a i po táborovém soustředění se nadále vzděláváme. Sotva v sobotu skončil tábor, druhý den v neděli 20.7. k nám zavítala Petra Čejková. Lekcí se účastnilo celkem 9 dvojic,  převážně z domácí stáje ale i ,,staré známé" tváře na svých soukromých koních. Trénink s Petrou je nejen zábavný, ale i velmi všestranný. Klasické lekce byly zpestřeny lekní nakládání koně do přepravníku. Dianka s Gaiou pracovali na zlepšení rytmu, na prostupnosti, na poslušnosti a zdokonalení nájezdů na skokové překážky. Lenka přivezla svého nového tříletého koníka a za Petry pomoci ho učili základním povelům. Johanka se svou kobylkou Jasmínkou trénovala základní poslušnost na provazové ohlávce a Eliška se Sárou se připravovali na první závody v disciplíně Working Equitation. Na další trénink s Petrou se můžete těšit v sobotu 16.8. 

 

Od neděle 13.7. do soboty 19.7. probíhalo v našem areálu letní jezdecké soustředění. Letos se prvního turnusu účastnil plný počet jezdců. V pondělí čekala nejmladší účastníky lekce na lonži a teorie, zatímco pokročilejší děvčata vyrazila do terénu a odpoledne si mohla vyzkoušet základy přirozené komunikace v kruhové ohradě. Třetí skupinka započala výcvikový týden úvodní hodinkou na jízdárně a odpoledne další vyjížďkou do terénu. Týden byl prosycený dobrou náladou, prima partou se kterou o zábavu rozhodně nebyla nouze, nekonečnou činností kolem koní a vzácné volné chvilky byly vyplněny tvořivými dílničkami či vědomostní hrou. Každý si z celého týdne odnesl několik cenných poznatků a nově nabytých zkušeností i krásných společných zážitků. Prostě super týden u koní s koňmi a prima lidmi ;) Fotogalerie ZDE

 

V sobotu 12.7. se Lucka s Pájou vypravily na hobby závody do Plané u Českých Budějovic. Lucka s Odí zajeli obě úlohy velice pěkně a v Z1 i Z2 obsadili čtvrtou příčku. Pája měla s Peggy premiéru. V úloze Z1 se spolu sladily a v úloze Z2 obsadili neponechaly již nic náhodě a umístily se na krásném třetím místě. Gratulujeme!!! :o)

 

Anebella a Cifra jsou zpět doma! Cifra potvrzená březí na Anabelku (i Ori, kterou jsme inseminovali koncem července) si musíme ještě pro potvrzení březosti pár dní počkat....držte kobylkám pěsti! 

 

V neděli 6.7. se v Borotíně uskutečnilo mistrovství České republiky ve vytrvalosti.  Naše jezdkyně Veronika Kubičková soutěžila se svým valachem Scharmem na stupni Z. Trasa měřila bezmála 29 km a Verča vybojovala krásné 5. místo. Gratulujeme!!!! 

 

Dny 4.-6. července byly ve znamení putování pojihočeských hipostezkách. Sedm statečných jezdkyň (Veronika - Odeta, Vlasta - Bacardi, Olga - Peggy, Anička - Lady, Adélka - Reli, Mery- Sára, Kačka - Gaia) se vydalo z Bohumilic na trasu měřící bezmála 90 km. V pátek nás na ,,rozjezd" čekala trasa měřící 25 km. Vzhledem k horkému počasí jsme se z domova vypravily až kolem druhé hodiny odpolední. Trasa vedla přes Dolany, Horosedly, Vacov na rozhlednu Javorník, kde na nás již čekaly další dva jezdci, kteří nás doprovodili cestou necestou do zámečku v Záluží. Koně byli ubytovaní ve společném výběhu a jezdci ve stylové chatičce u zámku. Druhý den ráno jsme se vypravily pokořit hrad Kašperk a odtud na zmrzlinu do nedalekých Kašperských hor. Osvěžení bylo více než vítané, neboť cesta zlatokopů po které jsme se v zápětí vydali vedla po rozpáleném asfaltu a všichni s úlevou přivítali krásné louky a lesní stezky vedoucí přes Kozí hřbety na nedalekou Turnerovu chatu. Jet na koni podél řeky Vydry je vskutku úžasný zážitek a poté nás již čekalo mírné stoupání na Filipovu Huť. Sobotní trasa nám zabrala s přestávkami 8 hodin v sedle a znaveni putováním jsme velmi rádi přivítali skvěle připravené zázemí pro nás i koně. V neděli ráno nám počasí přálo, koně i jezdci byli odpočatí a natěšení do dalšího putovního dne. Z Filipovo Huti na Kvildu a z Kvildy do Nových Hutí vedou krásné cesty a stezky, kde je možné popustit otěže a užívat si vlání koňských hřív při nekonečných cvalovkách. Od Šindlova bohužel romantika končí a začíná ,,šumavský asfalt" :o( Krokem a volným tempem jsme kolem třetí odpoledne dorazili domů. Putování se velmi vydařilo a již nyní plánujeme další, které se uskuteční 1.-.3.8.2014.  Fotografie ZDE

 

Nikitka už s Apollónkem jezdí na vyjížďky i trénuje na jízdárně. Jeny také pomalu končí mateřská dovolená a opět začínáme pracovat pod sedlem. Ornela odcestovala do nového domova. Přejeme Štěpánce a celé rodině Náhlíků mnoho radosti a krásných zážitků s jejich kobylkou. 

 

Jezdecký kroužek probíhá i o letních prázdninách. V týdnu a o víkendu vždy od 9 do 12 hod.. Rozpis v klubovně případně pište sms nebo na náš FB alespoň jeden den předem.  

 

Červen 2014

Máme morčátka! Tři miminka budou k odběru koncem prázdnin. Takže, kdo chce morčátko??? :o) 

 

V sobotu 21.6. jsme opět změnili disciplínu a s nejmladšími členkami jezdeckého klubu vyrazily na hobby WRC závody do Hoslovic. Celkem za náš team závodilo 5 jezdkyň na čtyřech koních. Holky byly na závodech úplně poprvé a všechny si ze závodů odnesli stužky a krásné zážitky ;o) Johanka s Jasmínou : 5. místo horsemanship, 5. místo pleasure, 5 místo trail, Adélka Fabiánová a Reli 5. místo horsemanship, 4. místo pleasure, 4. místo trail, Anetka Flajšmanová a Gaia 3. místo horsemanship, 2. místo pleasure, 6. místo trail, Eliška Švíková a Gaia 4. místo horsemanship, 3. místo pleasure, 2. místo trail, Eliška Kubálková a Sára 2. místo horsemanship, 6. místo pleasure, 1. místo trail. Gratulujeme!!! Fotogalerie od pana Kubálka k nalezení ZDE

 

Členové našeho jezdeckého teamu se věnují i vytrvalostnímu ježdění. V sobotu 14.6. proběhly závody v Pyskočelech u Sázavy. Hanka s Elisou a Sára s Kubou reprezentovali náš klub na stupni Z. Fotogalerie ZDE

 

Nevěříme pověrám a i v pátek třináctého jsme uspořádali trénink s Petrou Čejkovou. Trénink byl tentorkát zpestřen i lekcí nakládání koně do přepravníku a děvčata z kroužku se za Petry pomoci připravovala na hobby westernové závody, které je čekají 21.6. v Hoslovicích. 

 

Náš jezdecký klub se opět rozrostl o dalšího člena s jezdeckou licencí. Mirka Prosrová s Peggy ve čtvrtek 12.6. úspěšně absolvovala ZZVJ-D. Gratulujeme!!! Fotogalerie ZDE

 

V neděli 8.6. se Jana s Ginem účastnila vytrvalostního semináře, zatímco ,,doma" probíhalo soustředění s Petrou Čejkovou. V hale panovalo velmi příjemné klima, a to doslova, neboť venkovní teploty přesahovali 30°C...Mirka s Peggy dostaly několik cenných rad pro absolvování čtvrtečních zkoušek základního výcviku, Lenka se svými hřebci zdokonalovala drezurní cviky stupně L, malá Agátka s její ještě menší poničkou ,,Žabkou" se učila správně řídit svoji kobylku mezi kužely, Štěpánka s Ornelou a Ája s Jasmínou hledaly rovnováhu ve cvalu, Anička za pomoci Reli naopak hledala rovnováhu svého sedu, zatímco Nikča s Lordem již pracovali na obratech zádě, předku, ustupování,...Každý si v tréninku našel ,,své" a již nyní se těšíme na pokračování v pátek třináctého ;o) 

 

V sobotu 7.6. jsme vyměnili drezurní soutěže za parkurové skákání. Lucka Novotná s Peggy a Nikča Dušková s Odetou se účastnili soutěží 60 a 80 cm. Obě soutěže se jely na limitovaný čas. V první soutěži jela Lucka na jistotu. Parkur absolvovala čistě, ale o pár vteřin pomaleji než byl limit soutěže. Nikča s Odí zvolila správné tempo, ale bohžel se jim stala osudnou sedmá překážka. Ve druhé soutěži se již obě děvčata poučila z předchozích chybiček a parkur zajela v dobrém tempu, obě ale s jednou chybou na třetí překážce. Fotografie ZDE . 

 

Květen 2014 

V sobotu 31.5. se v našem areálu konal kurz přirozené komunikace pod vedením Kateřiny Santarové. Šest účastníků si mohlo vyzkoušet práci ze země pod vedením profesionálního trenéra a získat tak mnoho cenných rad do společné práce. Radka s Belou pracovala převážně na zdokonalení obratu kolem zádi. Veronika s Lady se odnaučili bát se neznámého a naopak naučili se hledat oporu ve vzájemné důvěře...Jana s Caramanem pracovali na uvolnění a ohnutí ze země i pod sedlem. Radka s Carusem pracovala na získání lepší poslušnosti od mladého nezbedy. Bětce se za Kačky pomoci podařilo Carinu naučit nastupovat s důvěrou do vozíku a v neposlední řadě i Johanka zjistila, že ve vzájemném partnerství s její kobylkou Jasmínkou někdy méně znamená více...Fotografie z této vydařené akce k vidění ZDE

 

Třetí hříbátko je tu!!! V úterý 27.5. se Orince narodil hřebeček po Galandro ZH. Malý Gordon se má čile k světu a již se zapojuje do hříběcích hrátek. V tomto výběhu bude letos veselo :D

 

Cher odjela do nového domova. Přejeme nové majitelce mnoho šťastných společných chvil :D

 

V sobotu 24.5. vyrazila Veronika s Odetou na oficiální drezurní závody, které se konaly na Borové u Chvalšin. Pro začátek spolu tato dvojice absolvovala úlohy stupně Z za velmi pěkná procenta 62,9% (Z4) a 61,3% (DU). Gratulujeme!!! Fotografie ZDE

 

V pátek 23.5. opět proběhl trénink s Petrou Čejkovou. Jezdci se tentokráte zaměřili převážně na přípravu na závody a na dolaďování drobných detailů.  Tréninku se čím dál častěji účastní i děvčata z jezdeckého kroužku, která si chtějí nejen trénink vyzkoušet, ale i se něco nového naučit a posunout se ve svém ježdění o kus dál. Jen tak dál! :oD 

 

Dvě hříbátka se nám narodila a v další dvě v příští sezóně doufáme. Kobylka Anabella odjela k hřebci plemene hafling ST-Largos a Cirfa k hřebci plemene Gurgul Haidar. Kobylky u hřebců stráví několik týdnů a všichni doufáme, že příští rok se budeme moci těšit na další dva malé přírůstky ;) 

 

Jaro je v plném proudu a je to i zároveň příležitost vyrazit si na dovolenou s vlastním koněm. Minulý týden byl u nás valach haflinga Garfield a jeho stájový kamarád plemene QH Jac, kteří se svými majiteli podnikali celodenní vandry do širokého okolí. Tento týden jsou u nás Kristián se Snowee, jejichž majitele si u nás užívají bezprostřední kontakt se svými koníky a ničím nerušenou pohodu ;) 

 

V úterý 20.5. se naší Jeny narodila krásná hnědá kobylka Jackie!!! :D 

 

Clapka a valášek Merlin alias Maňásek odjeli na prázdninový pobyt do Nezdic. Valáška Eliota si nová ,,dočasná" majitelka převezla do své stáje. Přejeme mnoho štětstí a krásných zážitků v novém domově ;o) 

 

V sobotu 10.5. se celkem 11 jezdců vypravilo na dvoudenní putování po jihočeských hipostezkách. Naším sobotním cílem bylo Žehnání koním na hradě Helfenburk. Byl to již čtvrtý ročník a letos se sešel rekordní počet více než čtyřiceti účastníků. Počasí nám přálo i akce se vydařila na výbornou. Se stužkou na památku jsme pokračovali do nedalekých Nišovic, kde jsme měli rezervované ubytování. Koně v prostorných boxech a jezdci v útulném penzionku. Druhý den nás přivítal déšt, takže místo trasy Nahořany-Horosedly jsme zvolili rychlejší trasu přes po loukách a lesních cestách přes Malenice do Lčovic a zpět domů do Bohumilic. Podrobnosti o našem putování si budete moci přečíst v červnovém vydání časopisu Koně a hříbata. Fotogalerie ZDE

 

Ve čtvrtek 8.5. se naší Nikitce narodil hřebeček Apollón. Je to veselý rezavý modrooký kluk se kterým si jistě užijeme mnoho legrace :D Fotečky jen pár hodin starého hříbátka ZDE. Každým dnem má rodit i Jeny a Ori, držíme kobylkám palce aby vše zvládli bez problémů a těšííme se na další přírůstky. 

 

Prověřit své jezdecké schopnosti jsme mohli hned následující neděli 4.5. na hobby drezurních závodech v JA ZOFI. Jana s Ginem vyrazili podpořit Nikču s Lordem při jejich závodní premiéře. Lordík se v první úloze seznamoval s písmenky nadmíru statečně a v druhé úloze již předvedl s Nikčou moc pěkný výkon. Jana s Ginem si přivezla krásnou červenou stužku za třetí místo v úloze Z3.Gratulujeme! :o) Momentky ze závodů ZDE

 

Na počátku května k nám opět dorazila Petra Čejková. Protože sezóna je v plném proudu, trénink se tentokrát uskutečnil v pátek 2.5.. Devět účastníků si odneslo hned několik cenných rad do závodní sezóny. 

 

Duben 2014

Narodila se nám dvě krásná jehňátka :o) Alička a Adélka se mají čile k světu a rozšířili tímto naši českou ZOO. 

 

Náš koník Caruso se z bujného hřebce proměnil v klidného spolupracujícího valacha. S Radkou pilně pracují na základech přirozené komunikace, fotečky zachycené objektivem Terky Polákové k vidění ZDE

 

Vzděláváme se nejen teoreticky, ale i prakticky, neboť jak se říká, žádná hodina není ztracená pokiud je strávená v sedle. Víkend 19-20.4. byl ve znamení Velikonočních koňohrátek aneb našich pravidelných tréninků s Petrou Čejkovou. I přes počátek závodní sezóny se opět sešel plný počet účastníků, kteří si odnesli nové tipy do další práce se svými koňmi i nějakou tu velikonoční odměnu.

 

Dle hesla ,,Kdo je poučen, není překvapen" se Veronika vydala na přednášku ohledně NOZ z pohledu jezdeckých areálů, která se konala 17.4. v Brně. 

 

Opět je nás víc! Stádečko se rozrostlo o dva prima blonďaté kamarády Karla a Indianu. Oba u nás setrvají pouze několik měsíců, ale už nyní nám ve výcviku přináší samou radost. 

 

Pastevní sezóna již klepe na vrátka a tak i s naši koníci opustili zimoviště a nyní se za nimi můžete vydat procházkou na bořanovickou pastvinu ;o)

 

V sobotu 12.4. jsme vyrazily na první letošní závody do Plané u Českých Budějovic. Barvy naší stáje v drezurní úloze Z1 a Z2 reprezentovala Lucka Novotná s Odetou a Mirka Prosrová s Peggy. Obě děvčata se připravují na zkoušky základního výcviku, které se budou konat v červnu. Fotečky z drezurních hobby závodů k nahlédnutí ZDE

 

I nadále zkvalitňujeme naše služby. Na počátku měsíce dubna získala Veronika certifikát Hlavního vedoucího letních táborů.  V letošním roce pořádáme dva turnusy Letních jezdeckých soustředění: 13.-19.7. (2 volná místa) a 17.-23.8. (obsazeno). 

 

Březen 2014

V sobotu 29.3. nás navštívila fyzioterapeutka Petra Zelmer. Jsem velmi ráda, že tyto služby můžeme našim čtyřnohým miláčkům dopřát, protože jen zdravý a spokojený kůň může být spolehlivým a profesionálním učitelem pro naše klienty. 

 

Kobylka Lareta má novou šťastnou majitelku. Přejeme jim mnoho krásných a nezapomenutelných společných okamžiků. Klisna Ginger (GiGi) se spolu se svou majitelkou přestěhovala do nového domova, držíme pěsti do premiérové závodní sezóny :o) Mladá klisnička Griotka si u nás naopak zvyká na nové prostředí a hledá nové kamarády, věříme že se zanedluho stane plnohodnotným členem velkého stáda. 

 

Jaro je tady a koníci se stěhují ze zimoviště na pastvinu ,,Smrčná"....takže půlhodinovým procházkám z výběhu do výběhu ZDAR! :D  

 

Ve dnech 15. a 16.3. k nám opět zavítala Petra Čejková. Tréninkové dny byly jako vždy velmi nabyté a každý z účastníků si ze své jezdecké hodiny odnesl mnoho nových poznatků, tipů do další práce se svým koněm a sem tam i nějaký ten domácí úkol. Jejich plnění bude Petra moci prověřit 19. dubna na dalších koňohrátkách, tentokráte ve velikonočním duchu :oD

 

Naše početné stádečko se opět rozrostlo o dalšího člena. Valášek anglického plnokrevníka Eliot si pomalu zvyká na nový domov a doufáme, že za nedlouho u nás bude jako doma. 

 

I když podle kalendáře je stále zima, venku již panuje jarní počasí. Sluníčko nás z kryté jízdárny vylákalo na venkovní jízdárnu a děvčata z jezdeckého kroužku se tak již nyní pilně připravují na letošní závodní sezónu. Fotečky z prvních skokových tréninků k vidění ZDE 

 

Únor 2014 

V pátek 28.2. jsme opět nelenili, nasedlali své talentované oře a užili si další báječný tréninkový den s Petrou Čejkovou. Celý den byl, jak v posledních týdnech bývá zvykem, beznadějně zaplněn (maximální kapacita je 8 účastníků). Na další ,,koňohrátky" se můžete těšit již v neděli 16.3.2014 

 

Dorazily štítky na licence a průkazy hobby jezdců! Pro domácí jezdce jsou archivované v kanceláři, pro případ výjezdu na závody. Pro naše, ale přespolní jezdce jsou u Veroniky kdykoli k vyzvednutí!!!

 

Mladá tříletá kobylka Boneta odjela do nového domova. Přejeme nové majitelce s touto černou talentovanou kobylkou mnoho úspěchů.

 

Protože letošní jaro bude ve znamení příprav vytrvalostních závodů (uskuteční se v Bohumilicích 17.5.) uspořádala již v zimě 22.2. Zuzka Beranová školení ohledně pravidel. Seminář byl určen pro zájemce o tuto napínavou a velmi náročnou disciplínu. Zuzka se všemi trpělivě probrala všechna úskalí pravidel, příprav, veterinárních podmínek a podělila se s účastníky i o tipy ohledně správného projetí vytrvalostní trasy. Řady účastníků závodů se rozšíří i o členy našeho jezdekého klubu, s jakýmkoli dotazem ohledně průběhu závodů proto Zuzku neváhejte kdykoli kontaktovat ;) 

 

Únor není pouze měsícem odpočinku, ale časem pro získávání nových přátelství, znalostí, dovedností, zkušeností a inspirace do další práce s našimi koňmi. Velmi inspirativní jak pro účastniky s vlastním koněm tak pro početný dav diváků byl Kurz přirozené komunikace s Katkou Santarovou. Pro velký zájem diváků byl seminář rozložen do dvou dvů 15.2.-16.2.2014, přičemž každý účastnik se svým koněm pracoval 45 - 60 minut dvakrát denně. Každý si ze svých individuálních lekcí odnesl cenné rady do další práce:. Dianka s Gaiou pracovali hlavně na získání pozornosti koně a na pocitu jistoty. Bětka získala od Káti několik důležitých rad jak nejlépe a efektivně pracovat se svou zkušenou Carinou i při stresových situacích. Ola Žlábková s Big Beatem svůj problém sice nevyřešili, ale alespoň za Katky pomoci nalezli opravdovou příčinu svého problému. Verča s Obsidiánem zdokonalovali vzájemnou komunikaci a pilovali ji do těch nejmenších detailů až k samé dokonalosti. Kamila s Tytsje pracovali nejprve v kruhové ohradě na dodržování osobního prostoru a získané zkušenosti poté mohli aplikovat při nakládání či spíše při vykládání koně z přívěsu. Radka s Belou za Katčiny pomoci zlepšili vzájemnou komunikaci při ustupování zádí i při couvání a Ráďa už konečně ví ,,jak na hucula" ;o) . Johanka se svojí kobylkou Jasmínkou naopak první zárodky vzájemné přátelské nenásilné komunikace hledali a za pomoci Kačky se spolu učili co nejlépe dorozumět. Rovněž Štěpánka získala pár fíglů jak Ornele spolehlivě a bez vyjímky nahradit Belu a získat tak plnou pozornost své kobylky na sebe. I Jana s Caramanem pracovali na pocitu bezpečí a za Kačky pomoci i na upevnění vzájemného přátelství. Nina si se svým valáškem Primem vyzkoušela jak práci ze země, tak práci ze sedla. Se sedlem se také seznamovala mladá Boneta, díky Ktě mohla Veronika svou mladou tříletou kobylku nasedlat uprostřed haly bez uvázání, tak aby teprve tříletá kobylka sedlo plně akceptovala a do budoucna ho přijala jako součást komunikace s člověkem. Každý si v těchto dvou dnech našel ,,to své" což nás velmi těší a proto jsme pro Vás připravili pokračování kurzu v termínu 30.5.-1.6.2014.  Fotografie od Terky Poláková k vidění ZDE

 

V sobotu 8.2. k nám zavítala fotografka Anetka Hnyková. Děkujeme za krásné profesionální fotografie a zároveň vítáme nového člena našeho týmu JK Zámek Skalice. Pokochat se jejími nádhernými fotografiemi ze zámeckého pózování můžete ZDE

 

Od 3. do 7.2. mohli opět členové jezdeckého kroužku strávit jarní prázdniny u koní. Počasí, ikdyž únorové, bylo také téměř jarní, takže jsme tento týden mohli trávit na nekonečně dlouhých vyjížďkách, prohloubit své jezdecké dovednosti na jízdárně a nebo prostě jen tak strávit nějaký ten čas s našimi čtyřnohými miláčky. Prostřednictvím fotek od Terky Polákové si s námi můžete užít prázdninovou atmosféru i vy ;o) 

 

Na přelomu ledna a února přijela opět Petra Čejková prověřit naše jezdecké dovednosti. Zájem účastníků byl jako vždy velký a protože tentokrát by se na všechny v jeden den nedostalo uspořádali jsme dvoudenní soustředění. Jak známé tváře, tak noví účastníci odcházeli s úsměvem na rtech a s novými podněty do další práce, což mě vždy velice těší a nabíjí chutí do organizování dalších akcí. Na další termín, opět ve formě koňohrátek se můžete těšit již v pátek 28.2.2014 :o) 

 

Klisna Daikiri se vrátila do svého domova. Přejeme jí mnoho štěstí a majitelům mnoho úspěchů v sezóně 2014. 

 

Leden 2014

Stádečko se opět rozrostlo o dalšího člena. Kobylka českého teplokrevníka Montana je u nás ustájená a v současné době zároveň nabízena K PRODEJI. Aktuální nabídka koní na prodej také ZDE

 

V sobotu 18.1. k nám přijela Petra Čejková zkontrolovat ,,domácí úkoly" a opět účastníkům udělit pár rad a tipů do další práce. Termín soustředění byl zaplněn čtrnáct dní předem a už nyní pro vás hledáme další volný termín (sobota 1.2. obsazeno, neděle 2.2. již pouze 3 volná místa!!!). První letošní trénink si nenechali jít tito jezdci: Bětka s Carinou pracovaly na zlepšení vzájemné komunikace a důvěry, Lenka s fríským hřebcem ,,Drobečkem" se pilně věnují přípravě na závodní sezónu, premiérově se účastnili i Radka s Belou, kteří cválali a cválali až s toho šla hlava kolem ;o) , Veronika s Odetou zdokonalovali pomůcky sedem, cval a stranové prvky, Mirka se Starkou pracovali na uvolnění, Zuzka se seznámila s naší ,,malou" mladou Lady, Simonka si hrála s Gájou a Nikča s Lordíkem udělali od posledního tréninku velký kus práce a i je letos uvidíme v drezurním obdélníku! 

 

1.1.2014 jsme se drželi hesla ,,Jak na Nový rok, tak po celý rok" a vyrazili na tradiční novoroční vyjížďku. Vyjímečně nešlo o to být doma co nejdříve, ale pobýt v sedle příjemné lednové odpoledne. Ekipa 19-ti jezdců se vydala na 16 km dlouhou výpravu přes Bošice-Zálezly a Lčovice. Laretě se nepodařilo vyhecovat zbytek účastníků, takže tempo zůstalo klidné, přizpůsobené zamrzlému terénu i zkušenostem mladých jezdkyň. Lady s Pájou absolvovali vyjížďku na výbornou, takže doufám, že s námi naše ,,mimino" bude jezdit ven častěji, Ráďa s Belou zase zářili s novou zelenou výstrojí mnu a i ten skok do nového roku jsme všichni absolvovali bez újmy na těle či na duchu. Takže do nového roku jen ty nejlepší zážitky a ať nám koně jdou!!! :o) Fotky ZDE

 

ps. zajímavá statistika z pohledu počtu odježděných hodin za rok 2013:

  1.  Nikča D. (127)
  2. Štěpánka (101)
  3. Johanka (95)
  4. Kristýnka (88)
  5. Mery (77)

 

Prosinec 2013

Kdysi někdo prohlásil, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. Jsme rádi, že prostřednictvím našich koní můžeme obohatit Váš život a učinit jej ještě krásnějším. Děkujeme všem přátelům a klientům Jízdárny Zámku Skalice za přízeň v loňském roce a přejeme šťastný nový rok 2014

 

Jelikož vánoční přípravy jsou v plném proudu popřáli jsme v pátek 20. prosince hezké Vánoce i našim koníkům. Konici si pochutnali na suchém pečivu, mrkvičkách a jablíčkách. Členky jezdeckého kroužku si rovněž společně zazpívali tradiční vánoční koledy v zámecké kapli a poté je v klubovně provoněné nealko punčem čekal stromeček plný dárečků. O vánočních prázdninách probíhá kroužek dle rozpisi v klubovně (9-12:00 a dle dohody u koní lze zůstat celý den).

 

V sobotu 14.12.2013 patřil náš areál Vánočním koňohrátkám ve stylu WE (Working equitation). V této disciplíně se hravě skloubí drezurní přiježděnost, partnerství mezi koněm a jezdcem, zručnost, rychlost a hlavně hodně zábavy. Během celého mrazivého dne se účastníci mohli zahřát vánočním čajem a své chutě uspokojit vánočním cukrovím. Petra k tomuto tréninku navíc přivezla své dva zkušené koně, Marcuse se Zorou, takže účastnící si trať mohli projet nejen na svých či našich zapújčených koních, ale i na profesionálně připravených koních do této disciplíny, což nejednomu účastníkovi vytvořilo hřejivý úsměv na rtech. Jsem moc ráda, že si jezdci mohli vyzkoušet tuto netradiční disciplínu právě u nás. Další pokračování (tentokrát opět formou klasického tréninku s Petrou) se uskuteční v průběhu měsíce ledna. Mnu a výsledky? Každý si je vědom svých drobných nedostatků ve svém jezdeckém umění, či v dovednostech svého koně.  Nejvíce asi všechny potrápila branka či couvání ,,do obratu". Nejlépe se naší záludné trati ze všech 11-tu jezdců zhostili : 

1. Verča Pavlová s Obsidiánem

2. Lenka Stodolová a Drobeček

3. Ewa Dlauhowesská a Peggy

Všem účastníkům děkujeme za vytvoření té pravé pohodové předvánoční atmosféry a spolu s námi si ji můžete vychutnant ZDE  

 

V sobotu 7.12. na zámek Skalice v Bohumilicích zabloudili čerti. Cestou necestou je doprovázela ekipa sedmnácti čertů a andělů na svých ořích. Poté, co se za nimi zavřely pekelné zámecké brány mohla odborná porota pod vedením samotného Lucifera vyzkoušet jejich pekelné či andělské dovednosti a vybrat dva nejlepší zástupce z jejich řad. Nutno podotknouti, že vánoční písně přeci jen lépe než všichni čerti zazpívalo duo Eliška Kubálková a Eliška Švíková. Diváci se k oběma dívkám mohli připojit a zazpívat si spolu s nimi tradiční vánoční koledy. Andělsky čistou atmosféru vzápětí narušila skupina čertů, která s sebou strhla i početný dav přítomných dětí a mohl vypuknout pravý čertovský rej. Protože čerti jsou v pekle jako doma, zapálili ohně a okamžitě se seběhlo i několik pekelných soubojů. Celá pekelná podívaná vyvrcholila až ohňovou show, kterou i navzdory bouřlivému diváckému potlesku musel přerušit až samotný Mikuláš. Dětem vykouzlit úsměv na rtech a spravedlivě odměnit ty, kteří byli celý rok hodní a pokárat hříšníky umí jen on. Dětská srdce na konci tohoto kouzelného dne zahřála Mikulášská nadílka a srdce dospěláků tradiční vánoční punč, horké kakao či dobroty a mnoho tipů na vánoční dárek ve všudypřítomných stáncích. Děkujeme všem zúčastněným za vytvoření pravé adventní atmosféry a již nyní se těšíme na příští ročník Mikulášského dne v Bohumilicích. 

 

Klisna Šárka našla novou milující rodinu. Jsme rádi, že z divoké Šárky se podařil udělat přátelský, komunikativní, důvěřivý koník. Přejeme jí mnoho štěstí v novém domově.

 

Listopad 2013

Na přelomu listopadu a ledna nás opět čekal víkend plný nových informací a tipů do další práce. Že etologie je věda a učení není mučení v sobotu 30.11. vysvětlila Jitka Bartošová, a že i ,,sportovní" kůň by měl mít pevné základy ze země hned druhý den připomněla Kateřina Santarová. 

 

V neděli 17.11 proběhl na zámku Skalice trénink s Petrou Čejkovou. Tentokrát možnost zlepšít své jezdecké dovednosti využili zejména domácí jezdci, kteří celý tréninkový den beze zbytku zaplnili. Protože nás ještě čeká prosincový trénink, rozhodli jsme se jej pojmout trochu netradičně a uspořádat ,,Vánoční koňohrátky ve stylu WE". Všichni jste srdečně zváni na poslední letošní školu hrou, která se uskuteční 14.12.2013. Podrobnosti jako vždy na Facebooku ;o) . 

 

Čtyřletý hnědý valášek Jimy po otci Blue Eye Billy získal svou novou prima rodinu a je součástí našeho stádečka. Hřebeček Cassias odjel do nového domova, přejeme tomuto nadějnému koníkovi mnoho úspěchů na sportovních kolbištích! 

 

Aktuální stav je 36 koníků. V pátek odjel do nového domova poník Elfík. Jeho místo ve stádě zaujala klisnička plemene hafling jménem Gaia, která bude zároveň i novou posilou našeho teamu :o) 

 

V sobotu 2.11. jsme netradičně vyrazili na jednodenní průzkumnou expedici (Svatá Máří-Buk-Šumavské hoštice-Kosmo-Lštění-Budilov) ve složení: Veronika - Reli, Nikča D.- Lord, Lucka N.- Peggy, Terka P.- Ornela, Adélka - Jasmína, Eliška Kub.-Sára, Radka U.- Bela. Zatímco jezdce po pěti hodinách v sedle zmáhala únava, kobylky působili svěže a spokojeně i po 25 km putování.... Takže kam vyrazíme příště??? 

 

Říjen 2013

Mini poník Čip odjel do nového domova. Přejeme mu mnoho štěstí a zábavy s novými mini kamarády ;o) 

 

Po Hubertu u nás sezóna nekončí. V neděli 28.10. nás opět navštívala Petra Čejková. Tentokrát bylo soustředění zcela zaplněno. Z domácích jezdců se jej účastnili: Veronika s Odetou (lepší práce zádě, stranové cviky), Nikča s Clapkou, Eliška Š. s Jasmínou a Eliška K. se Sárou. Zbylých pět jezdců využilo možnost zapůjčení zkušeného koně. Všichni si odnesli plno nových poznatků a rad do další práce a my už se těšíme na další pokračování, které se uskuteční opět v neděli 17.11.2013. 

 

Již sedmý ročník Hubertovy jízdy aneb memoriál paní Voženílkové-Holoubkové se uskutečnil v sobotu 19.10.2013 v areálu Jízdárny Zámku Skalice v Bohumilicích. Po již tradiční Mši Svaté, která se odehrála v komorní atmosféře zámecké kaple následovalo vysvěcení kapličky sv.Jana Nepomuckého. Přesně ve dvanáct hodin nastoupilo všech 35 jezdců za zvuku trubačů k slavnostnímu zahájení. Liška ryšavá a všemi mastmi mazaná provedla jezdce trasou měřící necelých 10 kilometrů. Na cestě na jezdce čekalo několik přírodních překážek, s nimiž si účastníci skokového lotu hravě poradili. Mastr neskokového lotu bezpečně provedl své svěřence kolem všech překážek, ovšem i on poctivě sledoval dodržování pravidel a sčítal jezdcům hříchy na večerní soud. Samotnému závěrečnému dostihu přihlížel počet dav diváků. Bouřlivý potlesk patřil vítězi, který dokázal jako první utrhnout lišce ocas. Králem honu 2013 a zátoveň liškou pro příští rok se tak stala Eva Hedvábná s Čitou. Při slavnostním nástupu byli všichni přítomní svědky premiéry skladby Holoubkův pochod, která byla nastudována Hudební školou ve Vimperku při příležitosti devadesáti let působení rodu Holoubků na zámku Skalice. Po oficiálním programu sluncem prozářená sobota rozhodně nekončila. Následovalo vystoupení šermířské skupiny Berit, jenž vtáhlo do děje hlavně ty nejmenší diváky. Poté co se jezdci občerstvili a okusili tradiční houbařské a jako novinku letošního ročníku i zabijačkové speciality, následoval další jezdecký program. Velmi divácky atraktivního skoku mohutnosti se zúčastnilo i několik domácích jezdců z řad jezdeckého kroužku. Z malých koní prokázala obrovské srdce kobylka Reli, neboť se svou dvorní jezdkyní Anetkou Novotnou překonala výšku 95 cm. O vyšší příčky pak bojovali Lucie Švecová s Dragem, Pavla Květoňová s Larou, Pavla Novotná s Dragonem, ale příčku nejvyšší 120 cm v napínavém souboji nakonec překonala členka jezdeckého kroužku Lucie Novotná s Peggy a Monika Míčková s Avalonem, která coby nejzkušenější jezdkyně vítězství v této soutěži uhájila. Prostor ukázat své jezdecké umění byl dán i nejmladším členům, pro které byla připravena jízda zručnosti. Vítězem této kategorie se za pomoci vodiče stala Anička Hodonická s Anabelou. Prohřešky byly sečteny a odsouzeny v restauraci Ve Votáčce a vynikající atmosféra vydržela až do pozdních večerních hodin. Děkujeme všem zúčastněným divákům i jezdcům za předvedení vynikajících výkonů a těšíme se na setkání při dalším ročníku Hubertovy jízdy na zámku Skalice. Fotografie od pana Kubálka k vidění ZDE

 

Ve čtvrtek 17.10. byla část našich koníků u zubaře. Chceme aby naši koníci měli tu nejlepší péči a moc nás těší, že díky panu Duškovi jim jí můžeme dopřát :o) 

 

Monty, Walda a Dexík k nám před rokem přišli jako hřebečci a odjíždí zpět ke svým majitelům jako valášci. Přejeme mnoho štěstí a úspěchů s těmito nadějnými koníky!

 

Do stáda přibyl nový člen. Poník Čip je sice suveréně nejmenší, ale o to čipernější tvoreček. V současné době je nabízen k prodeji.

 

V sobotu 6.10 jsme se zúčastnili drezurních hobby závodů v Dubenci. Jana s Ginem a Lucka s Peggy si vyzkoušeli projetí drezurní úlohy v profesionálně připraveném areálu a v trvdé konkurenci jihočeských drezurních jezdců. Do startu úlohy Z1 se přihlásilo bezmála 28 jezdců a do úlohy Z4 jich nebylo o nic méně. Po mateřské dovolené se do drezurního obdélníku vrátila i Veronika s Odetou. Odeta již má závodních zkušeností přeci jen více a i po tak dlouhé přestávce dokázala obsadit v zetkové Z4 i v ,,elkové" úloze DD krásné páté místo. Gratulujeme!!! Fotečky k nalezení ZDE

 

Kde se vzal, tu se vzal. Černý kocourek ,,Bubák" se jen tak ničeho nezalekne a už je u nás jako doma.....

 

Září 2013

Klapička s Maňáskem jsou zpět!

 

Plemenný hřebec Captain Midnight se zúčasnnil výstavy v Lysé nad Labem, kde úspěšně prezentoval plemeno mimochodníků Rocky Mountain Saddle horse a následně se vrátil zpět do své domovské stáje.

 

Ve dnech 16. -18.9. se Veronika účastnila výcvikového semináře u Ingrid Klimke. Dva dny plné hannoverských koní, profesionálních jezdců a plné zážitků. 

 

Malý Dark Moon byl zaspán do plemenné knihy slovenského teplokrevníka a udělal svůj první krůček směrem k dospelosti. Na radu komisařů jsme ho již odstavili od maminky. Odetka byla převezena na pár týdnů do Vodňanských hor a malý sirotek byl ponechán s tetičkama ve výběhu.  

 

V pátek třináctého k nám opět zavítala Petra Čejková. Je vidno, že naši jezdci nejsou pověrčiví a zaplnili páteční den beze zbytku. Tréninky probíhaly od desáté dopolední do sedmé hodiny odpolední. Jezdci si z tohoto dne opět odnesli plno nových poznatků, rad, tipů a nesměly chybět ani pověstné domácí úkoly. Další termín soustředění s Petrou je naplánován na neděli 27.10. Už teď se těšíme!!!!

 

V sobotu 7.9. se naše keltská družina vydala na památné hradiště Věnec. Poutníci se s naší družinou (Jana -Gin, Lucka N. - Reli, Pavla N. - Anabela, Terka P. - Bela, Adélka F. - Cifra, Míra - Sára) setkali pod mářským vrchem a doprovodili je přes hradiště Věnec do Lčovic, kde proběhlo zahájení 6. ročníku Keltských slavností. Fotografie z této události s námi můžete sdílet ZDE.

 

V pátek 6.9. se naše stádo rozrostlo o dvě nové kobylky. Cher, klisna plemene hucul a její dcera Šárka  jsou nabídnuty k prodeji.

 

S novým školním rokem opět od září začíná jezdecký kroužek (V týdnu odpoledne od tří do šesti, o víkendu dopoledne od devíti do dvanácti). Aktuální rozpis naleznete ZDE

 

Srpen 2013

V pátek 30.8. jsme se opět vypravili na třídenní putování. První den nás čekala nádherná vyjížďka do Hoslovic. Trasa vedla po turistických cestách (Bohumilice-Dolany-Horosedly-Čestice-Hoslovice) a v cíli jsme včetně krátké zastávky na točenou zmrzlinu byli za krásné tři hodinky. Z Ranče u Starého kance jsme se druhý den vydali přes Javorník na Kvildu (sobotní trasa měřila 33 km) a v neděli podél řeky Volyňky domů do Bohumilic. Putování se zúčastnili: Veronika Konvalinková (Peggy), Katka Burešová (GiGi), Hana Toncarová (Jeny), Sára Toncarová (Johny), Adéla Fabiánová (Reli), Veronika Majerová (Anabela), Radka Urbánková (Bela) a Anja Brands na klisně mimochodníka Sunny. Všichni si tyto tři báječné dny velice užili a i vy si momentky z našeho putování můžete prohlédnout ZDE

 

Bohumilice se loučili s prázdninami v sobotu 31.8.. Těší nás, že jsme mohli rozzářit nejedny dětské oči a udělat dětem radost projížďkou na koni. 

 

V sobotu 24.8. jsme se zúčastnili slavnostního kostýmového průvodu při Městských zámeckých slavnostech ve Vimperku. Lucka N. (Anabela) s Nikčou (Cifra) se proměnily ve vznešené paní a důstojně doprovázely Petra Voka (na Sáře) společně se soumarskou družinou (Veronika a Jasmína, Radka a Nikita) až na vimperkský zámek. Protože počasí bylo velmi příznivé, nevyužili jsme tentokrát přepravních služeb, ale vydali se do Vimperka i zpět do Bohumilic v sedle našich koní. Fotografie z této slavnostní údálosti k nalezení ZDE

 

Od neděle 18.8. do soboty 24.8. probíhal druhý turnus Letního jezdeckého soustředění. Počasí nám velmi přálo a tak bylo možné jezdit dvakrát denně. Účastníci byli rozděleni do čtyřech skupin po dvou nebo po třech. Majda (Nikita, Jasmína, Anabela), Kikinka (Dominika, Nikita, Bela) a Štěpánka (Ornela)  pilovaly vedení koně na jízdárně i v terénu ve všech chodech. Malá Kačenka (Bela), velká Kačka (Cifra) a Lucka (Jasmína, Anabela) se zdokonalovali v ovládání koně v kroku, ve vysedání a v korektním projetí jízdárenských cviků v klusu. Zuzanka a Sebastian se na Sáře učili prvním jezdeckým krůčkům nejprve na lonži, na procházkách a nakonec i samostatně uřídili koně v kruhové ohradě a později i na hale. Bylo velmi motivující pozorovat pokroky těchto mladých jezdců, ale i dospělých, jimž patřili táborové večery. Díky Peggy a Dominice ztratili dospěláci počáteční ostych a mohli jsme tak vyrazit na krokovou procházku i se začít seznamovat s prvními klusovými krůčky. Táborníci se zcela zapojili do chodu našeho areálu (krmení králíků, prasátek, péče o koně) a i přes časovou náročnost jezdecké výuky zbyl čas na dílničky a táborové hry. Pozorovat jezdecké pokroky a prohlédnout fotogalerii můžete ZDE

 

16.8. proběhl v našem areálu velmi oblíbený trénink s Petrou Čejkovou. Jana s Ginem pracovali na lepším pohybu zádě a laterárním ohnutí, Lucka dostala velmi cenné rady jak pracovat s naší tříletou klisnou Lady, Dana si vyzkoušela trénink s Petrou a naším zrzavým Lordem, Mirka se zdokonalovala ve cvalu a správném přistavení a ohnutí koně na kruzích, Veronika s Odetou se opět dostávaly do formy. Bylo stále co dělat, stále co zlepšovat a všichni si z dnešního dne odnesli své domácí úkoly, které budou mít možnost Petře ukázat již 13.9.2013.

 

Rozšířili jsme náš vozový park o konibus zn. Böckmann. Děkujeme všem, kteří nás za celé ty roky byli ochotni přepravit z bodu A do bodu B. Naše cesta k vlastní přepravě budiž zahájena! :o)

 

V úterý nám přibyl do stáda nový koník. Patnáctiletý rezavý valach Romeo si místo profesionálního sportovního režimu pomalu zvyká na šumavské klima.

 

V sobotu 3.8. jsme se zúčastnili průvodu v rámci zahájení oslav města Vimperk a bitvy o Winterberg. I přes velmi vysoké teploty (přes 35°C ve stínu!!!) se akce vydařila a tímto bych rovněž chtěla všem poděkovat za pomoc při převážení a vodění koní. Akce se zúčastnili: Lucie Novotná, Radka Urbánková, Mery a Kačka Hejlků. Fotografie k vidění ZDE. Další průvod (tentokrát v sedle) nás čeká 24.8. v rámci slavností města Vimperk.  

 

Angelo a Vigana jsou zpět ve své domovské stáji. 

 

Jeny a Lady jsou opět doma!!! Jeny se k nám vrátila březí po Lopez 17 a Lady profesionálně připravena pro práci pod sedlem a možnou další sportovní přípravu. Jupííí ;o) 

 

Červenec 2013

Od konce července opět nabízímw JÍZDY KOČÁREM! Sára a Anabella jsou profesionálky každým coulem, takže kdo si chcete užít tento nevšední zážitek, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vás svezeme!  

 

První letošní jezdecké soustředění je za námi! Počasí a dobrá nálada nás provázela celý týden a o zábavu zejména díky Elišce a Elišce nebyla nouze. Prvního turnusu se zúčastnili převážně děti z jezdeckého kroužku. V sedle jsme strávili minimálně hodinu denně a kdo chtěl mohl si vyzkoušet i práci ze země v kruhové ohradě. V úterý děti čekal výlet do Malenic naproti jezdcům z Jk Apollo, kteří se svými šesti koníky u nás zůstávali do středečního ráda. Středeční den kromě jízdy na koni patřil i Cestě za dobrodruřstvím a za poznáním. Tři týmy hledaly indicie a odpovídaly na záludné otázky, které je čekaly na celkem patnácti stanovištích. Ve čtvrtek jsme volný čas vyplnili tvorbou šablon s koňskou tématikou a savováním triček. Protože holky mají výtvarného ducha, hned druhý den jsme se pro změnu vrhli na batikování a na tvorbu masek z lepidla a škrobu.  Večer jsme pak vše zhodnotili u táboráku a měli tu čest shlédnout premiéru divadelního představení ,,Horymír a ti druzí". Aby se letošní ročník stal pro účastníky opravdu nezapomenutelným, po setmění se holky vydaly na stezku odvahy. Ač strašidla strašila co mohla všichni trasu zvládli na výbornou. Na závěr celého pobytu mohla děvčata předvést své umění v ,,Jízdě zručnosti a elegance". Pokochat se a nasát táborovou atmosféru můžete v této fotogalerii.  

 

Od první poloviny července je u nás ustájen plemenný hřebec Captain Midnight. Jedná se o americké plemeno Rocky a Kentucky Mountain Saddle horse. Plemeno vyniká klidnou povahou, jistým krokem a velmi pohodlsným mimochodem. Kapitán u nás bude ustájen pouze krátkodobě a na podzim se opět vrátí ke své majitelce. Krátkodobě u nás byla ustájena i klisna českomoravského belgického koně Ema, se kterou se jistě v budoucnu budeme vídat častěji a naopak na podzim se stane trvalou součástí našeho stáda. 

 

Sváteční prodloužený víkend 5. až 7.7 jsme se rozhodli strávit v sedle našich čtyřnohých miláčků. Celkem deset jezdkyň se vydalo napříč Národním parkem Šumava vychutnat si jeho krásy z koňského hřbetu. Složení jezdců i koní bylo různorodé, od poníků, halfingů, huculů po vyrtvalé shagya araby a od zkušených profesionálních jezdců po pokročilé začátečníky, kteří c htěli získat nové zkušenosti s vícedenní jízdou v terénu a vychutnat si tento neopakovatelný zážitek s námi. Trasa byla naplánována již s dvouměsíčním předstihem a za pomoci místních koňáků popsána do nejmenších detailů. Šumava bohužel je spíše rájem cyklistů a turistů, než hipoturistů. Nejbližší hipostanice jsou od sebe vzdálené nejméně 25 km a možnosti hipozastavení při cestě jsou velmi omezené. Doufejme, že se projekt hipostezek na Šumavě podaří zrealizovat co nejdříve a příště místo improvizace budeme moci vyrazit po koňských stezkách. Naše třídenní trasa vedla po pěších cestách, cyklostezkách, ovšem jako nejlepší se ukázaly běžecké stopy, neboť v letní sezóně nejsou tak frekventované a i terén na nich se zdál být vcelku obstojný. Deset jezdců vyrazilo z Bohumilic v pátek okolo půl desáté a zejména díky našemu ,,cyklistovi" (Jan Holeček vyměnil živého koně za ocelového a jal se prozkoumávat terén, lesní pěšinky a všelijaké odbočky vždy těsně před námi) se nám trasu na Kvildu podařilo překonat za 3 hodiny a 30 minut. Počasí bylo jako objednané a přálo nám po celé tři dny, teploty těsně pod 20°C se zdály být pro naše putování přímo ideální. Ubytování pro koně i jezdce nám na Kvildě zprostředkovala paní Anja Brands, která nás druhý den se svým černým hřebcem převedla přes polovinu vytyčené trasy. Mohli jsme tak dobrou první polovinu sobotní trasy proklusat i procválat, lesní stezky a místní zkratky k tomu přímo vybízely. Od Bučiny bohužel provoz turistů značně zhoustl a z Knížecích Plání do Horní Vltavice jsme šli převážně podél zpevněných asfaltových cest. Odměnou pak byla vynikající točená zmrzlina v zátoňské hospůdce. Na večer jsme pak své zážitky zhodnotili u ohně. Ze soboty na neděli byli koníci i jezdci ubytování u paní Karasové, která nás rovněž ráno doprovodila kousek směrem k boubínskému pralesu. Cesta přes Boubínský prales je zážitkem spíše pro oko (všeobjímající klid a nádherná panenská příroda), nikoli však pro koňská kopýtka, neboť většinu trasy tvořily kamenité stezky a cesty. Pod Boubínem se nám jelo o to radostněji po nekonečných šumavských loukách až k Pravětínu a odtud přes Vimperk opět po loukách domů. Všichni jsme se shodli na tom, že i po téměř devádesáti kilometrech v sedle je pohled na svět z koňského hřebtu stále ten nejkrásnější a další putování naplánujeme na konec prázdnin či na začátek září. Těšíme se na Vás! Článek o této akci byl rovněž zveřejněn v měsíčníku Koně a hříbata 8/2013. Fotografie z této jedinečné akce ZDE .

 

Až z druhého konce republiky k nám přicestoval roční hřebeček Corten po Carol z matky po Rosario. Stádo hřebečků je tedy již kompletní a nové přírůstky mezi sebe bude přijímat nejdrříve na podzim letošního roku! Stádo klisen se rovněž rozšířilo o novou členku. Bělka Carina po Carbido z matky po Furioso XXXVIII-61 je v soukromém vlastnictví a doufejme, že se sehraje se svou novou mladou majitelkou a stane trvalou součástí stáda. 

 

Jezdecký kroužek funguje i o prázdnínách. V týdnu vždy od 13:00 (po dohodě lze přijít i dopoledne) a o víkendu od 9:00.

 

Červen 2013

Klisna plemene Tenessee Walker Horse Breeze je prodaná a míří k soukromým majitelům. Přejeme této báječné kobylce mnoho štěstí v novém domově! Kobylka nás opustila a mezi hřebečky přijel nový Šerif. Jde o soukromého dvaadvacetiletého valáška plemene Welsh par bred. Jeho zářivě bílá barva nelze přehlédnout a určitě ho mezi našimi kluky snadno poznáte ;o) 

 

Počasí nám přálo, kobyla byla ve skvělé formě, nezbývalo nám proto než s Peggy vyrazit na hobby závody do Skal. Lucka Novotná a Mirka Prosrová se připravují na podzimní termín ZZVJ. Na to, že Mirka byla na závodech úúúplně poprvé, podaly s Peggy v drezurní úloze Z1 velmi vydařený a korektní výkon. Lucie Novotná se sice rovněž několika drobných chybiček v úloze dopustila, nicméně v konečném výsledku skončila sedmá z 21 startujících! Fotečky z této krásné akce jsou k nalezení ZDE

 

Naším cílem je zabezpečovat kvalitní výcvik začátečníků i pokročilých jezdců, nespokojovat se s maličkostmi a stále se posouvat vpřed. Dne 27.6 složila Jana Gruzovská s Peggy úspěšně zkoušky základního výcviku jezdce.  Gratulujeme!!! :o) Fotografiemi se můžete pokochat ZDE

 

Ve středu 26.6 nás navštívila fyzioterapeutka Monika Plachá. Velmi nám záleží na dobré kondici a zdravotním stavu našich koníků. Zejména Peggy, Lordíka a Laretu trápila ztuhlost svalů, blokáda krčních nebo bederních obratlů. Myslím, si, že i rekreační koně si zaslouží profesionální péči a jsem moc ráda, že ji našim koníkům prostřednictvím paní Plaché můžeme dopřát! 

 

Do stáda přibyl nový koník. Roční hřebeček Casias po Cassilius je u nás na odchov a dovádí spolu s dalšími pěti hřebečky v zámecké zahradě. 

 

Seno je pod střechou! Jupíííí :o)

 

Neděle 16.6. patřila již tradičnímu tréninku s  Petrou Čejkovou. Možnost zapůjčit si některého z našich koní využili sestry Jurašovi - Lareta, Nikita. Premiéru na hale má za sebou i Edward s Veronikou, Nikča s Lordíkem pracovali na zlepšení kmihu a cvicích podporujících aktivitu zádě, Jana s Peggy se intenzivně připravovali na blížící se termín zkoušek základního výcviku jezdců a Lenka Preslová k nám zavítala se svým nadějným tříletým koníkem. Na další termín soustředění se můžete těšit v polovině července. Těšíme se na Vás! 

 

V pátek 14.6. jsme uspořádali historicky první letošní BBQ párty. Masíčko na grilu, vynikající špekáčky i zeleninový salátek pro nemasožravce si nenechali ujít hlavně majitelé soukromých koníků. Příjemné letní počasí a vynikající atmosféra nám vydržela do pozdních večerních hodin a až nyní se těšíme na pokračování této pohodové akce. 

 

Stádo koníků se nám opět rozrostlo o tři nové kamarády. Klisna anglického plnokrevníka Vigana a klisna českého teplokrevníka Daikiri s hříbátkem po Drosselklang si budou užívat nekonečných šumavských pastvin do konce srpna. 

 

Připouštěcí sezóna pokračuje! ,,Manželem" naší Jeny se stane plemenný hřebec Lopez-17. Potomstvo tohoto vraníka vyniká kvalitním exteriérem, vynikající mechanikou pohybu, kterou předává dál. Mezi jeho další přednosti patří výborný charakter, ochota spolupracovat a dobrá jezditelnost jeho potomků. Více o tomto vynikajícím hřebci si můžete přečíst ZDE

 

Jelikož nám záleží na tom, aby v našem areálu byli k dispozici pouze 100% spolehliví a připravení koně, rozhodli jsme se svěřit naší do rukou Lady profesionálům. V pondělí 3.6. jsme naší malou velkou Lady odvezli na výcvik, už nyní se na ní těšíme :o) 

 

Květen 2013 

V sobotu 26.5. se na zámku Skalice konal křest knihy pana Vladislava Hoška. Článek o akci a fotografie z této jedinečné akce k nalezení ZDE

 

Huculský valášek EDWARD oficiálně obsednut. Zatím se jeví jako velmi klidný, šikovný, vyrovnaný a učenlivý koník. Jen tak dál! 

 

Rádi bychom letos připustili některé z našich klisen (Nikita, Bela, Jeny, Bonita). Jak první k nám dorazil ,,manžel" pro naši poničku Nikitu. Krásný černý hřebeček jménem Angelis Angelo se nyní uchází o její přízeň. Angelis Angelo (zástupce plemene welsh cob - sekce D) je nyní ustájen v naší stáji, v případě zájmu o připouštění kontaktujte přímo majitelku hřebce tel.: 728 794 029

 

Deset odvážných a nadšených jezdců vyrazilo v deštivé sobotní dopoledne na putování po jihočeských hipostezkách. Prvním cílem byla zřícenina hradu Helfenburk, kde v odpoledních hodinách probíhal již třetí ročník Žehnání koním. Druhým našim cílem pak byla hříbárna Statek Hájek Nišovicích, kde jsme ubytovali koně i jezdce a mohli usušit promočené oblečení. Nedělní ráno nás přivítalo do krásného jarního dne a po vydatné snídani jsme mohli vyrazit zpět domů. V sedle jsme strávili poctivých 12 hodin a pohodovým tempem ujeli přes 50 km po jihočeských cyklo, hipo i turistických stezkách a zkratkách. Fotografie z putování naleznte ZDE

 

Ve středu 8.5. k nám opět dorazila Petra Čejková na pravidelné soustředění, kterého se tentokráte účastnilo osm jezdců. Trénink zahájila Petra Kačírková s Dantesem. Tuto dvojici je možné potkat na drezurních závodech stupně L a proto byly na pořadu dne kontracvaly a cviky podporující shromažďování koně. Následovala Eliška Kubálková se Sárou a opět Dantes s Kristýnkou Kačírkovou. Dopolední část uzavírala Veronika s Lady. Lady je v počáteční fázi obsedání, takže výcvik probíhal na lonži v kruhové ohradě, Odpolední část patřila těmto jezdcům : Adélka Fabiánová s Nikitkou konečně přišla na to, co je vlastně to přilnutí, Jarka Malá s Jeny pracovali na zlepšení sedu a správném vedení koně v obratech, Nikča Dušková s Lordem řešili rovněž obraty a správné sebenesení koně, Jana s Peggy procvičili prvky z drezurních úloh stupně Z a pracovali na zlepšení cvalu. Děkujeme za účast a pohodovou atmosféru během celého dne a už nyní se těšíme na další pokračování. 

 

V sobotu 4.5. se členové našeho jezdeckého klubu účastnili hobby závodů ve vytrvalosti. Hanka Toncarová se svou klisnou shagya araba jménem Elisa s přehledem absolvovali trať na 30 km. Gratulujeme k vydařené přemiéře a již nyní jim držíme pěsti do dalších společných kilometrů. 

 

První květnový víkend byl ve znamení nových koní a přesunů. Stádečko se spokojeně pase na pastvině u zámku Skalice a spolu s ním se již do stáda začlenila Odetka s hřebečkem. V zimovišti se můžete nyní setkat s klisnisnou Ornellou. Tato sympatická klisna haflinga je sice v soukromém vlastnictví, ale bude k dispozici i pro děti z jezdckého kroužku a věříme, že pro ně bude pro své zkušenosti velkým přínosem. Do stáda se zařadila i klisna Bonita po hannoverském hřebci Boruschkin. Bonita je soukromá kobylka plemene český teplokrevník, která si u nás bude užívat nekonečných pastvin a doufáme, že se u nás bude cítit brzy jako doma. 

 

Duben 2013 

V sobotu 27.4. jsme vyrazili na první letošní parkurové hobby zívody. Premiéra se vydařila na výbornou! Reli s Verunkou Majerovou zaváhala na první překážce v soutěži 40 cm, ovšem na dalších skocích jíz neponechali nic náhodě a výsledkem bylo krásné čtvrté místo v jejich druhé soutěži 50 cm ( z 21 startujících!). Kačka Horelicová byla parkurových závodech také úplně poprvé! Parkur 50 cm s Reli zajeli ve skvělém tempu, ale nesmíme usínat na vavřínech a škoda neposlušnosti na posledné překážce. Nikča Pauchová s Peggy zajela v soutěži 50 cm čistý parkur, nicméně pár chybiček se našlo a na umístění výkon bohužel nestačil. Anetka s Peggy v soutěži do 70 cm v tvrdém konkurenčním boji o setiny vteřiny obsadila vynikající šesté místo. Všem zúčastněným gratulujeme!!! Fotografie ze závodů k nalezení ZDE

 

V pátek 26.4.2013 za úplňku při zatmění měsíce se Odetě (po Lopez-17) narodil krásný černý hřebeček po Dylano! Fotografie našeho malého hříbátka jménem DARK MOON si můžete prohlédnout ZDE

 

Jaro je tady! Vypustili jsme koníky na pastviny. 

 

13. dubna k nám přibyla nová soukromá kobylka. Klisna Bohemia po Palisco je u nás z důvodu odstavu hříběte. Po zaprahnutí se vrátí zpět ke svým kamarádům na nedalekou Lipku. V úterý 16.dubna jsme do stáda hřebečků přivedli malého Dextra. Hřebeček po Drosselklang II si u nás bude užívat spokojeného dětství společně se svým o rok starším ,,bratrem" Waldou a našimi hřebečky.

 

V sobotu 13. dubna jsme se zúčastnili hobby závodů v Plané u Českých Budějovic. Hobby závody jsou rozdělené na drezurní a parkurovou část. Tentokrát jsme se rozhodli prověřit své dovednosti v drezurním ježdění. Naši stáj úspěšně reprezentovali: Jana Gruzovská s Ginem (6.místo v úloze Z1 a rovněž 6.místo v úloze Z2), Lucie Novotná s Peggy (5.místo v úloze Z1) a Veronika Konvalinková s Peggy (4.místo v úloze Z2). Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout ZDE, případně na našem facebooku. 

 

6. dubna se naše stádečko rozrostlo o dva nové členy. Kobylka anglického plnokrevníka Langara a valášek Lašér jsou u nás ustájeni pouze krátkodobě, ale už nyní jsou plnohodnotnou součástí stáda. 

 

První dubnový víkend patřil opět tréninku s Petrou Čejkovou.  Tentokrát se jej účastnili: Veronika a Peggy, Jana a Gin, Eliška Kubálková a Sára, Adélka Fabiánová a Jasmína. Možnost zapůjčení jednoho z našich koní využila i nová členka jezdeckého klubu Šárka Paterová s Jeny. Na další trénink se můžete těšit ve sředu 8.května. 

 

Březen 2013

Poslední víkend v březnu jsme uspořádali víkendové soustředění s Václavem Bořánkem. V sobotu nám přálo počasí a mohli jsme tak využít novou kruhovou ohradu. První den byl na programu dne horsemanship II - práce ze země. Václav vše trpělivě vysvětloval a diváci si mohli své nově nabyté zkušenosti vyzkoušet v praxi. Vynikající ohlas mělo i odpolední nakládání koně do přepravníku, kdy se diváci mohli dozvědět jak správně nakládat koně do konibusu. V sobotu jste se mohli setkat s těmito koňmi: Ginger, Jeny,Merlin, Clapka,Bela a Nela. Neděle byla ve znamení práce ze sedla. Do sedla v kryté jízdárně usedla paní Šebestová s Klapkou, Kačka Burešová s GiGi, Ester Slivová s Jeny, Gábina Bosáková s poníkem Bártíkem a Veronika s Anabellou a s mladičkou Lady. Václav se do podrobna věnoval mateřské školce a základním pilířům při práci s mladými koňmi (pohyb vpřed - správné použití holení, rytmus, uvolnění, jdi kudy chceš, obraty, použití otěží) a jezdci si tyto praktické zkušenosti mohli testovat na svých koních až do ,,znecitlivění zadků". Fotografie z tohoto báječného velikonočního víkendu jsou k nalezení ZDE  

 

České ZOO se opět rozrostlo o nové členy. Od 23.března se u nás můžete setkat s kuřičkami ČESKÉ ZLATÉ KROPENKY.  

 

V pátek 15.3. jsme vyrazily na drezurní soustředění s Danielou Křemenovou. Hala v Chlaponicích odpovídá rozměrům drezurního obdélníku a tak si Jana s Ginem mohli nanečisto vyzkoušet projetí úlohy ZZVJ-D, která je čeká v nejbližších měsících. Veronika s Peggy dostaly cenné rady ohledně uvolnění, zlepšení prostornosti a tipy pro správné projetí drezurní úlohy.Už se těšíme, až vše budeme moci vyzkoušet i v praxi na prvních letošních hobby závodech v Plané u Českých Budějovic. 

 

Vzděláváme nejen sebe, ale snažíme se předávat informace i dál. V pondělí proběhla přednáška na Jihočeské univerzitě na téma Plemenné knihy a plemena koní u nás. V úterý 12.3. jsme byli v rámci týdne knihoven pozváni do Prachatic. Akce Za koňmi do knihovny se vydařila na výbornou. Děti se aktivně zapojily do diskuze, shlédly dokument o koních a společně s Veronikou nahlédly do knih s koňskou tématikou. 

 

Klisnička plemene hafling byla prodána do soukromého vlastnictví. Přejeme Jerrynce v novém domově hodně štěstí!!!  

 

Pokračujeme ve vzdělávání a získáváné nových informací. V pátek 8.3. proběhl velmi zajímavý a podnětný seminář Dominiky Švehlové o zdravém výcviku a tréninku koní. V sobotu 9.3. se Veronika zúčastnila školení drezurních rozhodčích a aby k té teorii nechyběla i tolik potřebná praxe, v pátek 15.3. vyrážíme na drezurní trénink do Chlaponic. 

 

Naši stáj reprezentujeme nejen v oblasti sportovní, ale i kulturní. V sobotu 2.3. jsme se ,,hodili do gala" a vyrazili na jubilejní desáty ples Koně na Žofíně. 

 

Protože jezdecký kroužek se neustále rozrůstá a informací přibývá, uspořádali jsme 1. března historicky první Setkání rodičů a přátel koní. V příjemné atmosféře  jsme zhodnotili rok 2012 a představili rodičům plánované akce na letošní rok. Prostor byl i pro otázky a diskuze ohledně jezdeckého kroužku, účasti dětí na závodech či podrobnosti ohledně letních prázdnin a jezdeckého soustředění. 

 

Únor 2013

Protože zima ještě neřekla své poslední sbohem, vyzkoušeli jsme si v neděli 25.2 Skijöring. Sáně tažené koňmi (Sára, Reli, Anabella) úspěšně absolvovali trasu přes Bořanovice a Smrčnou. Fotografie ze zimního dovádění si můžete prohlédnou na našem facebooku

 

Součástí naší České ZOO se staly dvě mladé přeštické prasničky Máša a Dáša. 

 

V neděli 3.2. proběhl již tradiční a oblíbený trénink s Petrou Čejkovou. Do tréninku se tentokrát z naší stáje zapojili: Kateřina Burešová (GiGi), Eliška Kubálková (Sára), Veronika Konvalinková (Jeny). Možnosti vypůjčit si koně z trénink si zkusit na vlastní kůži využila Ivana Ondráčková s Peggy. Další trénink je naplánován na začátek března. Těšíme se na Vás! 

 

K našim koníkům přibyl další kamarád. Valášek Gin je v majetku Jany Gruzovské, která je již nepostradatelnou součástí našeho týmu. 

 

Leden 2013

Leden je měsícem relativního klidu před začátkem sezóny a přeje vzdělávání. Vypravili jsme se proto načerpat nejaktuálnější poznatky z etologie koní na seminář Jitky Bartošové a na samém konci měsíce ledna na seminář Dominiky Švěhlové na téma Veterinární minimum. Oba semináře byly velmi zajímavé a přinesly mnoho nových informací, které jistě využijeme i v praxi. 

 

Z původně plánovaného nedělního soukromého tréninku vzniklo díky zájmu jezdců drezurní soustředění. Trénink s Petrou Čejkovou probíhal v neděli 6.1. od dopoledních do pozdních večerních hodin. Z naší stáje se jej zúčastnili: Veronika (Nikita), Jana (Gin), Lucka (Lord), Terka (Odeta), Pája N. (Lareta), Kačka (GiGi). Na našich zkušených koních se do tréninku zapojili i jezdci z okolních stájí : Mirka (Jeny), Jitka (Peggy), Romana (Jasmína) a Terka (Reli). Fotogalerii naleznete ZDE . 

 

LADY oficiálně obsednuta a účí se nosit jezdce na svém hřbetě. Jeví se jako velmi vnímavá, citlivá a učenlivá kobylka, je radost s ní pracovat! 

 

Protože jedno přísloví praví ,,Jak na nový rok, tak po celý rok", vypravili jsme se v úterý 1. ledna na novoroční vyjížďku. Po symbolickém přípitku následovala téměř tří hodinová vyjížďka ve směru Bošice-Věnec-Lčovice-Hradčany-Bohumilice. Fotografie z našeho putování můžete vidět ZDE 

 

Prosinec 2012

Betlémské světlo je tradičním symbolem Vánoc. Betlémské světlo bylo k dispozici v zámecké kapli ve dnech 23. a 24.12. 

 

V sobotu 22.12. k nám z Holandska dorazil nový koník. Carraras se již seznámil s hřebečky v zahradě a bude postupně připravován na sportovní kariéru. 

 

Páteční odpoledne 21.12. patřilo členům jezdeckého kroužku. Děvčata přinesla zvířátkům mrkvičky, jablíčka, suché pečivo i speciální koňské sušenky. Maminky napekly vánoční cukroví a ježíšek pod stromeček nachystal vánoční dárky. Vánoční atmosféru rovněž doplnilo zpívání koled v zámecké kapli a vánočně vyzdobená klubovna provoněná vánočním punčem. Nemohla chybět ani tradiční soutěž o nejoblíbenějšího koně, jejíž vítězem se stala pony kobylka NIKITA!!! Vánoční atmosféru si s námi můžete vychutnat v TOMTO malém fotoalbu. 

 

V sobotu 8.12. jsme pořádali Mikulášský den v Bohumilicích. Za třeskutého mrazu se sešlo jedenáct koní a početný houf čertů i andělů, kteří spolu se svojí družinou prošli obcí Bohumilice až na zámek. Na zámku poutníky čekaly mikulášské trhy - adventní věnce, vánoční ozdoby, vánoční perníčky a cukroví pro zahřátí ducha a pro zahřátí těla vánoční punč. Součástí programu byla i volba nejhezčí masky čerta a anděla, zpívání koled a na samém závěru děti obdaroval Mikuláš. Fotografie z této jedinečné akce si můžete prohlédnout ZDE

 

Až z Belgie k nám přicestovaly dvě klisny plemene Kentucky Mountain Horse, seznamují se se stádem i s jim neznámým sněhem. Držme jim palce, ať jsou u nás jako doma ;o)  

 

Klisnička Lady má za sebou první lekci s uzdečkou a se sedlem. Věříme, že ji zanedlouho uvidíte v naší fotogalerii i s jezdcem na hřbetě.

 

Listopad

Vyšlo prosincové číslo měsíčníku Koně a hříbata a v něm článek o naší Hubertově jízdě, nepřehlédněte novinky! 

 

Neustále se snažíme zkvalitňovat naše služby a velice nás těší, že v průběhu tohoto měsíce byla dostavěna KRUHOVÁ OHRADA, která bude sloužit majitelům soukromých koní, ale i k přiježdování a výcviku našich mladých koní. 

 

Součástí areálu a trvalým obyvatelem stáje se stal sympatický kocourek Miloš. Malé koťátko je velmi přátelské a přítulné takže při příchotu do stáje jej jistě nepřehlédnete ;o)  

 

V neděli 11.11. proběhl trénink s Petrou Čejkovou. Jednodenní soustředění je určené pro širokou veřejnost. Z našich koní se jej zúčastnili Jeny, Lord a Clapka. Tréninky budou probíhat celou zimní sezónu v pravidelných intervalech. 

 

Říjen

Od začátku tohoto měsíce je u nás nová kobyla haflinga Anabella. Za necelý týden už je u nás jako doma, stejně tak jako kobylka Cifra, která je od října rovněž trvalou a nepostradatelnou součástí našeho týmu! 

 

K hřebečkům přibyl strakatý krasavec Monty. Spolu s Juliánem, Carusem a Waldou si užívají dětství v zámecké zahradě. Pro případné zájemce je ve stádě hřebečků volné pouze jedno místo! 

 

Dne 20.10. proběhla tradiční již šestá Hubertova jízda aneb Memoriál paní Voženílkové-Holoubkové. Samotné hubertsk jízdě předcházela Mše svatá v zámecké kapli. Při slavnostním zahájení pan farář všem dvacetidevíti jezdcům požehnal a popřál štastný hon a lišku. Za doprovodu trubačů se jezdci vydali za liškou, kterou pro letošní ročník představovala Pavla Novotná na Jeny. Na trase, která vedla napříč šumavskými pastvinami liška o svůj ocas nakonec přišla a králem honu se tak stala Pavla Květoňová na své klisně Žilien. Po hunu na lišku jezdci i diváci mohli ochutnat vynikající houbařské speciality a shlédnout šermířské vystoupení skupiny BERIT. Další část programu patřila členům jezdeckého kroužku, kteří mohli změřit své dovednosti v jízdě zručnosti a ti zdatnější pak změřit své síli ve skoku mohutnosti. Program slavnostního dne byl završen soudem s jezdci a hříšniky. Trestům neunikl žádný prohřešek, neboť vše bylo zdokumentováno objektivem Anety Hnykové, Víta kršula, Jitky Holečkové a pana Kubálka. Fotografie a odkaz na celá alba jsou k nalezení ZDE  . Všem zúčastněným jezdcům děkujeme za účast a za dodržování všech pravidel Hubertovy jízdy. Zvláštní dík patří divákům a zejména pak rodičům za podporu a vytvoření vynikající atmosféry během celého dne. 

 

Září 

Opět probíhá jezdecký kroužek pro děti. V týdnu vždy od 15:00 a o víkendu od 9:00. Aktuálně je kroužek plně obsazen a zájemcům o ježděnín poskytujeme pouze individuální lekce na jízdárně! 

 

Úterý - Nikča P., Eliška K., Adélka, Verča M., Pája R.

Středa - Monča, Majda, Johanka, Kristýnka, Eliška Š., Andrea, Anička, Kuba

Čtvrtek - Radka, Kája, Bětka, Kačka Hf., Kačka Š., Lucka P., Mery, Kačka Hej.

Pátek - Nikča D., Terka, Šája, Aneta N., Kačka Ho.

Sobota - Majda Š., Monča, Kristýnka, Johanka, Anetka F., Štěpánka N..

Neděle - Pája N., Lucka N.

 

Klapička s Maňáskem byli na prázdninách v Nezdicích a od poloviny září jsou opět u nás! Do stáda přibyl také nový hřebeček Wild Dancer po drezurním hřebci Werbespot, naši hřebečkové se k němu přidají co nevidět ;o) 

 

Poslední víkend v září nás navšívili hipoturisté z německa. Skvělá parta lidí, krásný víkend a úžasná spolupráce, která jak doufáme bude pokračovat i příští sezónu.  Fotografie z nedělního rána k vidění ZDE

 

Srpen

V polovině měsíce srpna jsem se zúčastnili hobby závodů v Hoslovicích. Na programu byly drezurní úlohy pro začátečníky i pokročilé jezdce. Kobylka Nikita byla na svých prvních závodech moc šikovná a až se vypilují drobné nedostatky, bude zní skvělý kůň pro děti. V klusové Z1 se Nikča Pauchová umístila na 3. místě a Katka Horelicová skončila jako devátá. V úloze Z0 obsadila Aneta Novotná s Odetou třetí místo a Nikita s Nikčou pátou a s Katkou šestou příčku. Veronika s Odetou se umístila jako druhá v úloze DU. Všem zúčastněným gratulujeme a věříme, že jezdkyně neusnou na vavřínech, ale budou se nadále zlěpšovat, aby se mohli účastnit stále kvalitnějších závodů, případně se postupně připravovat na ZZVJ. Fotogalerie ZDE

 

V týdnu od 19. do 25. 8. v areálu jízdárny proběhlo soustředění jezdeckého kroužku. Soustředění bylo zaměřeno zejména na zdokonalení jezdeckých schopností na jízdárně i v terénu. Během celého týdne probíhaly táborové hry a soutěže, v nichž nejúspěšnější byla Radka Urbánková. Nutno však dodat, že v trailu všechny předjela a s náskokem vyhrála nejmladší účastnice tábora, Anetka F. se Sárou! V poslední táborový večer musela děvčata prokázat nejen nabyté jezdecké dovednosti na jízdárně, ale i odvahu. Stezka odvahy vedla v zámeckém sklepení, které se na tu noc proměnilo v rej kouzelníků a strašidel. Fotodokumentaci naleznete ZDE

 

Srpen přeje rovněž kulturním akcím. Ihned po ukončení tábora se družina pážat vydala ku Vimperku, aby se zúčasnila slavnostního průvodu. Vimperských měšťanských trhů se zúčastnili: Anetka Novotná (Reli), Kačka Horelicová (Cifra), Pavla Roučková (Bela) a Veronika s Nikitou. Fotografie ZDE

 

Červenec - proběhl další úspěšný ročník Letních pobytů pro maminky s dětmi. Celou fotogalerii naleznete ZDE

Na konci července jsme se zúčastnili hobby závodů v jezdeckém areálu ZOFI. Naši stáj úspěšně reprezentovali: Nikola Pauchová s Reli (parkur 50 cm), Aneta Novotná s Reli (parkur 70 cm) a Nikola Dušková s Clapkou (parkur 50 a 70 cm). Závodní premiéra se vydařila na výbornou a holky zaslouží velkou pochvalu. Nyní víme i co zlepšovat a díky odpolední návštěvě Českého skokového poháru i kam třeba jednou směřovat ;o) . Fotogalerie ZDE

 

Červen - zúčastnili jsme se spolu s JS Fenix slavnostního průvodu k příležitosti 700 let výročí Zlaté stezky ve Vimperku. Naše barvy reprezentovali: Lucka Novotná se Sárou, Pavla Novotná s Belou, Nikola Dušková s Cifrou a Veronika s Reli. Fotky ZDE

 

Do stáda přibyla nová kobylka. Nikita po Negro je český sportovní pony a rychle se stala miláčkem všech holek z kroužku i zákazníků

 

Máme nové štěňátko. Barča (alias ,,Buffy") je miláčkem dětí i návštěvníků. Svatobernardský pes byl vždy součástí zámku Skalice a jsme rádi, že v této tradici můžeme pokracovat i nadále. Fotogalerii nyní již tříměsíčního štěňátka naleznete ZDE

 

Veronika v červnu úspěšně složila cvičitelské zkoušky. Naším cilem je neustálé zkvalitňování služeb pro klienty i pro koně. Jsme rádi, že se nám daří tyto cíle naplňovat! 

 

Dne 25.6. proběhl na Zámku Skalice koncert hudební školy. Fotogalerii z tohoto nevšedního zážitku si můžete prohlédnout ZDE  

 

Květen - měsíc hříbátek. Narodila se nám tři krásná hříbátka. Hřebeček Julián z matky Jeny po Calanthano, hřebeček Caruso z matky Peggy po stejném otci a soukromá klisnička Jerry z matky Jasmína po Ajax B. Hříbátka vesele dovádějí v zámeckých zahradách a jejich fografie si můžete prohlédnout ZDE

 

Počátkem května nás navštívila fotografka Martina Györgyová. Pár momentek z květnového pózování naleznete ZDE

 

V sobotu 6.5. jsme si byli vyzkoušet závodní atmosféru v areálu JS Fenix. Na programu byly drezurní úlohy Z0 a Z1. Naši stáj reprezentovali: Nikča Dušková (Reli), Lucka Novotná (Clapka), Pavla Novotná (Odeta) a Veronika (Komedie). Po projetí každé úlohy holky obdržely drezurní protokol a ti nejlepší se vraceli domů i s barevnou stužkou ;o)  

 

 

 


« Zpět na aktuality